Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przedłużanie przewodu pod napięciem.

bytomski84 17 Lip 2018 00:08 252 8
  • #1 17 Lip 2018 00:08
    bytomski84
    Poziom 3  

Witam wszystkich.
    Nie wiem czy dobrze trafiłem do działu ale mam dylemat. Jutro będę miał za zadanie przedłużanie przewodu NYY -0 1x 120mm2 pod napięciem . najpierw będę jednak musiał pozbyć się kap izolujących które znajdują się na końcu przewodu. Niestety na linii wiszą już podpięte urządzenia telekomunikacyjne i nie mogę wyłączyć zasilania. Nożyce zostały w Polsce i jedyne co mam do takiego cięcia to "lisi ogon" akumulatorowy. Pytanie mam czy nie wywalę nim zasilania. Napięcie 67V . A kapy będę musiał usunąć z kawalkiem kabla. Z góry dziękuję za poradę.

0 8
  • Pomocny post
    #2 17 Lip 2018 05:29
    Darek A.
    Poziom 17  

Lisi ogon, to urządzenie z całą pewnością uziemione, uziemisz prąd ciętego kabla i prawdopodobnie zadziała bezpiecznik. Bezpieczniejsza będzie nie wiem piłka do metalu (brzeszczot).
    Naprawdę nigdzie nie można wypiąć, w jakiś inny sposób odłączyć tej linii przed podjęciem pracy pozostawiając zasilanie na wcześniejszych obwodach?

0
  • #3 17 Lip 2018 06:37
    bytomski84
    Poziom 3  

No właśnie nie mogę :( kary dość srogie liczone w tysiącach euro. Pytam ze względu takiego iż posługuje się zaciskarką do końcówek też akumulatorową. No ale jest to urządzenie typowo do prac elektrycznych.

Dodano po 21 [minuty]:

Darek A. napisał:
    Naprawdę nigdzie nie można wypiąć, w jakiś inny sposób odłączyć tej linii przed podjęciem pracy pozostawiając zasilanie na wcześniejszych obwodach?

Nie da rady. Z prostownika kable biegną do rzędu w którym mieszczą się szafy ze sprzętem telekomunikacyjnym.

0
  • Pomocny post
    #4 17 Lip 2018 08:22
    kortyleski
    Poziom 41  

bytomski84 napisał:
    "lisi ogon" akumulatorowy

Darek A. napisał:
    Lisi ogon, to urządzenie z całą pewnością uziemione,

Z całą pewnością to umiejętność czytania się kłania...
    Oczywiście że akumulatorową piłą można ciąć.

0
  • #5 17 Lip 2018 08:47
    bytomski84
    Poziom 3  

Bardzo dziękuję za odpowiedź :)

0
  • #6 17 Lip 2018 09:16
    karolark
    Poziom 40  

A teraz pytanie kto kolege dopuści do pracy w takich warunkach?

0
  • #7 17 Lip 2018 09:21
    bytomski84
    Poziom 3  

tu gdzie pracuje to normalne działania. Praca po za obszarem Ojczyzny.

0
  • #8 17 Lip 2018 16:03
    Darek A.
    Poziom 17  

Faktycznie nie doczytałem, że ten "lisi ogon", to akumulatorówka, więc można ciąć :)

0
  Szukaj w 5mln produktów