Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat B6 3.2 V6 - Ci¶nienie paliwa opada przy zapotrzebowaniu w paliwo

17 Jul 2018 13:17 1983 7
  • Level 27  
    Witam! Problem jest następuj±cy może kto¶ pomoże:

Auto podczas przyspieszania szarpie tzn ma takie zdławienia charakterystyczne gdy nie dostaje paliwa. Błędy wskazuj± na czujnik ci¶nienia niewiarygodny sygnał. Pomiary online podczas jazdy pokazuj±, że wysokie ci¶nienie na biegu jałowym to między 40-50bar, po dodaniu gazu ro¶nie lecz gdy ruszam i "depnę" w gaz ci¶nienia znacznie opada nawet poniżej 10 bar. Wystarczy odj±ć nogi (obroty dalej wysokie) i ci¶nienie ro¶nie. Ewidentnie spada przy zapotrzebowaniu w paliwo.
    Pierwsze werdykty to niewydajna pompa lub uszkodzony czujnik ci¶nienia. Wszystko zostało to wymienione na nowe objaw dalej taki sam może minimalnie lepiej.

Po ponownym wyjęciu pompy zarówno wałek jak i popychacz wygl±da że jest ok (przez otwór patrz±c) (wałek ma tylko strukturę porowat±) ale brak jest ztarcia przez popychacz itp. Popychacz jest z rolk±.

Do tej pory miałem dwa podejrzenia tj wytarty wałek lub popychacz i to, że jeden z wtrysków jak dostaje impulsy na otwarcie leje na tyle mocno, że dekompresuje szynę wysokiego ci¶nienia. Pojawiaj± się tylko błędy jeszcze na pierwszym cylindrze o wypadaniu zapłonów, ale to nie wiadomo teraz czy od zalewania paliwem czy przez to że tak spada ci¶nienie że cylinder ten staje się najsłabszy.

Może kto¶ się kiedy¶ z czym¶ takim spotkał?
  • Level 41  
    Często w 2/1.8tsfi ten popychacz się wyciera, a kosztuje mniej niż 100pln więc warto zainwestować.
  • Level 27  
    Ale tam jest na rolce czy ¶lizgowy? Bo ten jest na rolce.
  • Level 27  
    Chyba jest zajechany wałek bo skok popychacza to 4mm. Trzeba rozebrać i zobaczyć
  • Level 2  
    Witam,

czy problem został rozwi±zany? Borykam się z identycznym tematem. Dzięki za odpowiedĽ
  • Level 2  
    Czy ktokolwiek spotkał się z podobnym problemem? Z góry dziękuję za jak±kolwiek odpowiedĽ.
  • Level 1  
    Witam, miałem to samo w passacie b6 3.2
    Cały czas wywalało bł±d czujnika ci¶nienia paliwa, kupiłem zamiennik i wraz było to samo, kupiłem ory w aso i tez było bez zmian, pompę paliwa tez zmieniałem. Okazało ze ze to łańcuch rozrzadu był zużyty
    Wymieniłem łańcuch znikło wszystko 😊

Dodano po 14 [minuty]:

Przez zużyty łańcuch pompa wysokiego ci¶nienia nie jest w odpowiednim położeniu i wariuje wszystko, wymiana łańcucha jest kosztowna bo to koszt 2,500zl samych czę¶ci (dwa łańcuchy, zębatka pompy paliwa, dwa napinacze, cztery ¶lizgi, zębatki pompy olejowej)w aso ( nie radzę kupować zamienników) za dużo roboty jest by się do niego dostać, demontaż przodu, skrzyni itp. Mechanicy nie bardzo chc± się tego podejmować a jak już to wołaj± od 2 tys w górę. Ja osobi¶cie sam wymieniałem. Do tego powiem Wam jeżeli to już rozbierzecie zwróćcie uwagę na stan ¶lizgów, s± one plastikowe i kruszej± a wszystko spada do miski olejowej i zbiera się przy smoku