Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Lexmark x656de - Błędy 900.xx firmware , próby wgrania nowego - out of memory

olekdata 16 Jul 2018 22:30 2598 10
    olekdata

Level 12  
    Witam
    W urządzeniu Lexmark x656de pojawiają się błędy 900.00, 900.93 i.t.p
    Nie drukuje strony statystyki jakby wysyłał ja w "powietrze"
    Próba wejścia w ustawienia sieciowe wyrzuca błąd 900,xx, ogólnie sprzęt wariuje.
    Przy próbie wgrania firmware przez USB czy http pojawia się komunikat "out of memory"
    Lexmark x656de - Błędy 900.xx firmware , próby wgrania nowego - out of memory
    Co dziwne wymiana elektroniki (głównej kontrolera i skanera , bo trzeba komplet, nvram mismatch) objawy podobne. Zasilacz też wymieniałem i bez zmian.

Czy ktoś spotkał się z takimi objawami bo brak mi już koncepcji.
    dr.master
    Level 39  
    Poczytaj dobrze, w starszych Lexmarkach trzeba było też wyświetlacz wymienić zgodny z płytą a to jest na bazie T654 z dołożonym skanerem.
    Rozumiem że dysk wyciągałeś :?:

Spróbuj puścić firmware z pendrive, film poniżej :

TU wrzuciłem service manual.
    olekdata

Level 12  
    Dzięki za SM, ale mam go i korzystam.

jest w nim uwaga

Warning: When replacing any of the following components:
    • Scanner interface card assembly
    • System card assembly
    • Scanner unit assembly

Co sugeruje, że wyświetlacz raczej nie. zresztą przy wymianie system card miałem błąd NVRAM mismatch failure, jak wymienił również Scanner interface card to błąd NVRAM ... zginął.
    Scanner unit assembly jest ujęty, bo w nim jest Scanner interface card.

Przez pen drive też próbowałem i ten sam efekt. Może źle się wyraziłem bo miałem go na myśli pisząc przez USB.
    Dysk odłączony i tutaj może jest problem trzeba gdzieś coś ustawić że jego niema, ale gdzie. Te urządzenia mogą pracować bez dysku?

Błędy 900.xx sugerują problem z oprogramowaniem lub elektroniką, ale dlaczego wymiana elektroniki z firmwhare-m (dwie płyty) nie pomaga.
    Sugeruje to że jest coś w sprzęcie jakieś czujniki komunikacja z pozostałą elektroniką podzespołów, ale dlaczego to blokuje wgranie firmwharu
    Już trochę głupieję.

Pozdrawiam i czekam na dalsze sugestie.
    servicemen
    Level 28  
    Wprowadź maszynę w Invalid Engine Code (3+4+6 i włączamy trzymając aż pojawi sie komunikat) i wrzuć soft po sieci.
    Jaki FW (wersja) chcesz wgrać? a ajki był na maszynie przed awarią?
    olekdata

Level 12  
    Witam
    Po 3+4+6 otrzymałem
    jak to interpretować? w SM nie mogę znaleźć opis 3+4+6 jest tylko

Chce wgrać
    LR.MN.P631a
    na
    LR.MN.P311e2

przez sieć a dokładnie http (stronę WWW urządzenia) próbowałem i też "out of memory", ftp-em nie mogłem się zalogować.

Czy może mam coś zrobić w trybie 3+4+6
    robwik
    Level 24  
    Witam.
    Wgrywasz za nowy soft.
    Musisz wgrać jakiś pośredni .Miałem podobny przypadek z 7155. Skonczyło sie wgrywaniem trzech softów .
    olekdata

Level 12  
    Dzięki za wskazówkę.
    Tylko skąd pobrać archiwalne firmware, na stronach Lexmarka jest tylko najświeższy, ale boć mi umknęło.
    robwik
    Level 24  
    Na stronie jest zawsze najnowszy .
    Ja pisałem do pomocy Lexmarka i dostałem link do pobrania oprogramowania .
    panterka
    Level 20  
    Tryb 3+4+6 jest po to by można było wgrać firmware do drukarki bez jej normalnego uruchomienia.
    olekdata

Level 12  
    Sukces. w trybie 3+4+6 udało mi się bez problemu wgrać najnowszy soft bez wersji pośrednich .
    Urządzenie jak na razie działa poprawnie, da się wydrukował strony statystyk i mogę wejść w konfigurowanie sieci bez 90.30

Wielkie dzięki wszystkim, ale chyba najbardziej servicemen i panterka.

Jeszcze nie zamykam tematu, jak poskładam i dokładniej przetestuje i będzie ok to zamknę.
    olekdata

Level 12  
    Jest ok, zamykam