Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gokart napędzany silnikiem kosy spalinowej

18 Lip 2018 20:27 1821 5
  • Poziom 3  
    Witam
    Mam zamiar zrobić gokarta napędzanego silnikiem od podkaszarki firmy NAC pojemność 53cm moc 2.7km. Na zdjeciach widać jak chce go zamontować, zamiast pomarańczowej końcówki będzie przekładnia od pocket bike-ów. Czy potrzeba przerabiać zębatkę że względu na to, że przekładnia idąca od podkaszarki chodzi na łańcuch od pocket bike-ów? Podkaszarkę zamierzam przyczepić albo trytytkami albo przyspawać blachę, na której będzie zamocowany. Pozdrawiam i proszę o pomoc.
    Gokart napędzany silnikiem kosy spalinowej35a4b9f441...601e3.jpeg Download (52.64 kB) (taką chcę zamontować)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    Najpierw pomyśl o hamulcach sterowanych bez odrywania rąk od kierownicy. Potem o kącie wyprzedzenia zwrotnic układu kierowniczego, który przy napędzie pedałowym nie miał znaczenia. Dopiero potem o kasku i ubezpieczeniu obejmującym takie doświadczenia. Mam nadzieję że nie budujesz tego dla swojej pociechy? Ten wózeczek, nazwany przez Ciebie gokartem, w obecnej formie nie powinien poruszać się z prędkością większą niż 10km/h
  • Poziom 3  
    Dla siebie robię, nie mam zamiaru robić z niego jakiejś wyścigówki, będę się jakoś rozpędzać a potem dodawać gazu hamulec, który jest powinien wystarczyć, pytałem tylko czy da się tak założyć łańcuch żeby to grało ze sobą
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 3  
    Rama jest dosyć wytrzymała , amortyzatorów to w sumie nie ma, ponieważ jest sztywny. Hamulce zamierzam zrobić ze starego roweru z tarczy hamulcowej i zacisku, jeżeli masz jakiś pomysł jak połączyć to jakimś pedałem lub czymś w tym stylu to mógłbyś się podzielić wiedzą