Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Głośniki 3Ohm do amplitunera 6Ohm,pomoc w doborze Amplitunera

wRxx 17 Jul 2018 13:38 1368 14
    wRxx
    Level 9  
    Witam,mam następujące pytanka,jako że jestem ziolony w temacie.
    Posiadam zestaw kina domowego Samsung HT-XA100TEDC,jako że odbiornik uległ uszkodzeniu i nie opłaca mi się go naprawiać,chcę kupić nowy amplituner do tych już głośników które mam pod tym kinem.
    Zainteresował mnie Pioneer VSX-529-K z uwagi że ma 2 wyjścia na subwoofer,jest to dla mnie duży plus bo lubię mocne bassy,oraz chyba dożą moc na kanał,w porównaniu z moim zestawem : https://www.euro.com.pl/amplitunery/pioneer-vsx-529-k-czarny.bhtml#opis
    Teraz rodzi się pytanie,w tym amplitunerze jest Impedancja głośników 6 - 16 Ω ,natomiast ja mam głośniki satelity Samsung PS-RXA100 które są na 3Ω ,ma to jakąś racje bytu z tym amplitunerem czy nie za bardzo ?
    Dałoby radę to jakoś zrobić,aby ten zestaw razem współgrał ? Póki co chciałbym tylko podpiąć wszystko z tego kina co mam czyli 4 satelitki(PS-RXA100) głośnik centralny(PS-CXA100) i subwoofer(PS-WXA100),wszystko z zestawu Samsunga,z czasem dokupić drugi subwoofer.
    Chodziłoby mi to wszystko pod tym amplitunerem ? Dałoby to radę jakoś obejść ?
    Jeśli nie,to proszę o inne propozycje amplitunera,które sprostają moim wymaganiom i będą mogły współgrać z moimi głośnikami,czyli najlepiej 5.2,możliwość bluetooth,oraz jakaś dobra moc na wyjściu żeby to fajnie grało :)
    Mam nadzieję że ktoś mi pomoże,bo się w ogóle nie znam,pozdrawiam forumowiczów :)
  • Helpful post
    osiniak75
    Level 34  
    Zapomnij o głośnikach od samsunga jak chcesz budować zestaw kina domowego na Pionierze to kolumny od 6Ω wzwyż a subwoofer musi być aktywny (posiadać wbudowany wzmacniacz). Do głośników samsunga by je wykorzystać szukaj jakiegoś używanego amplitunera podobnego do tego uszkodzonego samsuga, tylko takie obsługują głośniki 3Ω.
    wRxx
    Level 9  
    A możesz mi coś polecić,zamiast tego co mam ? Z jakąś lepszą mocą,oraz najlepiej z bt. :) Dzięki za odp.
    osiniak75
    Level 34  
    Cóż miał bym polecić? Określ do czego masz zamiar używać sprzętu i jaki budżet możesz na niego przeznaczyć. Będziesz słuchał muzyki czy bardziej filmy oglądał, bo kombinujesz kino domowe które do muzyki się nie nadaje. Amplituner 5.1 mimo większej ilości kanałów nie zagra lepiej niż dobry wzmacniacz stereo.
    wRxx
    Level 9  
    Głównie muzyka,rzadko kiedy filmy,czasami jakieś gry na kompie ;) Budżet tak do 1000zł,najlepiej właśnie w euro bo chciałbym wziąć na raty.

Może być i wzmacniacz,tylko poleć mi jakiś dobry pod moje głośniki,nie widzi mi się kupować całego zestawu.
    osiniak75
    Level 34  
    Zamiast brać raty weź lepiej 1000 zł kredytu. Mając gotówkę można kupić sensowny sprzęt używany. W Euro najtańszy wzmacniacz to ponad 700 zł i doopy nie urywa, stara Yamaha A-500 za 250 zł kładzie to na łopatki.
    wRxx
    Level 9  
    No okej,to zakładając że mam 1000zł,to co mam kupić ? Podkreślam że zależy mi na tym,aby było to coś mocniejszego od mojego aktualnego sprzętu,który jest na wykończeniu.
    Oglądałem Samsung HT-J5550,ale raczej ciężko będzie kupić bez zestawu..:/
    osiniak75
    Level 34  
    Poszukaj na Olx, Allegro, czasami są fajne okazy. Jeśli jesteś z Warszawy to tam rynek używek jest ogromny.
    wRxx
    Level 9  
    No tak,tylko co mam kupić ?
    Jeśli chodzi o HT-J5550,to raczej nic z tego nie będzie bo kupienie samego amplitunera bez zestawu głośników jest praktycznie nie możliwe..
    wRxx
    Level 9  
    No rozumiem,z tego wynika że lepiej się opłaca kupić cały sprzęt bo nic z samych głośników nie będzie.
    Ale nie chce wydawać kupy kasy na nowe kino lub sprzęt grający,jak dla mnie fajnie gra to co mam,chcę tylko dokupić do tego jakiś w miarę nie drogi i dobry Amplituner/Wzmacniacz co by mi to dudniło jakoś,nie chcę całego zestawu wymieniać bo co ja potem z tym zrobie..:p
    Potrzebuję tylko rady,jakiś amplituner lub wzmak co by fajnie grał i dawał dobrą moc na moje głośniki 3Ohm,żeby był w miarę do dostania jeszcze,oraz mi posłużył przez kilka lat bo nie mam zamiaru zmieniać w najbliższym czasie sprzętu. :)
    osiniak75
    Level 34  
    W miarę niedrogi i obsługujący głośniki 3Ω amplituner np: samsung-ht-thx25 na alledrogo za 90zł ale bez pilota.
    wRxx
    Level 9  
    600W,nie masz moze czegos mocniejszego :/ ?
    osiniak75
    Level 34  
    Pod te głośniki raczej nic "mocniejszego" nie będzie.