Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwi±zano] Lenovo T430s - Nadmierne rozładowywanie baterii w u¶pieniu

16 Lip 2018 09:07 312 4
  • Poziom 30  
    Witam. Od jakiego¶ czasu zauważyłem, że po u¶pieniu komputera przez noc potrafi skonsumować nawet 80procent baterii. Mam ich 3 i rozumiem, że mog± być już lekko wyeksploatowane jednak kupiłem ostatnio oryginalna nowa i jest to samo. Na dysku mam dwa systemy - 7 32 oraz 7 64. Procesor to i7, 16GB RAM, SSD 250GB. Zastanawiam się czy jest jakie¶ narzędzie, które pozwoliłoby mi zobaczyć co konsumuje napięcie. WOL wył±czone. W biosie też się co¶ bawiłem jednak nie daje on dużo pola do popisu. Kiedy¶ zdecydowanie było lepiej z trzymaniem napięcia . Dla porównania mam jeszcze T440s i on nawet 4 dni potrafi leżeć.
  • Spec od monitorów
    Zobacz ustawienia w
    Battery, > Battery Maintenance, Charge mode - Custom charge threshold.
    - marked np.80...95%
    czyli pocz. ładowania przy obniżce poj. aku na 80%, koniec ł±dowania np.- 95%.

:idea: Nigdy na 100% bo przeładowanie Aku i krótki zywot.

Poszukaj na forum Lenovo Link_Lenovo seria T400-T500

Poczytaj o "wynalazku Intel " Intel_Management_Engine czyli wbudowany RISC procesor w PCH, którego aktywno¶ć nie zależy od stanu systemu (sen/hibernacja/hybrydowy sen/ wył.), WiFi, RAM
    Z wiki
    Cytat:
    Starting with ME 11, it is based on a 32-bit x86-compatible processor based on Intel Quark technology, with MINIX 3 operating system running on it[16]. The ME state is stored in the SPI bus partition using the EFFS file system (Embedded Flash File System)[17]. Previous versions were based on the RISC core of ARC, using the real-time ThreadX operating system from Express Logic. ME versions from 1.x to 5.x used ARCTangent-A4 (only 32-bit instructions), whereas in versions 6 and older.x to 8.x the newer ARCompact (mixed 32 - bit and 16-bit instruction set architecture) was used. Starting with ME 7.1, the ARC processor could run signed Java applets.

ME has its MAC address and IP address for its optional interface, with direct access to the Ethernet controller. Each packet of Ethernet traffic is forwarded to ME even before reaching the host operating system, and this behavior is supported by many controllers configured via the MCTP Protocol[18][19]. ME also interacts with the machine via the PCI interface[17]. In Linux machine interaction and ME is through /dev/mei[20].

Starting with Nehalem microarchitectural processors, ME is usually integrated into the North bridge of the motherboard [21]. On new Intel architectures (starting with Intel 5 Series), ME is built into Platform Controller Hub[22][23].

czyli ma co zjadać Aku
  • Poziom 30  
    Opisałem ten problem na Lenovo Community.czekam może kto¶ na co¶ wpadnie. Zobaczę jeszcze tak,że przełacze sie na 32bit i sprawdzę jak będzie rano. W battery maitenance zmieniłem 80-95. Sprawdziłęm county dla wszystkich moich baterii i tak:
    wszystkie s± jako good, ale co do countów to odpowiednio:
    nowa 4, pozostałe, 160, 250, 640.Wylaczyłem teraz bluetootha. Kiedys jak miałem 8-12GB Ram było lepiej. Może to w tym jest problem. Kurde bo przełaczę się na t440s choć oważam,że t440s to szrot i wpadka Lenovo i powinni sie za niego wstydzić.Nie umywa się do pięt do mojej T430S
  • Poziom 30  
    To co ciekawego zauważyłem - jak laptop jest na 32 Bit to po nocy mimo ,że go usypiam to na bank przechodzi w hibernację po jakim¶ dłuższym czasie. Na 64bitach tak się nie dzieje. Plany zasilania s± bardzo podobne do siebie. Zgrałem log z eventa i jesli chcesz to mogę go podesłać
  • Poziom 30  
    Dodana stacja dokuj±ca a lapek robi jako stacjonarkę.