Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zwiększyć zasięg anteny

25 Sie 2005 10:16 3720 11
  • Poziom 17  
    Mam zwykłą antenę telewizyjną (siatkówkę), w moim mieście jest masz nadawczy telewizji, a chciałbym żeby antena łąpała program z miasta oddalonego o 100km, czy to możliwe?
  • Poziom 16  
    Antenę z max dużym zyskiem /nie piszesz na jakim kanale ta stacja idzie , ato istotne przy doborze typu anteny -Yagi . system itd/ i max wysoko zamocowana. Tylko te dwa elementy maja wpływ na wielkość uzyskanego sygnału.
  • Poziom 37  
    Potem, jak juz to ustalisz, to dobrać odpowiedni wzmacniacz antenowy- i wszystko!
  • Poziom 17  
    tak, tylko ja mam wątpliwości, bo niedaleko jest maszt nadawczy, i czy on nie będzie zakłócał czegokolwiek przychodzącego z zewnatrz?
  • Admin grupy Projektowanie
    Antena Yagi jest anteną kierunkową i dzięki temu tłumi sygnały pochodzące z kierunku innego niż tego na który jest ustawiona.
    Dodatkowo niektóe Yagi mają konstrukcję pasmową dzięki czemu lepiej dopasujesz do odbieranego kanału.
    Wzmacniacz też może być niekoniecznie szerokopasmowy ale dobrany na konkretny kanał. Istnieją też sumatory z ustawianiem "wycinanego" pasma.

Przejrzyj ofrtę http://www.dipol.com.pl/ popytaj także sąsiadów czy odbierają stację o której mowisz.
  • Poziom 17  
    która to pozycja na wspomnianej przez Ciebie stronie?
  • Specjalista elektryk
    Witaj

Masz antene szerokopasmową, zakładam że program, który Cię interesuje nadawany jest na UHF-ie. Jaki masz w niej załozony wzmacniacz ??? ilu letnia jest antena??? Ta antena służy tobie, jako -określe to miernik - czyli obracasz ją na kierunek tego programu - jeżeli nie złapiesz nawet szczątkowego, zaszumionego sygnału - to nie ma takiej anteny, która pozwoliłabyci uzyskać obraz pozwalający na oglądanie tego programu. Jeżeli twój lokalny nadajnik nadaje na tym samym kanale, to Twoje szanse także są mizerne - chociaż wtedy pozostaje jeszcze możliwość "chowania" anteny od źródła lokalnego i wstawienie maksymalnej płytki (ze wzmocnieniem max).

Zanim zakupisz jakiekolwiek anteny - wymień płytkę na najsilniejszą i tak jak pisałem ustaw na kierunek.

Powodzenia , pozdrawiam
  • Poziom 37  
    kasprzyk napisał:
    jeżeli nie złapiesz nawet szczątkowego, zaszumionego sygnału - to nie ma takiej anteny, która pozwoliłabyci uzyskać obraz pozwalający na oglądanie tego programu
    Kolega kasprzyk dobrze pisze; sprawdź najpierw to i napisz.
  • Poziom 17  
    na obecnej antenie w ogole tego nie łapię
  • Specjalista elektryk
    Witam

Po charakterystyce tego wzmacniacza widać, jakie kanały mają najmocniejsze wzmocnienie - dletego teraz tylko musisz podać na jakim kanale jest interesująca cię stacja, i czy lokalne nie pracują na tym samym kanale. Jeżeli będzie to zakres do około 30K - to jeszcze możesz pomysleć nad innym wzmacniaczem, ale mimo wszystko szanse wydają się niewielkie

Sprawdź to

Pzdr