Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Usunąłem partycje ubuntu i system nie startuje

Padfix 18 Lip 2018 12:18 318 8
  • #3 18 Lip 2018 12:33
    jack63
    Poziom 42  

Popraw temat, post i błędy ortograficzne. Opisz problem mniej chaotycznie. Nie ukrywaj historii zdarzeń.
    Na razie trudno zgadnąć o co ci chodzi.
    Jak ma wystartować system (jaki?) jeżeli nie ma partycji systemowej?
    Co chciałeś zrobić? Co zrobiłeś? Co chcesz osiągnąć?
    Aby próbować naprawić to co zepsułeś należało by mieć na pendrive/płycie system i narzędzie do odzyskiwania usuniętych partycji. Może się uda?
    Czy na laptopie (tak wygląda) miałeś Windows, potem jakiś Linux a potem chciałeś wywalić Linuxa i wrócić do Windows?

0
  • #4 18 Lip 2018 13:02
    Padfix
    Poziom 2  

Przepraszam za błędy, pisze z komórki.
    Miałem dwa systemy Wndows 7 home premium oraz ubuntu 16.04 i usunąłem trzy partycje z ubuntu tak że zostały dwie systemowa i druga z danymi, których nie chce stracić. Po ponownym włączeniu laptopa wyskoczyło to co dałem w załączniku: errorów No duch partition. Prubowalem naprawić to poleceniem: set prefix(hd0,msdos[cyfra])/boot/ Grub oraz insmod normal .
    Nie zadziałało, pobrałem program Gparted i niewiem co dalej

Dodano po 5 [minuty]:

Zapomniałem dodać, że nie mam płyty instalacyjnej z windowsem ponieważ był juz oryginalnie zainstalowany na dysku.

0
  • #6 18 Lip 2018 14:11
    jack63
    Poziom 42  

jack63 napisał:
    Aby próbować naprawić to co zepsułeś należało by mieć na pendrive/płycie system i narzędzie do odzyskiwania usuniętych partycji. Może się uda?

Autorze tematu Zauważyłeś to zdanie?
    Nie rób żadnych działań proponowanych przez kolegów. Przynajmniej do czasu próby odzyskania partycji Windows. Nazwa partycji widziana w gparted mogła być inna lub żadna. To kwestia etykiety, którą można zmieniać. Trzeba szukać partycji z systemem plików NTFS.
    Wpisz w google odzyskiwanie usuniętej partycji. Są dystrybucje Linuxa tzw. Live, czyli jak Gparted uruchamiane z pendrive lub płyty, które mają programy do odzyskiwania partycji.
    Ciekawą jest PartedMagic, ale płatna. Można pobrać obraz płyty HirensBoot i "wypalić" Rufusem lub innym programem na pendrive. Tam są narzędzia i to okienkowe lub chociaż z menu do odzyskiwania.
    Niestety HirensBoot nie jest rozwijany i nowsze sprzęty mogą być nieobsługiwane.

0
  • #7 21 Lip 2018 08:28
    bruno7
    Poziom 14  

Wystartuj z płyty windows 7. Opcja napraw system . Przejdź do cmd i

bootrec.exe /fixmbr

i po kłopocie

0
  • #8 21 Lip 2018 10:31
    krzychupar
    Poziom 40  

Uruchom komputer z bootowalnej płyty lub pendrive przejdź do wiersza poleceń i wpisz komendy:

naprawa MBR:
    Komenda 1: bootrec.exe /fixmbr
    Komenda 2: bootsect.exe /nt60 all /mbr

naprawa boot sectora:
    Komenda 1: bootrec.exe /fixboot
    Komenda 2: bootsect /nt60 C: (naprawa partycji c:)
    Komenda 3: bootsect /nt60 SYS (naprawa partycji systemowej)
    Komenda 4: bootsect /nt60 ALL (naprawa wszystkich partycji

odbudowa magazynu BCD:
    Komenda: bootrec.exe /rebuildbcd

1
  • #9 14 Sie 2018 21:18
    Padfix
    Poziom 2  

Po naprawie systemu okazało się że partycja z danymi jest obszarem nieprzydzielonym. Nadal prubuję przywrucic zawartość tej partycji programem photorec 7.0 , głównie mi zależy na odzyskaniu zdięć. Mimo licznie znalezionych obrazów nie znalazłem żadnych interesujących mnie zdięć.

0