Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Avensis T22 - Problem z ogrzewaniem wnętrza.

filip2431 19 Jul 2018 20:22 4317 8
 • #1
  filip2431
  Level 3  
  Witam.

  Mam problem z ogrzewaniem w samochodzie. Toyota Avensis T22, rocznik: 1997, silnik, benzyna 1.8 ( silnik posiada instalację gazową ), oznaczenie silnika to: 7a-fe, moc: 110 KM.

  Płyn chłodniczy zostal wymieniony łącznie z termostatem, układ został przepłukany czysta wodą a rury idące do nagrzewnicy ( górna i dolna ) są gorące tak, że aż parzą. Przewody idące od termostatu do nagrzewnicy ale w połowie drogi ( jeszcze zanim wejdą w kabinę ) idą od nich przewody do instalacji gazowej, te przewódy na czas przepłukiwania zostały zaciśnięte. Wskazówka od temperatury ( jak się silnik nagrzeje ) idzie w górę do połowy wysokości i tam zostaje. Wskazówka jest w połowie wskaźnika po przejechaniu jakiś chyba 5 -6 km. Pomimo tego, że pokrętło od mocy nawiewu mam ustawione na HI a temperaturę na max na ciepłą to wydaje mi się jakby tylko przez chwilę na początku odrazy po wlaczeniu nawiewu z maxymalnym ciepłem leciało ciepłe powietrze ale potem leci już zimne.

  Pozdrawiam i proszę o pomoc.
 • #2
  abart64
  Level 32  
  filip2431 wrote:
  odrazy po wlaczeniu nawiewu z maxymalnym ciepłem leciało ciepłe posiłki wietrze ale potem leci już zimne.

  Znaczy lecą do wnętrza ciepłe schabowe a potem już zimne. Z buraczkami czy z kapustą?
  Na poważnie to wygląda że klapy nie otwierają przepływu powietrza.
 • #3
  filip2431
  Level 3  
  Pisałem to na komórce więc niektóre słowa komórka mogła poprawić na moją niekorzyść.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Tekst poprawiony także wszystko powinno być już wszystko dobrze.

  Dodano po 5 [minuty]:

  Czy trzeba demontować cały kokpit żeby je naprawić? I czy można jakoś inaczej sprawdzić czy się otwierają? Iczy jest to sterowane za pomocą jakiejś linki lub po prostu mechanicznie czy jest to bardziej jakaś skomplikowana elektronika?

  Dodano po 3 [minuty]:

  Jest to samochód bez klimy. Tak na marginesie.

  Dodano po 6 [minuty]:

  I jak to naprawić.
 • #4
  filip2431
  Level 3  
  Sprawdziłem wszystko wczoraj i klapa od mieszania powietrza I od otwierania przepływu ciepłego lub zimnego działa bo sam ją słyszałem.
  Chyba, że jest tam jeszcze jakaś klapka oprócz tej? Samochód jest wyposażony w instalację gazową więc czy to ona może powodować to wszystko?
 • #5
  filip2431
  Level 3  
  Raz poleciało ciepłe powietrze przez może parę minut i to wszystko z potem już zimne i tak jest do teraz. Zastanawiam się nad wymianą nagrzewnicy, chłodnicy nagrzewnicy czy jak to się nazywa ( wpisując w google oby dwie nazwy było w sumie to samo także chyba obojętnie ). Mam teorię, że może być w środku tak zawalona, że przepływ jest ale nie może oddać ciepła. Jak myślicie?
 • #7
  filip2431
  Level 3  
  Dziękuję za odpowiedź. Na pewno tak zrobie.

  Pozdrawiam.
 • #8
  filip2431
  Level 3  
  Nie wymienilem w końcu nagrzewnicy. Samochód był u mechanika bo trzeba było zrobić parę rzeczy i wlali do układu środek który miał to wyżreć ( to się chyba wlewa z płynem chłodniczym, teraz nie pamiętam ), ale to taki za 70 zł także podobno gum ani żadnych uszczelek nie rozpuści. To wlali żeby robiło swoje w tym czasie robili jeszcze inne rzeczy i przepłukiwania woda pod ciśnieniem chyba parę razy i wyleciało podobno bardzo dużo syfu. Szef tego małego zakładu mówił, że taka operacje trzeba by było powtórzyć jeszcze chyba parę razy z tego co pamiętam albo raz, ale teraz to było czuć, że grzeje.
 • #9
  piachu1994
  Level 38  
  To co ma wyżreć wcale nie jest taki piękny jak go opisują.
  Środek mocny (czyli agresywny) potrafi przegryźć aluminium.