Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AVT 1860 i sterowanie silnikiem

HONDACX 16 Lip 2018 18:34 153 5
  • #1 16 Lip 2018 18:34
    HONDACX
    Poziom 13  

Witam.
    Potrzebuję Waszej pomocy.

Zakupiłem regulator mocy odbiorników kod AVT 1860.
    Chciałem regulować silnikiem z pralki i to się sprawdza jednak nie do końca spełnia moje oczekiwania.

Regulacja obrotami silnikiem jest bardzo ale to bardzo delikatna - lekkie ruszenie i już mam (za szybkie obroty).
    Silnik to z pralki Diana (kondensator 16 piko).
    Obroty silnika ca. 2800obr/min a mnie interesują w granicach do 1500 obr / min.

Bardzo delikatna regulacja - minimalne ruszenie i natychmiast obroty są za szybkie.

Stąd moje pytanie - czy jest możliwość ograniczenia obrotów do danej prędkości przy ustawieniu potencjometra na max.
    Może wymienić na inny? tylko nie wiem jaki - nie znam się na tym i liczę na pomoc.

Zależy mi aby była płynniejsza regulacja - większy skok potencjometra a nie tak jak obecnie.

Oto dokumentacja tego urządzenia.

https://serwis.avt.pl/manuals/AVT1860.pdf

0 5
  • #2 16 Lip 2018 18:42
    sp3ots
    Poziom 36  

Witam !
    Regulator który kupiłeś nadaje się do silników komutatorowych. Silnik który posiadasz nie jest silnikiem komutatorowym dlatego regulator źle reguluje obroty.

0
  • #3 16 Lip 2018 18:53
    HONDACX
    Poziom 13  

No to już nie rozumiem.
    https://www.youtube.com/watch?v=cCX7sbBxgmc

ten sam regulator (stara wersja AVT 1007) i silnik ten sam (z pralki).

Pragnę powiedzieć, że przy podłączeniu żarówki jest ten sam efekt - drgnięcie i żarówka z mroku przechodzi do mocnego świecenia - aczkolwiek w mniejszym stopniu.

Jeśli możesz pomóc - będę zobowiązany - jaki silnik mam kupić lub jaki sterownik.
    Chodzi mi o płyną - sporą regulację obrotami (płynna i dłuuuuga).

0
  • #4 16 Lip 2018 22:21
    sp3ots
    Poziom 36  

Sprawdź montaż KITu.
    Bez obciążenia regulator powinien działać jak na filmie, ale nie będzie miał silnik moc na niskich obrotach.
    Do silnika wentylatora się nadaje.

0
  • #5 16 Lip 2018 22:46
    BC109B
    Poziom 32  

Z potencjometrem nie ma problemów? PR1 regulowałeś? Budowałem dawno temu regulator z U2008 i działał bez problemu z żarówkami.

0
  • #6 21 Lip 2018 13:28
    HONDACX
    Poziom 13  

To może inaczej.

Czy może mi ktoś wskazać taki regulator (jakie są na rynku) aby mieć płynną regulację?

Ten co mam AVT 1860 nie chodzi tak jak potrzeba.
    Tak jak opisałem - pracuje jednak regulacja jest zbyt delikatna i zbyt mało precyzyjna.

Tak jak napisałem mam silnik z pralki Diana - polski producent.

0
  Szukaj w 5mln produktów