Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alfa romeo 159 tbi - Zakup samochodu.

j2me 15 Lip 2018 11:23 204 3
  • #1 15 Lip 2018 11:23
    j2me
    Poziom 9  

Witam.

Zastanawiam się ostatnio nad zakupem samochodu alfa romeo 159 z silnikiem tbi (wersja ti).
    Są tutaj może jacyś użytkownicy takowej alfy i potrafią mnie przekonać, że jednak warto go kupić?, bo ostatnio wszyscy znajomi wokół jeżeli im wspomnę nad jakim samochodem się zastanawiam, to od razi mi mówią "daj sobie spokój" i "będziesz żałował" :D i czasem po tym wszystkim zaczynam mieć wątpliwości czy aby nie mają racji.

Ale dość ogólników, co dotychczas udało mi się ustalić z dość kosztownych rzeczy w eksploatacji (pod warunkiem, że nie trafie na minę w której wszystko będzie kosztowne) to:

-komplet wahaczy na przód to około 3k złotych
    -potencjalna wymiana łożysk w oplowskiej skrzyni m32 to około 1.5k złotych
    -maglownica 1.5k
    -podobno dość spore spalanie min co da się osiągnąć to 8l/100km niektórzy piszą nawet o minimalnym spalaniu na poziomie 10-11l/100km i wiem wiem, że 200 konny silnik musi swoje spalić ale chciałbym jakiegoś potwierdzenia od kogoś kto jeździ takim samochodem, że te 8 litrów jest osiągalne przy spokojnej jeździe :D

Czy po sprawdzeniu/przeglądzie w ASO jest nadzieja, że uda się przez te kilka lat pojeździć bez większych inwestycji czy te opinie o alfach jednak nie biorą się z sufitu? :D

Z góry dzięki za rzeczowe opinie.

0 3
  • #2 16 Lip 2018 09:50
    andrzej20001
    Poziom 43  

Nikt ci szczerze nie doradzi poza właścicielem takiego żelaza. Generalnie słaby zakup ale to tylko moje zdanie.

0
  • #3 17 Lip 2018 20:01
    j2me
    Poziom 9  

@andrzej20001
    Tak z ciekawosci miales jakies doswiadczenia z tym samochodem niekoniecznie z ta wersja silnikowa czy tak bardziej powtarzasz obiegowa opinie? Bo ostatnio pytalem znajomego, ktory na samochodach jakby nie bylo sie zna ale tej alfy niestety nie widzial na oczy tzn widzial gdzies na ulicy jak przejezdzala co o tym mysli to wlasnie powtorzyl mi to co wiekszosc ludzi powtarza na temat marki alfa romeo i tyle.

0
  • #4 17 Lip 2018 21:46
    Pfemek
    Poziom 22  

Jeżdżę taką alfą już siudmy rok. Co prawda dieslem ale znam auto bardzo dobrze. Chcesz opinii to zadzwoń do mnie jutro. Numer masz w moim profilu...

0