Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B6 3.2 V6 - Ciśnienie paliwa opada przy zapotrzebowaniu w paliwo

17 Lip 2018 13:17 1311 7
  • Poziom 27  
    Witam! Problem jest następujący może ktoś pomoże:

Auto podczas przyspieszania szarpie tzn ma takie zdławienia charakterystyczne gdy nie dostaje paliwa. Błędy wskazują na czujnik ciśnienia niewiarygodny sygnał. Pomiary online podczas jazdy pokazują, że wysokie ciśnienie na biegu jałowym to między 40-50bar, po dodaniu gazu rośnie lecz gdy ruszam i "depnę" w gaz ciśnienia znacznie opada nawet poniżej 10 bar. Wystarczy odjąć nogi (obroty dalej wysokie) i ciśnienie rośnie. Ewidentnie spada przy zapotrzebowaniu w paliwo.
    Pierwsze werdykty to niewydajna pompa lub uszkodzony czujnik ciśnienia. Wszystko zostało to wymienione na nowe objaw dalej taki sam może minimalnie lepiej.

Po ponownym wyjęciu pompy zarówno wałek jak i popychacz wygląda że jest ok (przez otwór patrząc) (wałek ma tylko strukturę porowatą) ale brak jest ztarcia przez popychacz itp. Popychacz jest z rolką.

Do tej pory miałem dwa podejrzenia tj wytarty wałek lub popychacz i to, że jeden z wtrysków jak dostaje impulsy na otwarcie leje na tyle mocno, że dekompresuje szynę wysokiego ciśnienia. Pojawiają się tylko błędy jeszcze na pierwszym cylindrze o wypadaniu zapłonów, ale to nie wiadomo teraz czy od zalewania paliwem czy przez to że tak spada ciśnienie że cylinder ten staje się najsłabszy.

Może ktoś się kiedyś z czymś takim spotkał?
  • Poziom 39  
    Często w 2/1.8tsfi ten popychacz się wyciera, a kosztuje mniej niż 100pln więc warto zainwestować.
  • Poziom 27  
    Ale tam jest na rolce czy ślizgowy? Bo ten jest na rolce.
  • Poziom 27  
    Chyba jest zajechany wałek bo skok popychacza to 4mm. Trzeba rozebrać i zobaczyć
  • Poziom 2  
    Witam,

czy problem został rozwiązany? Borykam się z identycznym tematem. Dzięki za odpowiedź
  • Poziom 2  
    Czy ktokolwiek spotkał się z podobnym problemem? Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź.
  • Poziom 1  
    Witam, miałem to samo w passacie b6 3.2
    Cały czas wywalało błąd czujnika ciśnienia paliwa, kupiłem zamiennik i wraz było to samo, kupiłem ory w aso i tez było bez zmian, pompę paliwa tez zmieniałem. Okazało ze ze to łańcuch rozrzadu był zużyty
    Wymieniłem łańcuch znikło wszystko 😊

Dodano po 14 [minuty]:

Przez zużyty łańcuch pompa wysokiego ciśnienia nie jest w odpowiednim położeniu i wariuje wszystko, wymiana łańcucha jest kosztowna bo to koszt 2,500zl samych części (dwa łańcuchy, zębatka pompy paliwa, dwa napinacze, cztery ślizgi, zębatki pompy olejowej)w aso ( nie radzę kupować zamienników) za dużo roboty jest by się do niego dostać, demontaż przodu, skrzyni itp. Mechanicy nie bardzo chcą się tego podejmować a jak już to wołają od 2 tys w górę. Ja osobiście sam wymieniałem. Do tego powiem Wam jeżeli to już rozbierzecie zwróćcie uwagę na stan ślizgów, są one plastikowe i kruszeją a wszystko spada do miski olejowej i zbiera się przy smoku