Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes AXOR - Kontrolki 2 co oznaczają?

NIN3S 15 Lip 2018 19:06 576 6
  • #1 15 Lip 2018 19:06
    NIN3S
    Poziom 3  

Co takiego oznacza ta kontrolka ten obrazek na wyświetlaczu? chodzi mi o tę z kółkiem w 2 nawiasach to coś z hamulcami czy układem pneumatycznym? zawsze mi się pali po uruchomieniu silnika i jak ruszam z 1. i za około 10 sekund znika.

i ta druga to na drugim mniejszym wyświetlaczu też te kółko z nawiasami i 1 w środku czasami pali się i 2, a czasami 1 w środku co oznacza?

Mercedes AXOR - Kontrolki 2 co oznaczają?Mercedes AXOR - Kontrolki 2 co oznaczają?

i dorzucę takie pytanie tylko nie wiem czy można tak ocenić zdjęcie robione na pusto zestaw ciągnik plus naczepa 1 oś sterująca w ciągniku czy te koła trzeba dopompować czy generalnie powietrze jest ok na 1 rzut oka w kole?

0 6
  • #2 15 Lip 2018 19:52
    xray81
    Poziom 21  

Pierwsze zdjęcie to alarm stanu okładzin hamulcowych, ten wykrzyknik oznacza że jest nieprawidłowy. Te z drugiego zdjęcia to wskaźnik ciśnienia dyspozycyjnego w układzie hamulcowym, po prawej stronie wskaźnik aktualnego ciśnienia.

ad down
    Przepraszam źle sformułowałem zdanie, chodziło mi o to że są dwa rodzaje ikon z liczbą 1 i 2.

0
  • #3 15 Lip 2018 21:25
    Gerri
    Spec od Mercedesów

xray81 napisał:
    może być z liczbą 1 lub 2 a po prawej stronie wskaźnik aktualnego ciśnienia.

To nie jest tak że "może byc". Zawsze wyświetlany jest obwód w którym w danym momencie jest NIŻSZE cisnienie.

0
  • #4 16 Lip 2018 16:46
    hubert04
    Poziom 21  

1 lub 2 to nie błąd tak ma byc 1 zegar cisnienia a dwa obwody powietrzne obsługuje
    Z tymi zdjeciami opon to juz po całości poleciałeś manometr w lape wszczedzie na 8,5 bara nabic i z grzywki ;))

0
  • #5 16 Lip 2018 18:00
    xray81
    Poziom 21  

Tak jak napisał Gerri ikony informujące w którym obwodzie jest niższe ciśnienie.

0
  • #6 17 Lip 2018 16:00
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

hubert04 napisał:

Z tymi zdjeciami opon to juz po całości poleciałeś manometr w lape wszczedzie na 8,5 bara nabic i z grzywki ;))

Niestety dzisiejsi kierowcy tacy są... Łatwiej jest mu zrobić zdjęcie opony i wstawić na forum niż zatrzymać się na 10 minut u wulkanizatora w celu sprawdzenia i ewentualnego skorygowania ciśnienia w oponach. Takie czasy.

0
  • #7 17 Lip 2018 20:01
    NIN3S
    Poziom 3  

hehe nie ale mam w pracy paskudnych mechaników i elektryków wielka łaska a przecież od tego są. nawet jak śrubokręt chce odkręcić lampe w celu wymiany żarówki robi mi łaskę że poszuka śrubokrętów

a z tym wulkanizatorem to chyba dobry pomysł tylko podobno trzeba mierzyc oponę na zimno przed jazdą i dopompowywać.

najważniejsze że otrzymałem odp na pytania za które bardzo dziękuję

0