Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Drukowanie ZPL POCZTEX - ginące etykiety

ogrzymar 19 Jul 2018 17:12 1071 7
 • #1
  ogrzymar
  Level 8  
  Siema.  Z góry przepraszam nie wiedziałem za gdzie za bardzo napisać ten post.

  W firmie mamy dosyć znaczący problem. Obsługuje nasz pocztex i przełaczyliśmy sie na ZPL. Przy drukowaniu wysyłek wielopaczkowych tzn. 13+ etykiet np. 26 paczek na 1 adres dostajemy fizycznie np. 20 etykiet a 6 ucieka gdzieś w eter. Pracujemy na drukarkach zebra GK420d i na nich od 13 etykiety jest problem. Dziś dostałem do testów TSC DA220 bo jest podejrzenie ,że to wina drukarki (zbyt malej pamięci) zebra ma 4mb a TSC 64mb więc znacznie więcej. Fakt ten nie zmienił nic specjalnie bo nadal etykiety się gubią z tym ,że teraz od 20 etykiety mniej więcej są problemy. Sama etykieta waży podobno 4KB więc śmiesznie mało nawet dla tych 4MB. Miał/ma ktoś podobny problem i wie jak go rozwiązać? Aktualnie wprowadziliśmy zmianę która polega na wypuszczaniu każdej etykiety z przerwą 2 sekund i problem tak jak by zniknął ale to jest dosyć nie stabilne rozwiązanie i wydłużające sam proces drukowania. Jest jeszcze teoria ,że te drukarki są po prostu za głupie tzn. nie wysyłają informacji na temat ukończonego wydruku odebranych danych etc. i w chwili gdy wpada chmura danych nie kontrolują tego dając jedynie sygnał o zajętości urządzenia wtedy etykieta prawdopodobnie wypada z obiegu i drukarka bierze kolejną nie zwracając informacji co się stało co zostało wydrukowane a co nie.
 • #2
  kinggustav
  Level 25  
  To nie drukarka sobie "bierze", to program "daje" nie zwracając uwagi na jej stan. Dlatego opóźnienie drukowania pomogło. Z tego co mi wiadomo każda drukarka sygnalizuje swój stan. Trzeba to odczytać i od tego uzależnić czekanie. Będzie i szybko jak się da i dobrze.
  Niestety nie znam tych drukarek, o których piszesz, więc w szczegółach nie pomogę.
 • #4
  ogrzymar
  Level 8  
  Dżyszla wrote:
  To jest wysyłane bezpośrednio na drukarkę, czy może przez Windowsa i bufor wydruków?


  Bezpośrednio na drukarkę. Mamy własną aplikacje która dostaje dane z SAP z danymi do etykiety następnie przesyła żądanie o etykietę do spedytora. Etykieta przychodzi od spedytora i wtedy ona wysyła etykietę bezpośrednio na drukarkę. W międzyczasie etykieta jeszcze jest skalowana i kompresowana bo pocztex robi etykiety w bardzo dużej rozdzielczości i trzeba je zmniejszać.
 • #6
  ogrzymar
  Level 8  
  Podobno te drukarki "nie rozmawiają" na tyle rozwinięcie aby dało się określić który wydruk został zrealizowany prawidłowo a który nie.
 • #8
  ogrzymar
  Level 8  
  Postawienie serwera wydruku lokalnie na urządzeniu lub w sieci załatwia sprawę. Kolejkowanie zadań bez wrzucania wszystkiego bez kontroli.