Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie telewizora LG 43LF590V do instalacji/sygnału TV

Voltage220v 15 Lip 2018 15:02 225 13
  • #1 15 Lip 2018 15:02
    Voltage220v
    Poziom 3  

Dzień dobry wszystkim,

to mój pierwszy post na forum, zastrzegam, że wcześniej przekopałem całe forum, ale nie znalazłem niczego podobnego, co mogłoby pomóc w rozwiązaniu mojego problemu.

Chciałem podłączyć telewizor LG 43LF590V do instalacji telewizyjnej, którą zakładał deweloper. Gniazdko w ścianie jest na 3 podłączania (R/TV/SAT) Podłączam zatem kabel koncentryczny do gniazda TV "męskie" w ścianie, a z tyłu telewizora do przyłącza TV "żeńskie".
    Po wybraniu opcji "wyszukaj automatycznie kanałów" telewizor znajduje 24 kanały, aczkolwiek nie da się żadnego obejrzeć. Wyskakuje błąd "Brak modułu CAM. Kabel antenowy jest podpięty niewłaściwie, bądź nie jest podpięty wcale."
    Czy ktoś z kolegów, bądź koleżanek może pomóc w rozwiązaniu problemu? Co może być przyczyna takiego stanu rzeczy? Czy nie mam możliwości odbioru podstawowych kanałów telewizji DVB-T z instalacji przygotowanej przez dewelopera. Instalacja jest nowa. Blok oddano do użytku w 2016r.

0 13
  • #2 15 Lip 2018 15:18
    Piotr2608

Poziom 38  

Znaczy to, że kanały są kodowane.
    Prawdopodobnie gniazdo w ścianie jest własnością sieci kablowej.

0
  • #4 15 Lip 2018 15:22
    Voltage220v
    Poziom 3  

W drugim pokoju mam identyczne gniazdo i tam programy odbierają.
    Tylko, że telewizor PHILIPS. Myślałem, juz nad podmianą telewizorów, ale nie chce mi sie w to bawić ponieważ oba wiszą na ścianach, a to jednak trochę roboty.

0
  • #6 15 Lip 2018 15:32
    Voltage220v
    Poziom 3  

Dobry pomysł. Postaram się tak zrobić.
    Pożyczyć będzie ciężko, chyba będę musiał zainwestować i po prostu kupię te 10m kabla.

0
  • #8 15 Lip 2018 16:05
    Piotr2608

Poziom 38  

A jak wyszukiwałeś kanały? Powinieneś szukać - cyfrowe naziemne.
    Może wyszukałeś cyfrowe kablowe i TV nadrzędnie przełączył się w tryb kanałów cyfrowych - kablowych, dlatego domaga się modułu CAM.

0
  • #9 15 Lip 2018 22:19
    Voltage220v
    Poziom 3  

Witajcie. Spróbowałem jeszcze raz zakodować kanały. Procedura następującą:
    Ustawienia->Kanały->Strojenie kanałów->Strojenie automatyczne-> TV naziemna.
    Potem jest opcja do zaznaczenia "wyszukaj tylko programy cyfrowe" - zaznaczając ją nie znajduje zupełnie nic. Odznaczając, znalazlo mi 7 kanałów.
    (TVP 1, TVP2, TVP3 Warszawa, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Sport, TVP Info) Którykolwiek kanał zostanie wybrany, na ekranie jest czarny obraz z napisem "Brak sygnału. Trwa wyszukiwanie sygnału lub sygnał nie został znaleziony" Czasem na chwilę wskoczy na ekran "spikselowany" obraz z tnącym się głosem, po czym znika lub zostanie chwilę dłużej i pojawia się obraz z napisem "Tylko dane".
    Wchodząc w informacje o programie, na ekranie pokazuje sie jaki program aktualnie jest w TV, oraz jego linnia czasu - ile już trwa, za ile sie skończy. Czy to wygląda na słaby sygnał z anteny?

0
  • #11 16 Lip 2018 10:38
    Voltage220v
    Poziom 3  

A co w wypadku gdy podpisze umowę dostawca telewizji kablowej? Również jest ryzyko, że nie będzie to funkcjonowało jak należy, przez wzgląd na prawdopodobnie źle wykonaną instalację?

0
  • #13 16 Lip 2018 16:36
    Voltage220v
    Poziom 3  

A teraz powiem jeszcze lepsza rzecz...
    Jak wyciągnąłem kabel koncentryczny z gniazdka, to zakłócenia zginęły. Telewizja na 6 kanałach odbiera bez zarzutu. Już zgłupiałem.

0
  • #14 16 Lip 2018 16:57
    krzysiozak
    Poziom 35  

Nic dziwnego, u mnie w pokoju na samym kablu, też mogę odebrać kilka programów.
    Jest tak jak nadajnik jest niedaleko. Kabel robi jako antena.

0
  Szukaj w 5mln produktów