Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Lenovo Y580 - Wyłacza się po kilku sekundach

17 Lip 2018 08:22 849 5
  • Poziom 8  
    Witam,
    Mam problem z laptopem Lenovo Y580P. Jakiś czas temu laptop w trakcie pracy wyłączył się i nie chciał się już uruchomić. Pomiary na zasilaczu laboratoryjnym oraz termowizja pozwoliły na zlokalizowanie usterki. Do wymiany poszedł jeden z kondensatorów (robił zwarcie na płycie głównej) oraz układ kontrolera NCP6132. Po wymianie tych elementów już cieszyłem się, że laptop wrócił do życia ponieważ uruchomił się i pojawiło się nawet logo Lenovo. Niestety radość nie trwała długo ponieważ laptop po około 3 sekundach wyłącza się. Nie ważne czy wejdzie się szybko do BIOSu czy też do menu bootowania, laptop zawsze się wyłącza. Reasumując: naprawiłem jedną z usterek a teraz muszę zlokalizować co dalej jest z nim nie tak. Czy ktoś ma jakieś wskazówki?

Płyta główna:
    QIWY4 LA-8002P
    REV: 1 A
    2012-04-18
  • Poziom 27  
    Na baterii też się wyłącza? Zasilacz o odpowiedniej mocy? Sprawdź pod kątem przebicia dwa tranzystory mosfet zaraz za gniazdkiem zasilającym.
  • Poziom 8  
    Tak, dzieje sie tak rowniez na baterii. Zasilacz jest ok, tranzystory również (zawsze je sprawdzam)
  • Poziom 27  
    Włącznik ok? Nie przywiera?
  • Spec od monitorów
    Lenovo Ideapad Y580
    platforma LA-8002P QIWY4 Rev:1A,
    chipset HM76, kbc: kb9012qf , gpu: GTX660M (N13E-GE-A2) 2GB
    *cpu: Intel Core i3, i5, i7 (i7-3630qm) 2-nd gen.
    *charger BQ24737

SM ogólniedostępny. Link
  • Poziom 8  
    Taśma od włącznika zwierała