Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother DCP-7070DW - Brudzi kartki

Strazaksam998 17 Jul 2018 12:31 1545 3
    Strazaksam998
    Level 2  
    Witam wszystkich.
    Drukarkę DCP-7070DW mam już ok 5 lat. wg licznika przedrukowała/skopiowała prawie 100 000 stron. Bęben wymieniany już dwukrotnie, tonerów nie liczę, ale będzie 8-10 szt.
    Od dłuższego czasu mam problem z brudzeniem górnego rantu kartki. Początkowo dochodziło do tego tylko podczas wydruku dwustronnego. Teraz brudzi zarówno przy dwustronnym, jak i jednostronnym. Wymiana toneru i bębna nie przyniosła zmian (drukarka pracuje na zamiennikach). Zastanawiające jest to, że kartki brudzone są tylko podczas wydruku. W czasie kopiowania, bez względu na ilość i duplex, kartki wychodzą czyste.
    Czy ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną tego stanu rzeczy i ewentualnie co mogę z tym zrobić?
    Bitels85
    Level 25  
    Przyda się na początek skan lub zdjęcie zabrudzonego wydruku oraz zdjęcie fusera. Jeśli bęben z tonerem były wymieniane, prawdopodobnie wałki w piecu okleiły się kiepskiej jakości proszkiem.
    Strazaksam998
    Level 2  
    Brother DCP-7070DW - Brudzi kartki

Zabrudzenie zaznaczyłem na górze kartki. Zabrudzenie widać na kartce (druk z pliku pdf) podłożonej pod wydruk testowy. Na testowym nie brudziło nic (3 próby). Na chwilę obecną nie jestem stwierdzić jakiejś prawidłowości, kiedy brudzi. Nie ma znaczenia, czy to 1-sza, czy 10-ta kartka. Raz brudzi, innym razem nie.

Niestety fusera nie udało mi się wyjąć, a nie chcę niczego urwać.
    serwis.urz.biurowych
    Level 13  
    rozbierz, oczyść zespół bębna. jeśli słaby toner to zrobi się szybko ponownie.