Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

własna strona internetowa

25 Sie 2005 13:42 1752 12
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    kamilakama napisał:
    Hej

Mam malutki problem nie wiem jak się robi własną strone internetową.
    Pomozecie mi ?? prosze

:D Pobaw się we Front Page, to jest bardzo prosty program, na pewno sobie poradzisz! Proponuje tez skorzystać z jakiegoś szablonu np. http://pros.pl/ i etytować właśnie front page taki szablon. Potem powinno juz pójść z górki. Mam nadzieję :D
  • Poziom 12  
    A może pajaczek? Moim zdaniem jest ciekawszy do nauki.
    Potem kod źródłowy strony można robić w notatniku.

pzdr
  • Poziom 13  
    Jeśli jesteś leniwa (lub po prostu nie masz czasu) wejdź na stronę www.poczta.fm, zarejestruj się, potem kliknij www na górze strony i będziesz miała gotowe schematy stron www. Wszystko rzecz jasna za friko.
  • Poziom 10  
    Ściągnij sobie jakiś kurs albo zakup jakąś książke na ten temat. HTML nie jest trudny. Jeśli jesteś kumata to taki kurs by Ci wystarczył. Proponuję też Ci żebyś pisała w Pajączku - będzie łatwiej. A z tego co mi świta w głowie w Pajączku jest jakiś kurs, tak mi sie wydaje - może się myle.

Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Najlepiej pobawić sie OpenOffice HTML i wszystko spoko
  • Poziom 30  
    Ok może najpierw przerób poprostu jakiś szablon (wymagane naprawdę minimum znajomości obsługi programu Notepad). Potem zastanów się nad technologią jaką użyjesz w przyszłości (Flash, HTML, PHP, ASP) i użyj google celem zapoznania się z wybraną przez Ciebie.

Pozdrawiam Lt.
  • Poziom 12  
    apropos wlasnej strony internetowej:

jakie jest polecenie, aby nie bylo widoczne podkreslenie odnosnika w HTML?? Chce, aby wygladal jak zwykly tekst.

z gory dzieki za odpowiedzi :D
  • Poziom 12  
    mike_pi -> Zobacz http://web.reporter.pl/html/ Wystarczy wpisać w wyszukiwarce symbol znacznika, a bedziesz mial dostepne "polecenia"

Ogolnie strona moze przydac sie poczatkujacym webmasterom.
  • Poziom 14  
    mike_pi > zeby nie bylo widac podkreslenia w linku musisz uzyc stylu
    np.
    A:link {color:black;text-decoration:none;}

nie zapomnij tez umiescic w pliku html odnosnika do pliku ze stylami przed znacznikiem <BODY>
    np.
    <LINK REL=STYLESHEET TYPE="text/css" HREF="plik.css">
  • Poziom 17  
    Wystarczy chyba tylko
    Code:
    <a href="podstrona.html" style="text-decoration: none">podstrona</a>

Warto jednak pamiętać o tym, by odnośniki jakoś odróżniały się od zwykłego tekstu.
  • Poziom 14  
    naturalnie ze wystarczy :)
    ja tak z rozpedu napisalem gdyz zwykle mam plik ze stylami zeby w kazdej podstronie nie pisac za kazdym razem styli ale faktycznie jezeli to nie jest rozbudowana witryna to mozna sie ograniczyc do wpisu w cialo dokumentu, zarowno jedno jak i drugie zadziala