Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pytanie do użytkowników Fritzbox'a 7590

gunnpa 17 Jul 2018 10:37 261 0
    gunnpa
    Level 10  
    Szanowni użytkownicy,
    Przez kilka lat użytkowałem model 7390 i niestety z powodu uszkodzenia, prawdopodobnie z powodu wyładowania atmosferycznego pomimo zabezpieczonej linii, musiałem przesiąść się na produkt Orange (livebox). Niestety nie znalazłem nikogo, kto podjąłby się naprawy chociaż wydaje się ona stosunkowo łatwa do lokalizacji bo jedyną usterką jest brak synchronizacji więc prawdopodobnie uszkodzone zostało wejście modemu, wszystkie funkcje routera działają prawidłowo. AVM nie prowadzi żadnego serwisu a do żadnej dokumentacji technicznej nie udało mi się dotrzeć. Kilka miesięcy zmagań się z liveboxem wystarczyło żeby przekonać mnie do powrotu do sprawdzonych rozwiązań. Pojawił się w ofercie AVM model 7590 i tak jak z 7390 są wersje dedykowane na poszczególne "rynki". Oficjalnie w Polsce ma działać tylko ta z numerem 20002804. Natomiast "polska" wersja ebay.de sprzedaje do Polski modele oznaczone jako 20002784 czyli takie, które według AVM, w Polsce nie powinny działać. Mam podejrzenia, że podobnie jak to było z 7390 jest to jedynie różnica wgranego oprogramowania. Czy ktoś z Was ma może doświadczenia z tym urządzeniem?
    Można je trafić na niemieckim eabay'u za ok 2/3 ceny z oficjalnej dystrybucji polskiego sklepu z produktami AVM.
    Pozdrawiam, E.