Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Came BX Strong + Splendoor Janus + piloty

santorynxd 17 Jul 2018 09:07 1044 4
 • #1
  santorynxd
  Level 7  
  Witam, posiadam od paru tygodni w/w napęd do bramy wjazdowej i od dobrych kilku lat chińskie napędy do bram garażowych.

  Uzgodniłem ze sprzedawcą napędu, że chce 4 kanałowe piloty na 433MHz, bo będę chciał nimi otwierać wszystko. Sprzedawca powiedział, ok nie ma problemu i kontroler uniwersalny został wmontowany do napędu bramy.

  Po montażu okazało się że "chińskie" piloty od bram garażowych Janus nie mają problemu i otwierają garaże i bramę wjazdową.

  Dostarczone przez sprzedawce dwa piloty Hato oraz jeden podobnie wyglądający do moich starych pilotów nie działają z moimi bramami garażowymi. Wciskam CODE pojawia się kropka, wciskam przycisk raz i potem drugi raz i powinno być już zapamiętane. Jednak nic się nie dzieje. Stare piloty łapią od razu i się kodują. Co może być problemem?


  Came BX Strong + Splendoor Janus + piloty

  Częstotliwość pracy 433,92 MHz
  Sposób kodowania kod zmienny KEELOQ
  Ilość kanałów 4

  instrukcja bramy garażowej.

  http://splendoor.pl/wp-content/uploads/2018/0...9du-bramy-gara%C5%BCowej-JANUS-oraz-XFC-1.pdf
 • #2
  kood
  CCTV and Stationary Alarms specialist
  Powodów może być kilka:
  1. Piloty mogą nie współpracować z odbiornikiem, to że mają kod zmienny i częstotliwość się zgadza nie znaczy że będą działać. Tu nic nie zrobisz.

  2. Może źle wykonujesz procedurę programowania.

  3. Trzeci możliwy powód to wypełniona pamięć odbiornika w bramie garażowej.
  Spróbuj wyczyścić pamięć odbiornika w bramie garażowej, sprawdź czy poprawnie wyczyszczone (żaden pilot nie powinien działać) i dodaj piloty zacznij od tych nowych które teraz nie działają. Jeśli to nie pomoże to patrz punkt pierwszy.
 • #3
  santorynxd
  Level 7  
  Witam, chyba punkt nr 1 jest najbardziej realny. Napisałem także do Pana z działu technicznego Janusa, może odpowie bo już kiedyś mi pomógł.

  Jeśli nie zadziałają te piloty to pewnie sprzedam i wiem że mogę kupić piloty te od chińczyka chyba 2 sztuki za 100-120 zł. Tylko wtedy będzie problem bo nie było mnie jak montowali bramę (mam prace wyjazdową) i nie umiem programować pilota z bramą Came.
 • #4
  kood
  CCTV and Stationary Alarms specialist
  Czyściłeś pamięć odbiornika? Bo według instrukcji którą wrzuciłeś obsługuje max 20 pilotów/przycisków.
 • #5
  santorynxd
  Level 7  
  witam, tak skasowałem piloty... pilot z zestawu przestał działać, chciałem zaprogramować hato pierwszy (przełącza kropki jak wciskam na nim przycisk), jednak nie chce się zakodować. Chińczyki od razu się kodują wystarczy wcisnąć dwa razy i śmigają.