Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Filmy 4k zacinają się Sony KD-55XF9005

Dj.Johan 18 Jul 2018 16:04 4200 23
    Dj.Johan
    Level 11  
    Witam.
    Jeżeli umiesciłem temat w złym miejscu to z góry przepraszam.

Mam problem z odtwarzaniem treści 4K.

Sprawa wyglada tak: telewizor Sony KD-55XF9005 podłączony jest przez kabel 1.5m Cat 6A do routera FritzBox 7490. Do tego samego routera jest podpięty NAS QNAP TS 251+ z 8Gb RAM i dyskiem 4Tb WD red poprzez kabel Cat 6A 0.5m. Podczas odtwarzania jedne filmy odtwarzane sa płynnie a w większości przypadków to pokaz slajdów. Są to filmy z niemalże identycznymi parametrami różniące sie jedynie minimalnie bitrate'em. Płynność odtważania nie jest uwarunkowana tym oto parametrem bo czasami przycinaja sie filmy które mają niższy bitrate od tych co lecą płynnie. Myślałem z początku że przyczyną może być przepustowość sieci LAN ale testowałem przepinając ten sam kabelek LAN z tv pod laptopa i podczas kopiowania tych samych filmów na dysk twardy laptopa predkość cały czas ok 86 Mb/s co odpowiada ok 680 Mbit/s. Z kolei przez WiFi było to już tylko w granicach 58-60 Mb/s czyli ok 480 Mbit/s.
    Podobnie działo sie kiedy próbowałem odtwarzać treści 4k z youtube. Jedne chodziły płynnie a inne nie. Łącze mam 100 Mbit- p2p rozpedza sie do 8.5 Mb/s i prędkość jest raczej stała (zależy od źródła). Na wszystkich urządzeniach mam najnowsze oprogramowanie.
    Stanowisko sony w tej sprawie - próbuję odtwarzać złej jakości materiał. Gość w MediaMarkt twierdzi ze mam za słabe parametry sieci więc go wyśmiałem bo chyba nie wie co mówi...
    Poniżej przykładowe dane z filmu które próbuje odtwarzać.

RELEASE SPECIFICATION

Video codec .................: HEVC with HDR
    Bitrate .....................: 63.0 Mbps
    Resolution ..................: 3840 x 2160 (16:9)
    Frame rate ..................: 24.000 fps
    Audio .......................: AC-3 | 384 Kbps | 5.1
    Audio2 ......................: Atmos / TrueHD | 3 308 Kbps | 7.1 (+ Core Track @ 640 Kbps)
    Language ....................: Polish Dubbing
    Language2 ...................: English
    Subtitle ....................: English (PGS)
    Time ........................: 1h 28min 36sec
    Size ........................: 41.7 GB

Czytałem na różnych forach o podobnych problemach ale nikt tego nie rozwiązał. Może tutaj jest ktoś kto będzie wiedział co jest nie tak...
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    K3
    Level 26  
    Podobne problemy miałem przy XE9005. Powód: Sony ma gniazdo 100Mbps, przez co jest to wąskim gardłem. Obecnie przełączyłem się na połączenie bezprzewodowe 802.11n.

Nie znalazłem czy XF ma już Gbps, ale opisy w sieci wskazują na podobne problemy.
    Dj.Johan
    Level 11  
    Dzięki za odp. Niestety po przełączeniu na wifi jakby minimalnie lepiej ale i tak raz na 10s sie zatnie na jakies 2 sekundy. Może jakiś inny pomysł?
    K3
    Level 26  
    Sprawdź jak idzie z USB. Tu nie zauważyłem żadnych problemów.
    Inna opcja to osobny odtwarzacz na HDMI.
    Dj.Johan
    Level 11  
    Zobacze musze jakiegos pena 64gb kupić bo nie mam. A osobny 4k player odpada bo nie po to dałem 1800€ za telewizor który żekomo bez problemu odtwarza takowe rozdzielczości. Mecze się z tym złomem już 3 miesiące i zaczynam żałować że wybrałem sony.... Było mi kupić zwykłego samsunga 4k za połowę ceny i zainstalować kodi na qnapie... Poczekam może ktoś coś jeszcze podsunie.
    K3
    Level 26  
    Z USB nie ma żadnego problemu, już wiele filmów w ten sposób obejrzałem.
    Co do stramingu, to słyszałem opinie, iż sam TV lepiej sobie z dekodowaniem radzi, niż odtwarzanie przez sieć.
    Dj.Johan
    Level 11  
    Witam ponownie.
    W tym tygodniu zakupiłem Kingston HyperX Savage HXS3/64GB USB-Stick USB 3.0 i filmy 4K są odtwarzane płynnie - każdy który miałem na dysku.
    Podsumowując temat ODRADZAM zakup produktów SONY jeżeli ktoś ma w planach odtwarzanie treści 4K z dysku sieciowego. Nie wiem tylko po co sony robi takie halo wokół swoich produktów jeżeli nie chodzi wszystko tak jak się należy. Przypomnę tylko że jest to flagowy model TV i za takie pieniążki jest to niedopuszczalne!!!
    Na razie jeszcze nie zamykam tematu ponieważ mam w planach uruchomienie na parę dni NETFLIX'a i wypróbowanie czy stamtąd będą filmy 4K odtwarzane płynnie - przecież to ta sama karta sieciowa... Najgorsze jest to że sony nie chce się przyznać do porażki i wmawia że wszystko inne niż ich sprzęt to badziewie...
    Dam znać co i jak. Chyba że ktoś już testował netflixa to zaoszczędzę trochę czasu i resztkę nerwów...
    witek_p
    Level 16  
    Witam
    Czy rozwiązałeś problem przycinania filmów 4K w KODI, próbowałem jeszcze VLC i jest to samo ........
    Dj.Johan
    Level 11  
    witek_p wrote:
    Witam
    Czy rozwiązałeś problem przycinania filmów 4K w KODI, próbowałem jeszcze VLC i jest to samo ........

Siemka. Ja znalazlem rozwiązanie tego typu. Z racji że mam NAS Qnap w domu, zainstalowałem na nim serwer PLEX i na tv klienta PLEX i 4k chodzi. Co prawda podczas filmu potrafi sie 3-4 razy przyciac ale da sie to zniesc. Jak sie bardzo zacina to robie restart tv. Jezeli nie posiadasz serwera NAS no to rozwiązaniem jest dysk usb. Ja kupiłem Kingston HSX3 64GB. No mi zależało na oglądaniu z dysku sieciowego i plex to jedyne co dziala. A przerzucanie filmu za kazdym razem na pena jest meczące.
    witek_p
    Level 16  
    Tzn filmy 4K z Bitrate 15-30Mbps chodzą normalnie mi przez kodi z dysku sieciowego SMB (komp), mam problem z 4K bitrate 48Mbps.
    DLNA nie rozwiązało mi problemu. Spróbuję pobawić się Plexem, a jak nie pójdzie to pen dla tych kilku plików ....
    Dj.Johan
    Level 11  
    witek_p wrote:
    Tzn filmy 4K z Bitrate 15-30Mbps chodzą normalnie mi przez kodi z dysku sieciowego SMB (komp), mam problem z 4K bitrate 48Mbps.
    DLNA nie rozwiązało mi problemu. Spróbuję pobawić się Plexem, a jak nie pójdzie to pen dla tych kilku plików ....

No właśnie niestety jest tak jak piszesz. Ja mam filmy w 90% z Bitrate w przedziale 45-58 Mbps i tylko Plex sobie poradził. Nie wiem czy nie dlatego że wspiera on transkodowanie w locie i całą robotę z transkodowaniem odwala Qnap a tv dostaje gotowy materiał. Jak zobaczyłem że chodzi to nie zagłębiałem się więcej w temat bo na prawde nie mam już mocy do sprzętu Sony.
    witek_p
    Level 16  
    Zaobserwowałem coś dziwnego. Gdy materiał 48Mbps mam na dysku ST2000DM001 -SATA III 7200rpm 64MB bufor, mam przycinki co 3-5 minut trwające 3-10s - czyli sieczka i nie da się oglądać. Po przeniesieniu tych danych na stary dysk ST312000026AS - SATA 7200rpm 8MB bufor mam na całym materiale 3 przycinki po 5s zawsze w tych samych miejscach ........ więc od biedy można to zaakceptować.
    Dj.Johan
    Level 11  
    Panowie ja nie jestem specem ale na moje oko dysku bym sie nie czepal. 48 Mbps to tylko 6 Megabajtów na sekunde. Myślicie że ten dysk nie wydoli tyle? Nie chce mi się wierzyć...
    erinn
    Level 10  
    Wystarczy do normalnego ogladania filmow 1080p, BD bez przycięć z dysku usb - WD, My passport ultra czy moze jakis dobry pendrive 3.0?.
    Właśnie zauważyłem jak pięknie tną się niektore filmy 4k na YT.
    Czy zainstalowanie mx player + kodek dts wyeliminuje przycinki filmów na sony xf9005?
    Dj.Johan
    Level 11  
    U mnie filmy full HD smigaja bez zadnego problemu na każdej apce bez instalowania dodatkowych kodeków. Zarowno z pena z biedronki marki noname jak i z dysku sieciowego. Sprawa komplikuje się przy wyższych rozdzielczościach.
    erinn
    Level 10  
    Muszę przyznać że oglądanie filmów 4k na YT jest niesamowicie męczące, co chwilę tnie. Przynajmniej na tych filmach co miałem okazję oglądać. Nawet nie ma co puszczać znajomym jak przyjdą :) , ponieważ mogą się zdziwić jak wygląda najnowsza technologia i czy to na pewno sony za tyle $ :)
    Spróbuję połączenie bezprzewodowe 802.11n., ponieważ teraz jest na kablu. TV mam od tygodnia i takich rzeczy nie było na LG z 2018
    A co do filmów blu-ray(1080p) , odtwarzam na wd passport 1TB , które sprawdzam w tej chwili na Sony i mam wrażenie że przycinki są w tym samym miejscu. Obejrzę jeszcze kilka filmów i dam znać.
    Miałem w planach zakupić dobre usb i chyba skuszę się szybciej na Mach extreme lx . Dla mnie spokojnie wystarczy wersja 32GB. Zobaczymy czy problem będzie się powtarzał na tym usb.
    Dj.Johan
    Level 11  
    erinn wrote:
    Muszę przyznać że oglądanie filmów 4k na YT jest niesamowicie męczące, co chwilę tnie. Przynajmniej na tych filmach co miałem okazję oglądać. Nawet nie ma co puszczać znajomym jak przyjdą :) , ponieważ mogą się zdziwić jak wygląda najnowsza technologia i czy to na pewno sony za tyle $ :)
    Spróbuję połączenie bezprzewodowe 802.11n., ponieważ teraz jest na kablu. TV mam od tygodnia i takich rzeczy nie było na LG z 2018
    A co do filmów blu-ray(1080p) , odtwarzam na wd passport 1TB , które sprawdzam w tej chwili na Sony i mam wrażenie że przycinki są w tym samym miejscu. Obejrzę jeszcze kilka filmów i dam znać.
    Miałem w planach zakupić dobre usb i chyba skuszę się szybciej na Mach extreme lx . Dla mnie spokojnie wystarczy wersja 32GB. Zobaczymy czy problem będzie się powtarzał na tym usb.

Kup lepiej 64gb to może 4k sobie ogladniesz 😁
    erinn
    Level 10  
    [/quote]Kup lepiej 64gb to może 4k sobie ogladniesz 😁[/quote]

Masz racje , 64gb zdecydowanie byłoby lepsze. Szkoda mi jednak kaski żeby wydać na usb 100zł, a nie jest dla mnie problemem że usb miało 32GB i wgrać co jakiś czas coś, na co będzie się miało ochotę i obejrzeć :)
    Najważniejsze żeby problem rozwiązać
    Dj.Johan
    Level 11  
    No tak ale na 32 gb 4k nie zmiescisz. Sprobuj jakiegos zwyklego pena z biedronki skombinowac-pozyczyc do testu. No bo po co przeplacac.
    wioslo
    Level 12  
    I co udalo sie znalezc przyczyne problemow czy mial ktos podobnie bo zastanawiam sie nad kupnem tego tv?
    Ryszard49
    Level 37  
    Dj.Johan, u mnie z Netflixa wszystko śmiga bez zacięć. Zobacz jaką Masz wersję oprogramowania. U siebie jeszcze nie wgrywałem ostatniej aktualizacji.
    bartek1982sc
    Level 1  
    Witam u mnie na USB 64GB sciągnołem ostatnio film (4K Atmos 7.1 TrueHD) (48GB) i co jakiś czas mam przycięcie na 1 sekundę w odstępach tego samego czasu czy już może ogarnął ktoś dlaczego tak się dzieje ? Film nie ma żadnego problemu z obrazem ani z dźwiękiem jedynie to przycięcie to jakiś czas na 1 sek.