Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Samochód zdalnie sterowany części

19 Lip 2018 20:34 372 3
 • Poziom 3  
 • Pomocny post
  specjalista -automatyka bramowa
  Może zacząć od początku:
  co to ma być? Model torowy na asfalt, buggy na gładki żwir czy terenówka/monster na trawę i wertepy?

  I sprecyzuj co chcesz robić - jeśli dłubanie dla dłubania i własnej satysfakcji (są tu na forum tacy magicy, co potrafią elektryczny silnik obudować tak, że będzie wyglądał na oryginalny, do tego montują w pełni funkcjonalne tarczowe sprzęgło i hamulce) to możesz ciągnąć temat osobnych przekładni, elementów i składania od zera (sam 20 lat temu popełniłem niemal od zera torowy model na planach wyczynowego Yokomo, z gotowców mając koła, kombinowany mechanizm różnicowy i elektronikę "każdy pies z innej budy", ale śmigał, tylko przy jego osiągach w moim miasteczku nie było placu na tyle dużego coby go porządnie rozpędzić)

  Jeśli raczej chcesz jeździć - poszukaj zdekompletowanej lub lekko uszkodzonej używki bez apki z dobrym zapleczem częsci (obecnie modele HPI, słabiej Tamiya), napraw, lekko podrasuj w granicach budżetu i śmigaj.


  PS - co byś nie robil - drobne uwagi - do modelu 1:10 w/w motorek za mały - ma być co najmniej 540 a jeśli to ma być terenówka - to żywot każdego szczotkowca będzie króciutki i wskazany montaż zestawu bezszczotkowego. Do modelu szosowego/torowego silnik 540 będzie wystarczający (na gruntownego dzwona w ramach treningu też).
  Akku dobry ale ładowarka za mała - ładowanie będzie trwało 8 godzin - pośmigasz niecałą godzinę a ładować będziesz przez całą noc...
 • Pomocny post
  Moderator Robotyka
  Zacznijmy od tego, że najpierw buduje się model, potem się do niego dobiera wyposażenie.
  W przeciwnym razie wydasz pieniądze na części, których nie użyjesz, bo się nie będą nadawać. Np. wybrałeś silnik, o którym nie wiesz nic, poza wymiarami fizycznymi. Jak chcesz zatem dobrać do niego regulator i akumulator?
  Nikt ci nie poleci "dobrej" części, nie wiedząc do czego ma być. Silnik dobry do jednego modelu, w drugim może się okazać bezwartościowy.

  250 zł to bardzo mała kwota. Znaczną jej część pochłonie najdroższy element jakim jest aparatura radiowa.

  Jeżeli po prostu chcesz mieć samochód RC, to niestety taniej wyjdzie zakup jakiejś lepszej zabawki. W tych okolicach dostaniesz zestawy RTR, z pełnym wyposażeniem.
  Jeżeli chcesz budować samodzielnie, żeby zbudować samemu taki pojazd, to założony budżet może być mały. Często sam zakup materiałów w handlu detalicznym, przekracza wartość gotowego elementu.

  Jeżeli chcesz się w to bawić, zacznij od przygotowania mechanicznej części pojazdu, a nie od elektroniki.
  Trzeba zaprojektować płytę nośną, zawieszenie, przekładnie kierującą. Trzeba wiedzieć do czego model ma być przeznaczony, jaki rodzaj terenu i przeszkody może napotkać. Co innego buggy mający jeździć po ornym polu, a co innego model do ścigania się po gładkim i równym torze. Jeżeli będziesz wiedział jaki model chcesz zbudować, ile on będzie ważył orientacyjnie - wtedy można dobierać do niego napęd i zasilanie.