Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Internet światłowodowy pytania przed kupnem.

daw144 17 Jul 2018 23:04 570 7
    daw144
    Level 2  
    Witam . Od pewnego czasu interesuję się internetem światłowodowym ponieważ jakieś 2 lata temu w całym moim rejonie były odwierty, podłączano do domów jakieś kable a jakieś 100 metrów ode mnie jest wybudowana budka która ma połączenie z tymi kablami. I teraz mam 2 pytania.
    Po pierwsze, czy to oznacza ,że mogę mieć światłowód ?
    Po drugie, w jakiej odległości od miejsca wskazanego na mapie na przykład orange mogę podłączyć się do sieci
    P.S dodam jeszcze ,że kolega mieszkający około 4 km ode mnie ma internet światłowodowy chociaż na mapach orange nie ma wzmianki o tym ,że w pobliżu takowy internet występuje. załączam również wygląd tej obudowy. Internet światłowodowy pytania przed kupnem.
    User removed account
    Level 1  
    daw144
    Level 2  
    Kraniec_Internetów wrote:
    daw144 wrote:
    załączam również wygląd tej obudowy

Zdejmij pokrywkę i sprawdź co jest w środku.
    Jeżeli nie wiesz czy możesz mieć światłowód, to zadzwoń do Orange. Na pewno odpowiedzą. Chociaż zamiast dzwonić możesz napisać do nich na Facebooku.

Znajduję się gruby czarny kabel
    User removed account
    Level 1  
    Epic
    Level 29  
    daw144 wrote:

Po tak szczegółowym opisie "budki z kablami" ciężko będzie stwierdzić. Jest na niej jakieś logo, tabliczka informacyjna?

Po za tym, jeżeli jakiś operator przeprowadził taką inwestycję w Twoim rejonie to raczej by się z tym nie krył i jakiś przedstawiciel albo ulotka trafiła by do Ciebie.

W przypadku Orange dostępność usług możesz sobie sprawdzić na ich stronie lub infolinii. W przypadku innych operatorów musisz szukać informacji po swojej okolicy.

Ów kolega oddalony o 4km ma Internet od jakiego operatora? Skontaktuj się z tym operatorem i zapytaj.

Po takim opisie i zdjęciu standardowej puszki, nikt Ci tutaj niestety dokładniejszych informacji nie poda.
    daw144
    Level 2  
    Epic wrote:
    daw144 wrote:

Po tak szczegółowym opisie "budki z kablami" ciężko będzie stwierdzić. Jest na niej jakieś logo, tabliczka informacyjna?

Po za tym, jeżeli jakiś operator przeprowadził taką inwestycję w Twoim rejonie to raczej by się z tym nie krył i jakiś przedstawiciel albo ulotka trafiła by do Ciebie.

W przypadku Orange dostępność usług możesz sobie sprawdzić na ich stronie lub infolinii. W przypadku innych operatorów musisz szukać informacji po swojej okolicy.

Ów kolega oddalony o 4km ma Internet od jakiego operatora? Skontaktuj się z tym operatorem i zapytaj.

Po takim opisie i zdjęciu standardowej puszki, nikt Ci tutaj niestety dokładniejszych informacji nie poda.

owa budka wygląda tak ( powiem z góry ,że nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, po prostu uznałem ,że to coś co może pomóc )
    oraz ma dostawce z orange

Internet światłowodowy pytania przed kupnem.
    Epic
    Level 29  
    Formularz Orange dla przykładowego adresu w Twojej miejscowości Kraszewice woj. Łodzkie informuje o dostępności oferty Internetu VDSL do 80 Mb/s.

Teoretycznie oferty światłowodu dla Twojego konkretnie adresu to nie wyklucza, ale możliwe też że dla tej technologi wykonywano owe odwierty.

Było by to jednak dziwne, raz że VDSL nie jest nowe to dwa jest raczej jako technologia wybredna pod kątem odległości do centralek Orange. Wiec, możliwe, że jakaś jest blisko Ciebie to i może o światłowód się pokusili.

Sprawdź tutaj: https://www.orange.pl/zamawiam-swiatlowod
    daw144
    Level 2  
    Jutro zadzwonię i się dopytam jak sprawa wygląda. Dziękuję za możliwą pomoc !