Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik ruchu zas. 24V DC/230V AC z oddzielnym zestykiem

pod123pradem 18 Lip 2018 12:59 99 1
  • #1 18 Lip 2018 12:59
    pod123pradem
    Poziom 3  

Może ktoś w tym dziale potrafi mi pomóc...

Czy może ktoś spotkał się już z takim urządzeniem jak opisanym w temacie? Chce zastosować czujnik ruchu do załączania wejścia cyfrowego w sterowniku PLC. Ważne jest aby mieściło się to w puszcze podtynkowej.

Cała sprawa przedstawia się tak: po niepotrzebnym gniazdku w przedpokoju zostało mi w puszcze przewody 230 VAC i skrętka z 24 VDC. Aby jakoś ciekawie to wykorzystać postanowiłem dodać funkcjonalność taką jak "Tryb nocny" do programu w PLC. Będzie wyłączać to zasilanie gniazdek w niepotrzebnych miejscach w nocy i wyłączać oświetlenie główne. Natomiast rzeczony czujnik ruchu, podczas tego trybu, mógłby przekazywać sygnał na PLC i załączać oświetlenie LED w różnych miejscach mieszkania ze zmniejszonym natężeniem świecenia. Myślałem, aby czujnik był również dwustrefowy, mógłbym wtedy rozróżnić skąd dokąd osoba się przemieszcza i decydować które LED'y uruchamiać, ale to już drugorzędna sprawa.

0 1
  • Relpol
  • Pomocny post
    #2 18 Lip 2018 22:05
    kk.2000
    Poziom 26  

Pewnie, są czujki PIR zasilane 24VDC z zoczewką fresnella. Np. seria Satel Aqua S.

PIRów 230V nie polecam, ze względu na to, że większość z nich jest fatalnego wykonania i więcej fałszywek będzie niż właćciwego zachowania.

PIR 24V przekazuje sygnał do PLC, w PLC timer TOF potrzymuje wyjscie sterujące przekaźnikiem interfejsowym, włączającym zasilanie oświetlenia.

0
  Szukaj w 5mln produktów