Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Bosch KGV31300/04 - Uszkodzony czujnik temperatury parownika

krzysiek_grucha 17 Lip 2018 18:25 306 3
  • #1 17 Lip 2018 18:25
    krzysiek_grucha
    Poziom 8  

Szanowni,

Lodówka jak w temacie od pewnego czasu pracowała, bardzo mocno grzejąc się od frontu (40-45°C), w pasie pomiędzy zamrażarką, a lodówką. W końcu urządzenie przestało chłodzić w ogóle. Sprowadzony został Pan zajmujący się naprawianiem lodówek i stwierdził, że jest to najprawdopodobniej wina uszkodzonego czujnika temperatury parownika. Problem z naprawą polega na tym, że ten czujnik jest w całości zabudowany i nie da się go wymienić. Na domiar złego fachowiec powiedział również, że "plecy" lodówki powinny być na całej długości "wypukłe", podczas gdy w tym konkretnym modelu w górnej części brakuje wypełnienia i naciskając ścianka "lata". Stąd mam następujące pytania:
    1) Czy w Waszej ocenie to urządzenie z podanym opisem opłaca się w ogóle naprawiać?
    2) Jeżeli tak, to czy jest jakiś sposób na wymianę czujnika temperatury parownika?
    3) Co sądzicie o tym "luźnym" tyle lodówki - czy to poważny problem?

Urządzenie ma już naście lat, ale jeżeli dałoby się je naprawić za 200-400zł, to może byłaby to gra warta świeczki, bo mało jest teraz lodówek tak pojemnych. Dodam, że chłodziarka stoi u mojej teściowej, 300 km ode mnie, więc staram się "zdalnie" coś pomóc. W tym momencie lodówka włączona do prądu w ogóle nie włącza agregatu i nie chłodzi.

0 3
  • #2 17 Lip 2018 18:41
    abuhamza
    Specjalista AGD

Kolego podeslij modul to Ci to odpale bez zmiany sondy swego czasu w tygodniu mialem nawet 80sztuk lodowek tego typu na ten sam defekt i wszystkie uratowane.

A co do tej ściany zwykle jak jest miekka to znaczy ze niema gazu i jest zgon.

0
  • #3 17 Lip 2018 20:09
    krzysiek_grucha
    Poziom 8  

abuhamza napisał:
    Kolego podeslij modul to Ci to odpale bez zmiany sondy swego czasu w tygodniu mialem nawet 80sztuk lodowek tego typu na ten sam defekt i wszystkie uratowane.

A co do tej ściany zwykle jak jest miekka to znaczy ze niema gazu i jest zgon.

Kolego tylko jak ten moduł mogę wymontować :) ? Według fachowca, który oglądał ten model moduł jest zabudowany i nie da się go wymienić. Po Twojej odpowiedzi wnioskuję jednak, że musi być na to sposób ;) .

0
  • #4 19 Lip 2018 11:30
    abuhamza
    Specjalista AGD

Zaślepki na skraju panelu 2x t20

0