Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

T-mobile wybór anteny zewnętrznej Huawei b525

Pokeballl 18 Lip 2018 20:28 207 4
  • #1 18 Lip 2018 20:28
    Pokeballl
    Poziom 2  

Witam,
    Jaką polecacie antenę zewnętrzną? Mam "obok" 2 btsy, jeden w Tuchomiu 4.5km (zawalony totalnie podłączone wszystkie wsie na odleglość 5km, przez co pogorszyła się jakość interntu względem ostatniego półroku) drugi w zagonach 6.5 km (nie mam informacji na jego temat ale wydaje mi się że nie jest tak obciążony ponieważ nie ma tam tak dużo ludzi niż w okolicach Tuchomia.) Mój router to Huawei b525, antenę planuje zamontować przy koninie.
    Prędkość na lte 800 o wiele lepsza niż ustawione na auto i innych częstotliwościachT-mobile wybór anteny zewnętrznej Huawei b525T-mobile wybór anteny zewnętrznej Huawei b525T-mobile wybór anteny zewnętrznej Huawei b525T-mobile wybór anteny zewnętrznej Huawei b525T-mobile wybór anteny zewnętrznej Huawei b525T-mobile wybór anteny zewnętrznej Huawei b525

0 4
  • #2 18 Lip 2018 20:49
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Pokazałeś dwa screeny, na BTS-ieTuchomie podobne parametry sygnału jak z Zagonów/. W obydwu przypadkach są słabe a SINR taki sam czyli sytuacja moze być analogiczna. Te speedtesty to z którego BTS-a ? Ogólnie w obydwu przypadkach i tak konieczna antena zewnętrzna na 800MHz. Możliwe że działa też LTE800 na BTS-ie Kramarzyny, do tego jeszcze BTS LTE800 w Wojsku. Wszystkie leżą na różnych kierunkach, anteną kierunkową można ustawić po kolei na wszystkie i wybrać optymalny. Możesz tez zrobić testy pod tymi BTS-ami na swoim kierunku używając karty T-Mobile i telefonu LTe z Network Cell Info. Zakładka DANE pokaże parametry sygnału, eNB i ECI BTS-a. do tego speedtesty. Test przy prawidłowym sygnale pozwala sprawdzić obciążenie BTS-a i zobaczyć jakie są przy nich DL/UL.

0
  • #3 18 Lip 2018 21:01
    Pokeballl
    Poziom 2  

tzn. moge z domu podlączyć sie pod inny bts? a jeżeli tak to poprosiłbym o jakiekolwiek instrukcje jak to mogę zrobić. W tej chwili wiem że jestem podłączony z Tuchomiem, i obydwa screeny były z tamtego bts tylko inna częstotliwość. Czy tamte lokalizacje nie będą już za daleko żeby ciągnąc stamtąd internet? Matek451 mógłbym Cie poprosić o podanie konkretnego modelu anteny którą byś polecił?
    z czystej ciekawości ile mógłby podnieść się DL i zmiejszyć ping po zainstalowaniu odpowiedniej anteny?(+-)

0
  • Pomocny post
    #4 18 Lip 2018 21:52
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Lewy screen z HManagera to LTE800 Zagony, prawy to Tuchomie. Anteną kierunkową wymusić połączenie z każdym z tych czterech po kolei. Polecane anteny to 2x ATK-10/800-980 http://www.mediafire.com/file/79obbe81eufdt7t/Huawei_Manager_1.2_PL.apk/file lub 2x ATK-20 https://www.dipol.com.pl/antena_gsm_20-elemen...-800-980_mhz_10_m_przewodu_wtyk_sma_A7027.htm Dwie bo LTE działa w MIMO2x2, jedna w polaryzacji pionowej, druga w poziomej.

0
  • #5 18 Lip 2018 21:54
    Pokeballl
    Poziom 2  

Dziękuje bardzo

0
  Szukaj w 5mln produktów