Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Came BX Strong + Splendoor Janus + piloty

17 Lip 2018 09:07 420 4
  • Poziom 6  
    Witam, posiadam od paru tygodni w/w napęd do bramy wjazdowej i od dobrych kilku lat chińskie napędy do bram garażowych.

Uzgodniłem ze sprzedawcą napędu, że chce 4 kanałowe piloty na 433MHz, bo będę chciał nimi otwierać wszystko. Sprzedawca powiedział, ok nie ma problemu i kontroler uniwersalny został wmontowany do napędu bramy.

Po montażu okazało się że "chińskie" piloty od bram garażowych Janus nie mają problemu i otwierają garaże i bramę wjazdową.

Dostarczone przez sprzedawce dwa piloty Hato oraz jeden podobnie wyglądający do moich starych pilotów nie działają z moimi bramami garażowymi. Wciskam CODE pojawia się kropka, wciskam przycisk raz i potem drugi raz i powinno być już zapamiętane. Jednak nic się nie dzieje. Stare piloty łapią od razu i się kodują. Co może być problemem?

Came BX Strong + Splendoor Janus + piloty

Częstotliwość pracy 433,92 MHz
    Sposób kodowania kod zmienny KEELOQ
    Ilość kanałów 4

instrukcja bramy garażowej.

http://splendoor.pl/wp-content/uploads/2018/0...9du-bramy-gara%C5%BCowej-JANUS-oraz-XFC-1.pdf
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Powodów może być kilka:
    1. Piloty mogą nie współpracować z odbiornikiem, to że mają kod zmienny i częstotliwość się zgadza nie znaczy że będą działać. Tu nic nie zrobisz.

2. Może źle wykonujesz procedurę programowania.

3. Trzeci możliwy powód to wypełniona pamięć odbiornika w bramie garażowej.
    Spróbuj wyczyścić pamięć odbiornika w bramie garażowej, sprawdź czy poprawnie wyczyszczone (żaden pilot nie powinien działać) i dodaj piloty zacznij od tych nowych które teraz nie działają. Jeśli to nie pomoże to patrz punkt pierwszy.
  • Poziom 6  
    Witam, chyba punkt nr 1 jest najbardziej realny. Napisałem także do Pana z działu technicznego Janusa, może odpowie bo już kiedyś mi pomógł.

Jeśli nie zadziałają te piloty to pewnie sprzedam i wiem że mogę kupić piloty te od chińczyka chyba 2 sztuki za 100-120 zł. Tylko wtedy będzie problem bo nie było mnie jak montowali bramę (mam prace wyjazdową) i nie umiem programować pilota z bramą Came.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Czyściłeś pamięć odbiornika? Bo według instrukcji którą wrzuciłeś obsługuje max 20 pilotów/przycisków.
  • Poziom 6  
    witam, tak skasowałem piloty... pilot z zestawu przestał działać, chciałem zaprogramować hato pierwszy (przełącza kropki jak wciskam na nim przycisk), jednak nie chce się zakodować. Chińczyki od razu się kodują wystarczy wcisnąć dwa razy i śmigają.