Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Ogrodzenie frontowe ze słupami z bloczków

minimaxi 17 Lip 2018 20:58 273 7
  • #1 17 Lip 2018 20:58
    minimaxi
    Poziom 15  

Ogrodzenie na panelach, a frontowe ma być z bramą przesuwną na słupach z bloczków, które mają 2 rodzaje głębokości 20 i 28cm. Brame będzie na stopie, więc jedynie furtka 100cm będzie zamocowana na słupie. I stąd pytania:
    1. czy można zrobić wszystko na bloczkach g=20cm zbrojonych czy przynajmniej 3 główne słupy (brama i furtka) na g=28cm?
    2. Wysokość zalecana to 7 bloczków to tylko 7x20=140cm i wg mnie za mało -czy 8 bloczków i 160cm będzie OK? Bo do ogrodzenia panelowego te 160 będzie super.
    3. czy na fundamencie położyć papę pod pierwszą warstwą bloczków i ew, co wtedy z przyczepnością?
    4. nawet głęboki bloczek nie ukryje skrzynki elektrycznej (32cm) -jak robicie po stronie wewnętrznej -jakieś osłony/krzewy czy po prostu wystaje kilka cm?

0 7
  • Pomocny post
    #2 18 Lip 2018 04:40
    daro31ie
    Specjalista Automatyk

minimaxi napisał:
    Ogrodzenie na panelach, a frontowe ma być z bramą przesuwną na słupach z bloczków, które mają 2 rodzaje głębokości 20 i 28cm. Brame będzie na stopie, więc jedynie furtka 100cm będzie zamocowana na słupie. I stąd pytania:
    1. czy można zrobić wszystko na bloczkach g=20cm zbrojonych czy przynajmniej 3 główne słupy (brama i furtka) na g=28cm?
    2. Wysokość zalecana to 7 bloczków to tylko 7x20=140cm i wg mnie za mało -czy 8 bloczków i 160cm będzie OK? Bo do ogrodzenia panelowego te 160 będzie super.
    3. czy na fundamencie położyć papę pod pierwszą warstwą bloczków i ew, co wtedy z przyczepnością?
    4. nawet głęboki bloczek nie ukryje skrzynki elektrycznej (32cm) -jak robicie po stronie wewnętrznej -jakieś osłony/krzewy czy po prostu wystaje kilka cm?

1-tak można
    2-ja mam 9
    3-tak położyć , przyczepność ma na wystających drutach zbrojenia.
    4-u mnie pocztowa się schowała, a gazowa wystaje od strony zewnętrznej ok 4-5 cm

0
  • #3 18 Lip 2018 07:58
    minimaxi
    Poziom 15  

daro31ie -dzięki za konkrety :)
    1. a co z Twojej praktyki, czy 20cm naprawdę wystarczy?
    3. czyli zbroimy nie tylko słupki, ale też te 2 warstwy ogrodzeniowe? Horizon jest prosty w układaniu, ale stosuje się go bez zakładki, czyli każdy "pion" jest niezależny od sąsiedniego "pionu" , więc chyba warto włożyć po 1-2 druty zbrojeniowe w fundament również na 2 warstwy podmurówkowe -jak sądzisz?
    4. a jaką szerokość bloczka maiłeś? Bo dawanie "28" to nie tylko koszty ale i większe obciązenie fundamentu...

Widzę, że automatyka więc, b. proszę doradź jak puścić okablowanie? Obecnie mam peszel z 3 kablami przy przyszłej stopie bramy przesuwnej -napęd, sterowanie, domofon, oświetlenie -YDYżo 5x2,5mm2, XzTKMXpw 5x2x0,5, YTDY 6x0,5mm2.
    Na wszelki wypadek wyprowadziłem więcej żył, na kilku słupach będą lampy - pewnie peszel w środku słupa...

0
  • #4 18 Lip 2018 11:26
    daro31ie
    Specjalista Automatyk

Ja mam oczka 20cm zbrojne słupki i druty w markach. Przewody musisz puścić również do bramki, domofonu i Rygla i bramy. Wszystko przed zalaniem puść w pędzla g. Pozdrawiam daro

0
  • #5 18 Lip 2018 11:29
    suski8
    Poziom 8  

moge prosic o jakies zdj>?

0
  • #6 18 Lip 2018 11:56
    minimaxi
    Poziom 15  

Dzięki za przypomnienie, pewnie jeszcze kabel do koguta bramy.
    Nie kapuję Twoich skrótów "w markach", "w pędzla g" -? :)

EDIT: A jak sobie poradzić, gdy bloczki g=20 cm a skrzynka ma aż 33 cm głębokości a chciałbym ją zlicować z murkiem od zewnątrz. Brama chyba nie może odstawać aż 15 cm od słupków?

0
  • #7 20 Lip 2018 05:49
    daro31ie
    Specjalista Automatyk

Napisz mi nr tel na priv wyślę Ci po powrocie fotki.

0
  • #8 03 Sie 2018 21:48
    minimaxi
    Poziom 15  

daro31ie przedstawił rozwiązanie, dziekuję

0