Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jakie podzespoły do płyty głównej GA-MA78LMT-US2H (socket M2)

17 Lip 2018 22:09 396 6
  • Poziom 3  
    Witam od siostry za symboliczne 100 zł kupiłem komputer o danej specyfikacji
    CPU AMD PHENOM II X4 965 Technologia Deneb 45nm
    Ram 8,00GB 2 Kanałowy DDR3 @ 669MHz (9-9-9-24)
    Płyta jak w temacie
    grafika AMD Radeon HD 5670
    nośnik 931GB Samsung HD103SJ ATA Device (SATA)
    naped HL-DT-ST-DVDRAM GH22NS40 ATA Device
    audio zgodne ze standardem HDA
    zasilacz CHIEFTEC 500w model: CTG-500-80P
    Moje pytanie szanowne forum na co mogę sobie pozwolić, co dołożyć ile pamięci ram oraz jaką kartę graficzną żeby w Fortnite wreszcie osiągnąć stabilne fps przy choć średniej grafice. Kilka stówek mogę przeznaczyć ale boję się żę coś spale. Dziękuje za wszelkie odpowiedzi.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 43  
    Witam. Zmiana procesora na Phenom II X6 1065T, grafika GTX 1060 zasilacz wystarczy. A dysk do sprawdzenia w jakim jest stanie?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 3  
    Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź ale napisałem kilka stówek a nie kilkanaście. Przeglądając olx trafiłem na pamięć ram 2 razy 4gb 1333 za 175zł ora gtx 650 ti 2gb za 240 zł. Myślałem że to wystarczy. Jeżeli się mylę to przepraszam. Dziękuje forum za odpowiedź.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Procesor pozostaw, wymiana nie ma sensu.
    Zmień grafikę. Jeśli kilka stówek to ~500 to GTX1050, więcej do tej platformy nie ma sensu kupować. Jeśli mnie to szukaj używanych GTX960 (wydajność GTX1050Ti), GTX950 (wydajność GTX1050). Jeśli jeszcze mniej to może chociaż GTX750Ti, te da się po 200-parę złotych kupić. Starsze serie to już pewne ryzyko - GTX650Ti za 240zł biorąc pod uwagę, że za podobne pieniądze (może minimalnie większe) da się dostać GTX750Ti, nie jest ciekawym pomysłem. 650Ti nie jest wcale złą kartą, ale jest generację starsza, wykonana w starszej technologii, stąd troszkę większa szansa na szybszą awarię. W kwestii wydajności to różnica między 650Ti a 750Ti to około 10% (na korzyść 750Ti).

Skoro masz 8GB RAM to nie ma sensu marnować pieniędzy na więcej pamięci, na tej platformie i tak będzie ciężko pograć w gry, które wymagałyby tego RAMu więcej. Już lepiej sobie dysk SSD dokupić, co w grach nie przyniesie wydajności, ale ogólne korzystanie z komputera będzie przyjemniejsze (start systemu, uruchamianie programów). Ostatecznie lepiej te pieniądze dołożyć do lepszej karty, bo z tego skorzystasz, niż do podwojenia RAMu, gdzie jeśli zauważysz gdziekolwiek róznicę, to na pewno mniejszą niż przy lepszej karcie... :)
  • Poziom 3  
    Dziękuję za odpowiedź. Zasilacza niespale i osiągne stabilne fps w tytule o którym mowa?
  • Moderator - Komputery Serwis
    Zasilacz dysponuje mocą około 400W na linii 12V, więc sobie poradzi.
    Procesor potrzebuje 125W plus ewentualnie drobny zapas na OC.
    Grafiki - GTX1050 - 75W, GTX960 - 120W, GTX950 - 90W, GTX750Ti - 60W, GTX650Ti - 110W (trochę z pamięci, ale powinno się zgadzać).

W pesymistycznej konfiguracji pozostaje jeszcze 150W na resztę, co jest dużym i bezpiecznym zapasem.

Jak to będzie ze stabilnością zależy od wielu czynników.
    - sam procesor nie jest już najnowszy, ale wspomniana przez Ciebie gra powinna działać na dwurdzeniowym Core I3 2/3gen, więc od biedy pewnie ujdzie.
    - płyta główna nie jest przesadnie rozbudowana, sekcja zasilania CPU nie jest chłodzona i liczona na 125W, czyli tyle, co potrzebuje procesor. Będziesz musiał zapewnić jej dobry przewiew, żeby wyeliminować problemy z nią związane. Mam nadzieję, że nie masz procesora w wersji C2/140W, bo ten nie powinien być zamontowany na takiej płycie.
    - chłodzenie procesora powinno być rozsądne. W końcu wydziela podobne ilości ciepła, co dwie nowe i7-ki, więc jeśli masz standardowe chłodzenie BOX dodawane do tych procesorów, to może być bardzo ciepło, ostatecznie może występować throttling, jeśli temperatury jednak będą zbyt wysokie.
  • Poziom 3  
    Dziekuję zamykam temat

Dodano po 1 [minuty]:

Dziekuje super moderator wszystko wyjaśnił