Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Łucznik 884 - Luźny pasek zębaty po wymianie kół

Malgosia91 16 Lip 2018 08:11 159 12
  • #1 16 Lip 2018 08:11
    Malgosia91
    Poziom 3  

Witam, proszę o pomoc.
    Odziedziczyłam po Cioci maszynę Łucznik 884, która stała dosyć długo i była zapieczona. Gdy ja wyczyściłam i nasmarowałam szyła slicznie ...przez chwilę. Wytarły się koła zębate te pod chwytaczem pionowe i poziome.
    Zakupiłam w/w częsci , zaopatrzylam sie w potrzebne narzedzia i przystąpiłam do pracy . Byłam hapi do momentu kiedy złożyłam juz praktycznie wszystko , a na końcu okazało się że po zdjeciu koła z paskiem od napędzania owy pasek nagle stal sie za luźny przez co nie napedza. Kombinowałam na wszystkie spodoby. Przeczytłam tu na forum ze po prawo gdzie jest koło zamachowe w górnym rogu jest wkretka która napreza ten pasek ale nic sie nie dzieje po jej dokreceniu ani popuszczeniu :(

proszę niech mi ktos doradzi co to moze byc , tyle mojej roboty na marne :(

0 12
  • #5 16 Lip 2018 09:27
    Malgosia91
    Poziom 3  

Może Coś podpowiem , że jak przekrece kołem zamachowym że 2-3 razy do siebie A później od siebie to pasek się na chwilę " napnie" i przekreci kołem zebatym po czym ponownie się luzuje.

0
  • #6 16 Lip 2018 10:25
    jack63
    Poziom 41  

Zdjęcia niezbyt czytelne. Nawet ciężko ten pasek znaleźć. Z resztą problem jest pewnie w części niedostępnej czyli okolicach koła zamachowego.
    Prawdopodobnie pasek omija naprężacz. Zsunął się gdy go wyjmowałaś.
    Trzeba szukać tam:

Malgosia91 napisał:
    po prawo gdzie jest koło zamachowe w górnym rogu jest wkretka która napreza ten pasek

Nie wkrętka tylko śruba bez typowego łba. Ta śruba pewnie zmienia położenie napinacza. Trzeba poluzować napinacz, a potem założyć pasek prawidłowo.

0
  • #7 16 Lip 2018 10:28
    Malgosia91
    Poziom 3  

A masz zdjęcie jak ten napinacz wygląda?

0
  • #9 16 Lip 2018 11:00
    Malgosia91
    Poziom 3  

Chodziło mi o to jak wgl on wygląda bo ja nie wiem czego szukać. Na środku między górnym, a dolnym kołem jest taka plastikowa rolka okrągła ale pasek wcale jej nie dotyka...więc to chyba nie to.
    Zresztą nieważne już skrecilam obudowę i zawiozę do fachowca. Dziekuje

0
  • #11 16 Lip 2018 11:14
    Malgosia91
    Poziom 3  

A jak go wsadzić na tą rolke, tak myślałam że to jest to ale nie potrafię tego tam wsadzić
    ?

0
  • #12 16 Lip 2018 11:22
    jack63
    Poziom 41  

Nie wiem jak to jest w Twojej maszynie rozwiązane. Musiałbym to zobaczyć.
    Z reguły rolka dociska do prostoliniowego odcinka paska między kołami uginając go tak, że z prostego odcinka robi się łamana z zaokrągleniem na kółku napinacza.
    Czy przypadkiem pasek nie jest za długi? Stary spracowany lub nowy ale od innej maszyny?
    Trzeba też sprawdzić ruch dźwigni napinacza. Czy pokręcanie tą "wkrętką" wywołuje ruch rolki?
    Trzeba trochę pokręcić. Raz w jedną a raz w drugą stronę aby się zorientować jak to działa.

0
  • #13 31 Lip 2018 12:35
    Malgosia91
    Poziom 3  

Oddałam do fachowca, który potwierdził że wszystko złożyłam dobrze tylko pasek spadł z napinacza.

0