Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Rav4 2.0 D4D - Brak mocy przy 2000 na ciepłym

19 Lip 2018 02:39 2091 3
  • Poziom 12  
    Witam!
    Problem z Toyotą 2.0 d4d check się nie świeci, najbardziej odczuwalne na ciepłym silniku, przy 2000 tys obr np przy 3, 4 biegu auto traci moc, turbina po regeneracji jakieś 1500 km, wyczyściłem zawór egr, nic nie pomogło, odpiąłem przepływomierz, nic nie pomogło, podczas jazdy gdy ma takiego muła, słychać świst turbiny, jednak przy odjęciu gazu świst maleje. Nie wiem co dalej, czy czyścić katalizator czy zostaje mi typowo wymiana SCV.
    może ktoś miał podobne objawy, bardzo byłbym wdzięczny za porady.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 35  
    Sprawdziłeś szczelnośc układu doładowania , ciśnkenie . To może być równie dobrze problem z ciśnieniem paliwa co ciśnieniem doładowania . Jak auto słabnie to kopci . Usterek mozę byc kilkanaście a efekt ten sam ... Najpierw komputer i odczyt błędów i parametrów potem jakaś logiczna diagnoza .
  • Poziom 12  
    Jedyna pozytywna reakcja występuje po dokładnym czyszczeniu przepływomierza, auto wraca do żywych i działa idealnie.

Po podpięciu komputera wystepuja błędy:
    P0100
    P1115
    P1228

Najbardziej boję się błędu P1228, czy jest możliwe że uszkodzone saazaworki SCV? czy auto mogło sporadycznie tylko chwycić błąd?

EDIT:
    Przyczyną były zawory SCV po wymianie auto jak nowe.
  • Poziom 12  
    Przyczyną były zawory SCV, po wymianie auto jak nowe