Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja małej sieci LAN bez dostępu do Internetu - drugi etap.

18 Lip 2018 11:09 750 4
 • Poziom 13  
  Szanowni Koledzy,

  mam w swoim miejscu pracy małą sieć LAN składającą się z 4 komputerów. Wszystkie one są podłączone do switcha. Skonfigurowałem sobie adresy IP - statyczne ze względu na konieczność używania TwinCATa i zapisane static route'y. Adresy i maska standardowa dla małych sieci, czyli 192.168.0.x i 255.255.255.0. Pododawałem wyjątki w firewallach i wszystkie komputery pingują się bez problemu, oprócz tego korzystam ze zdalnych pulpitów. Wszystko tutaj działa prawidłowo i uznaję, że to jest pierwszy etap konfiguracji.
  Moje pytanie dotyczy tego, co nazwałem drugim etapem. Komputery komunikują się ze sobą, ale na każdym z nich w zasobniku systemowym mam żółty trójkąt z wykrzyknikiem, że sieć nie ma dostępu do Internetu - i tutaj jest clue mojego pytania. Ja nie chcę podłączać tych komputerów do Internetu. Chciałbym tak skonfigurować sieć, żeby jej obecny stan był wykrywany jako prawidłowy i nie pojawiał się żółty trójkąt z wykrzyknikiem. Sprawa może i prosta, ale wszystkie wątki jakie znalazłem, które dotyczyły małych sieci LAN albo tej kwestii nie poruszały albo miały w założeniu dostęp do Internetu.

  Pozdrawiam,
  Dawid.
 • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  A próbowałeś rozwiązania ze zmianą wartości klucza
  Code:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Network Connections\NC_DoNotShowLocalOnlyIcon
  na 1?
  Jeśli brak takowego to go stwórz.
  Nie podałeś też o jakich systemach w ogóle mowa.
  Przyjąłem, że temat dotyczy aktualnie wspieranych systemów Windows.
 • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
 • Poziom 13  
  Systemy to Windows 7 i 10.
  Tego klucza nie miałem więc go stworzyłem i rzeczywiście ikona ostrzegawcza zniknęła. Dalej jednak sieć widnieje jako publiczna i niezidentyfikowana, ale to chyba nie jest już związane z tym kluczem w rejestrze:
  Konfiguracja małej sieci LAN bez dostępu do Internetu - drugi etap.
  Konfiguracja małej sieci LAN bez dostępu do Internetu - drugi etap.

  Chciałbym zmienić też typ sieci na Sieć firmową. Nie wiem jak z typem dostępu - istnieje tylko "Internet" i "Brak dostępu do Internetu"?
 • Poziom 16  
  Typ sieci na firmową możesz zmienić klikając na tą sieć i wybrać. Niestety nie mogę powiedzieć gdzie dokładnie bo piszę z telefonu.
 • Poziom 13  
  Klikając na sieć, którą chcę zmienić pole tekstowe nie reaguje na zmiany, a przy ikonie nie mam przycisku "Zmień". W drugiej sieci (bezprzewodowej) mogę zmienić zarówno nazwę jak i ikonę.