Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV pali bezpiecznik - PILNE

25 Sie 2005 13:13 1358 7
  • Poziom 12  
    Problem jak w temacie. Stało się tak po przypadkowym zwarciu kondensatora na wejściu antenowym. Co z nim nie tak. Pomocy bo to jedyny telewizor w domu. Dadam że jest to Elta, nie wiem jaki typ, ale bardzo stary.
  • Poziom 41  
    Witam
    Masz TV który nie ma galwanicznej izolacji od sieci. Po pierwsze wymień kondensator na dobry. Przekręć wtyczkę w gniazku o 180 stopni.
    Pozdro
  • Warunkowo odblokowany
    czy przy odłaczonej antenie tez pali?sprawdz mostek w zasilaczu ,odłacz cewki rozmabnesowujace(piszesz ze stary to moze byc uszkodzony pozystor),sprawdz tranzystor w zasilaczu i podaj model tego TV.
  • Poziom 12  
    A jakiej pojemności powinen być ten kondensator bo na starym nie pisze. Jak włączyłem TV do sieci z odłączonym gniazdkiem antenowym to nie spalił bezpiecznika tylko po włączeniu TV z pilota ale nie miałem bezpiecznika 4A tylko wstawiłem 800mA (na próbe) i może dla tego po włączeniu z pilota spłonął.
  • Poziom 26  
    Witam , wymień diody w mostku prostowniczym (komplet)
    Kondensator wystarczy 47p/2000V
  • Poziom 12  
    TV w serwisie sam nie dałe rady. Zobaczymy co fachowiec powie i ile powie :(
  • Poziom 20  
    Jeżeli oryginalny bezpiecznik był 4A to musisz wsadzić 4A ew. 3,5A a nie 800mA (pięciokrotnie słabszy)...
  • Poziom 12  
    No jasne, że taki trzeba wsadzić ale innego nie miałem i wsadziłem słabszy na próbę. Temat zamykam. TV zrobiony przez serwis za 100zł. Powiedziano mi że siadła cała przetwornica.