Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena LTE wioska Pukarzów województwo łódzkie

19 Lip 2018 10:50 501 12
 • Poziom 3  
  Dzień dobry, na pewno było już wiele takich tematów parę przeczytałem i chciał bym się dowiedzieć czy dobrze zrozumialem że do mojej lokalizacji najlepsza będzie antena na pasmo 800-900MHz
  Miejscowość to Pukarzów województwo łódzkie
  Współrzędne 50°53'03.9"N 19°45'38.6"E 50.884427, 19.760710
  Miejscowość ogrodzona lasami do nadajnika okolo 3-4km w lini prostej.
  Nie ma mnie na miejscu testy jakiekolwiek będę mógł wykonać dopiero 15 sierpnia
  Aktualnie brak zasięgu internetu lte na miejscu
  Co do sieci z jakiej będę miał internet to dostosował bym się do warunków ( czyli co będzie lepiej działało to wezmę)
 • Poziom 20  
  Hej.

  Rozumiem, ze Pukarzów przy granicy z woj. Świętokrzyskim. Przynajmniej tak zakładam.

  Na Twoim miejscu raczej przyjąłbym potrzebę posiadania urządzenia wykorzystującego wszystkie zakresy LTE. Przyjmuję też założenie, że skoro wspominasz o LTE, to zalezy Ci na dostępie do internetu, a nie gadaniu przez telefon.
  Pytanie co chcesz uzyskać i czy net na kartę, czy jakiś abonament w planie.

  Jeśli abonament, to nie chcę być posądzony o reklamę, ale próbowałbym zestaw z zewnętrznym modemem od plusa odu idu z dodatkową zewnętrzną anteną.
  Drugą opcją jest aero i któryś z czasowych pakietów, które imho są tanie i dośc wydajne do codziennego oglądania YT nawet. Tu pozostaje kwestia doboru całego sprzętu.

  Nie udało mi się na szybko namierzyć mapek pokazujących na jakiej częstotliwości we wspomnianej lokalizacji jest propagowane LTE. Być może na kilku. Pamiętaj, że Orange i T-Mobile w dużej częsci Polski mają wspólne nadajniki (konfiguracja MORAN - Multi Operator Radio Access Network).
  Jeśli już bardzo chcesz antenę samą, to proponuję spojrzeć dla orientacji: https://www.dipol.com.pl/oferta-telefonia-komorkowa-anteny-gsm-3g-lte-lte,4953.htm
  Zauważysz, że są tam anteny logarytmiczne, czy dwupolaryzacyjne. Nie są tanie, ale zwróć uwagę na pasmo. Przy każdej praktycznie masz wykresy i opisy charakterystyki promieniowania.
 • Pomocny post
  Specjalista Sieci, Internet
  A jaki jest sens brania w Plusie IDU-ODU300 i zakup do tego anteny zewnętrznej? Ten szajs ma w ODU pseudo anteny dookólne PBC o praktycznie zerowym zysku . Przecież ideą ODU jest aby to działało od sztycha a w ODU porządnych firm są anteny kierunkowe o sensownym zysku. Jeśli chodzi o Pukarzów to lokalizacja jest trudna. Plus LTE na tym terenie praktycznie nie istniał, zasięg był i to słaby z BTS-a LTE800Sferii z Soborzyc. To takie pseudo LTE bo na tym pasmie Plus ma 5MHz w MIMO2x2 i DL do 37Mb/s. Z reguły działa tragicznie na dodatek pozwolenie wygasa z końcem roku. Obecnie zasięg LTE u ciebie zapewnia kolejne pseudo LTE czyli LTE900Plusa uruchomione na BTS-ie Silniczka w ostatnim czasie. To też tylko 5MHz pasma a BTS ma pokrywać ogromny obszar. Od Plusa jak najdalej w tej lokalizacji, oferta słaba a zasięg problematyczny, Na 3g z UMTS900 Aero2 HSPA+ zasięg podobny ale to działa tragicznie a w Plusie na abonament na 3G są ścisłe limity. Odpadają też oferty pre-paid z Aero2( słabe nota bene) oraz wszystkie oferty operatorów wirtualnych (MVNO) oparte o sieć Plusa. W tym rejonie jedynym wyborem jest T-Mobile lub Orange. Zasięg zapewnia BTS NetWorks Maluszyn, na nim każdy z nich ma własne LTE80 na 10MHz pasma w MIMO2x2 i DL do 75Mb/s oraz 3G ze wspólnego UMTS900HSPA+. Należy wykonać testy tych operatorów na ich kartach i telefonie LTE z aplikacją Network Cell Info, pokazujesz zakładkę DANE i speedtesty. Będziesz tam mieszkał na stałe czy okresowo, masz jakiś sprzęt do LTE( modem, MiFi, router stacjonarny LTE)? Oferta na kartę czy abonament? Póki co brak tam zasięgu Play ale w planach jest BTS w Maluszynie. Antena na 800-900MHz do LTE 2 sztuki ATK-10/800-980 ustawione w polaryzacji pionowej i poziomej. https://www.dipol.com.pl/antena_gsm_10-elemen..._800-980_mhz_10_m_przewodu_wtyk_sma_A7017.htm Złącza SMA bezpośrednio do stacjonarnych routerów LTE a jak masz modem lub MiFi to dodatkowo konektory SMA-TS9/CRC9 w zależności od modelu.
 • Poziom 3  
  takie lte udało się złapać na końcu działki kierunek Budzów
  Antena LTE wioska Pukarzów województwo łódzkie Antena LTE wioska Pukarzów województwo łódzkie
  tutaj z okna kierunek Maluszyn
  Antena LTE wioska Pukarzów województwo łódzkieAntena LTE wioska Pukarzów województwo łódzkie
  a tutaj z okna kierunek Koniecpol
  Antena LTE wioska Pukarzów województwo łódzkieAntena LTE wioska Pukarzów województwo łódzkie
 • Specjalista Sieci, Internet
  LTE bardzo słaby sygnał z BTS-a LTE800 Małuszyn ale to pewnie efekt tych 2 km lasu po drodze. Na 3G z Koniecpola ( ten ostatni screen) zaskakująco dobry sygnał z UMTS900 NetWorks z Kolejowej, W Koniecpolu jest tez LTE800 Orange ale na Rzecznej 1. Anteny tak jak pisałem pracujące w paśmie 800-900MHz do LTE800 lub 3G z UMTS900, polecane ATK-20 lub ATK-10/800-980. Do LTE 2 sztuki. Jaki ostateczny wybór operatora, oferty i sprzętu?
 • Poziom 3  
  Z racji tego ze mogę mieć za 40zł internet lte bez limitów z Orange wiec chyba zostanę przy tym
  router kupie taki jaki będzie potrzeba byle by był dobry wiem ze orange daje teraz huawei 8315 z wyjściem na dwie anteny
 • Pomocny post
  Specjalista Sieci, Internet
  A co to za oferta w Orange, standardowo dla indywidualnych Orange oferuje za 70 zł 250GB + noce poza limitem. B315 z Orange nieopłacalny, w ratach 24x15 zł=360 zł. Na Allegro , OLX do kupienia za 150-250 zł. router bez LTE-A, w Orange wybór sprzętu wręcz tragicznie słaby. W T-Mobile za 49 zł/m-c jest internet bez limitu danych z DL do 20Mb/s a w cenie abonamentu B525 czyli router z LTE-A.
 • Poziom 3  
  Pomyliłem się to jest 50zl netto za ten internet. Więc może lepiej faktycznie to t-mobile tylko pytanie czy będzie zasięg tam ? Korzystają z tych samych bts?
 • Pomocny post
  Specjalista Sieci, Internet
  W Maluszynie maja obydwaj swoje LTE800. Na testy w T-Mobile masz dwa tygodnie, bierzesz B525 i sprawdzisz.
 • Poziom 3  
  Oki czyli t-mobile + dwie anteny tylko teraz które lepsze będą ATK-20 czy ATK-10 ?
 • Specjalista Sieci, Internet
  Różnią się zyskiem ATK-20 ma o 3dBi większy, ale ATK-20 ma 170cm długości wymaga solidnego masztu. dwie sztuki bo LTE działa w MIMO2x2, jedna w polaryzacji pionowej, druga w poziomej.
 • Poziom 3  
  Super dziękuje bardzo za informacje wezmą ta at-20. Maszt zrobię na kominie z obejmami także raczej nic mu się nie stanie