Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dokupić antenę zewnętrzną czy zmienić operatora ?

17 Lip 2018 12:56 240 9
 • Poziom 3  
  Witam,
  Od paru lat borykam się z operatorem Play, mam internet mobilny który nigdy nie spełniał wymagań internetu.. Posiadam dwa modemy jeden z nich to Router LTE HUAWEI E5573, oraz drugi to HUAWEI E3272 (którego na co dzień używam) . Nie znam się kompletnie na BT's oraz na ich częstotliwości, co nieco czytałem na forum w poszukiwaniu podobnego problemu ale rzucane nazwy w podobnych tematach są mi obce i tu nasuwa się moje pytanie, za 4 miesiące kończy mi się umowa i czy wybrać innego operatora w mojej lokalizacji czy dobrać z ofertą lepszy modem i dokupić antenę zewnętrzną ? Jeśli chodzi o zasięg mam DC-HSPA+ na 4 kreskach, który zostawia wiele do życzenia..

  Lokalizacja: Zgorzelec ul. Dzika 30 woj. Dolnośląskie
 • Pomocny post
  Specjalista Sieci, Internet
  Póki co Play w Zgorzelcu posiada na BTS-ach tylko 3G na UMTS2100HSPA+DC. Są pozwolenia na LTE ale nie dziaają. Zmiana operatora na T-Mobile i oferta no limit za 49/65 zł z routerem B525. Zasięg z BTS-ów LTE1800NetWorks Groszowa1, na citronexie i Bohaterów II Armii WP 16, na tym ostatnim tez LTE80 T-Mobile i agregacja LTE1800+800. Zrób testy T-Mobile na karcie tego operatora, skorzystaj z E5573, wymuś na nim po kolei pasma LTE1800 i LTE800 za pomocą http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/count_huawei.php?Datei=ltewatch_h Pokaż screeny z LTEWatchH dla kazdego z pasm, zrób speedtesty.
 • Poziom 3  
  Czyli rozumiem, że mam kupić zwykła kartę tmobile i wykupić na niej internet? Jestem zielony w tych sprawach, sorka. A druga sprawa jeśli mam modem z oferty play to jest jakaś blokada na niej, że tylko karta play może na niej chodzić czy nie istnieje coś takiego ?
 • Specjalista Sieci, Internet
  Niestety ale ta wersja FW na E5573 nie działa w pełni z Toolboxem, nie pokazuje CID i parametrów sygnału. Jak wygladają prędkości na LTE800 T-Mobile a jak na LTE1800?
 • Specjalista Sieci, Internet
  Też bez szału bo DL<UL. Ogólnie Zgorzelec to taki rejon, ogólnie tam z operatorami mobilnymi słabo. Sprawdź jeszcze Plusa choć ich oferta nie powala.