Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel formatowanie warunkowe "zamula" arkusz

17 Lip 2018 14:51 297 5
  • Poziom 7  
    Cześć mam arkusz w którym mam ustawione formatowanie warunkowe odnoszące się do 250 zakresów. Skutkuje to tym że filtrowanie tego arkusza działa bardzo wolno. Pytanie brzmi czy jeżeli formatowanie przerzucę do kodu to odciąży działanie arkusza ? Ktoś ma doświadczenie w tym temacie ?

Dodano po 1 [godziny] 40 [minuty]:

A może ktoś pomoże w napisaniu makra z formatowanie warunkowym działającym w ten sposób :

Jeżeli wartośc komórki C4 jest większa niż c11 to niech zapali sie na czaerwono c24.
    I tak przez wszystkie kolumny w tym arkuszu oraz wszystkie wiersze ale oczywiście uwzgladniając inne działy np:
    C5 jest większa niż c12 to niech zapali sie na czaerwono c25.
    C6 jest większa niż c13 to niech zapali sie na czaerwono c26.
    C7 jest większa niż c14 to niech zapali sie na czaerwono c27. i tak dalej.
  • Poziom 7  
    Hej

dzięki za odpowiedź, ale niestety nie wystarczy. Ja nie dodałem ale liczby będą uzupełniane z formuł które będą przeciągane przez zakresy.
  • Poziom 22  
    To może "zamula" nie formatowanie, ale te formuły i to właśnie je trzeba optymalizować? Masz pewność, że tak nie jest?
  • Poziom 7  
    Tak bo jak usunę formatowanie to arkusz śmiga. Formatowanie na 100% bo do każdego mam 250 zakresów i to robi problem. No cóż pomyśle żeby to formatowanie zoptymalizować.
  • Poziom 33  
    A gdzie są te reguły formatowania warunkowego? Bo w pliku nie widzę żadnej (Excel 2010). Z opisu nie wynika dlaczego miałoby ich być 250. Pokaż w pliku (odchudzonym ze zbędnych danych) jak ma wyglądać to formatowanie warunkowe.