Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Klimatyzacja na krotko, case , ciagnik rolniczy

Piasek1992 15 Jul 2018 22:26 756 3
 • #1
  Piasek1992
  Level 5  
  Witam . Mam problem z klimatyzacją w ciągniku rolniczym . Mianowicie sprężarka się nie włącza ponieważ dostaja za niskie napięcie ( do 10v mierzylem na podlaczonej sprezarce ) kiedy dostanie na krotko prosto z aku włacza sie I chodzi dobrze . I teraz moje pytanie czy można zrobić ja na stałe na kròtko z jakimś włacznikiem w kabinie ? Czy jezeli cały czas bedzie dostawac napiecie 12 v to cewka sie wykonczy ? Nie jestem elektrykiem więc nie wiem czy wszystko dobrze opisałem , proszę o wyrozumiałość.
 • Helpful post
  #3
  kamil_Ziomek
  Level 20  
  Sprężarka powinna być sterowana poprzez czujnik temperatury parownika (pilnuje żeby nie zamarz- przez bryłę lodu nie przeleci powietrze) i czujnik ciśnienia w układzie. Brak ciśnienia lub zbyt duże ciśnienie wykończy sprężarkę.
  Sprawdź czy do sterowania nie jest użyty jakiś przekaźnik w którym wypaliły się styki i czy instalacja elektryczna jest sprawna -zaśniedziałe przewody, złącz itp.
 • #4
  Piasek1992
  Level 5  
  Też wlasnie mi sie tak wydawało . No jest jakis przekaznik po drodze . Zapomnialem o nim musze go sprawdzic . Dziękuje za odpowiedzi :)