Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

volvo fh13 - demontaż wskazówek z licznika

19 Lip 2018 20:58 885 16
  • Poziom 19  
    Witam .
    Mam pytanie jak się demontuje wskazówki z zegara w volvie fh13 ? Potrzebuję dostać się do płytki od strony wskaźników w poszukiwaniu zimnych lutów , kierowcy robiła się choinka na zegarach ponoć na jakiś czas pomagało walnięcie pięścią a teraz dopiero zgłasza problem jak zegary całkiem umarły .
  • TermoPasty.pl
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 19  
    Od spodu jutro , bo licznik zostawiłem w aucie .
  • Poziom 19  
    Rocznik 2007 , z tego co wiem są tam dwa rodzaje silniczków , ja głupi rozbierając na szybko nie zwróciłem uwagi jaki to typ silnika :wink: , mam nadzieję że ipa poradzi sobie z tym lakierem .
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Z tym wykręcaniem warto spróbować - w całkiem innym aucie kilku "tuningowcom" liczników udało się wyciągnąć wskazówkę wraz z ośką :( ale tam był inny "silniczek", nie krokowy.
  • Poziom 19  
    Demontaż wskazówek możemy wykonać na kilka sposobów:
    1. pod wskazówkę delikatnie wsuwamy widelec, a następnie bardzo delikatnymi ruchami staramy się ściągnąć wskazówkę z bolca
    2. zamiast widelca możemy użyć dwóch cieniutkich płaskich śrubokrętów, które ustawiamy po przeciwnej stronie (lub dwóch łyżeczek)
    3.gdy mamy szczęście wskazówki mogą bezproblemowo zejść przez zwyczajne pociągnięcie ich palcami .
    Oczywiście zdjęcie przedstawiają inny licznik ale chodzi o fakt ściągnięcia wskazówek.
    Pamiętać by osłonić tarcze.

volvo fh13 - demontaż wskazówek z licznikavolvo fh13 - demontaż wskazówek z licznika
  • Poziom 19  
    Dzięki za pomoc licznik naprawiony , wskazówki elegancko schodzą przez wykręcanie , czeka mnie jeszcze tylko wymiana jednego silniczka bo jest padnięty , chyba mu się padło od wstrząsów bo kierowca walił pięścią żeby mu licznik zadziałał :wink:
  • Poziom 26  
    Te silniczki na hurcie kosztują chyba €2 lub €5 za szt, na alledrogo jak zwykle pojechali z ceną. Występują w wielu innych licznikach. Daj znać gdybyś nie mógł znaleźć.
    Z ciekawości czym usuwałeś lakier o ile w ogóle?
  • Poziom 19  
    Na razie pobieżnie przeglądnąłem alledrogo i cena faktycznie jest trochę wygórowana ale myślę że coś znajdę , u mnie ten lakier to bardziej przypominał sylikon taki miękki usuwałem go specyfikiem o nazwie zmywacz uniwersalny firmy boll , tylko brałem delikatnie kropelkę na ten glut żeby nie pryskać po reszcie płytki nawet puszczało , bo sama ipa to tego nie ruszała . Mam jeszcze do wymiany głośniczek bo martwy ale na prośbę kierowcy nie będę go ruszał :wink:
  • Poziom 26  
    Mogę Ci wysłać nówkę za free ale z UK będzie szło z 5 dni

Dzięki za cynk z tym zmywaczem, spróbuję. Do tej pory usuwałem podgrzewając i zdrapując.
    Głośniczki też mam.

Dodano po 3 [minuty]:

Acha, jak Ci się spieszy i nie masz silniczka pod ręką, możesz spróbować go naprawić, to dosyć prosta konstrukcja, 2 cewki i chyba 2 albo 3 zębatki, może któraś ośka wyskoczyła. Sprawdź najperw obie cewki miernikiem czy któraś nie jest przerwana.
  • Poziom 2  
    Witam,
    "zegary umarły" - czy teraz już działają? Jeśli to były "zimne luty" to gdzie ich szukać ?
  • Poziom 19  
    jacek14 napisał:
    Witam,
    "zegary umarły" - czy teraz już działają? Jeśli to były "zimne luty" to gdzie ich szukać ?

Zegary umarły czyli świecił się tylko wykrzyknik i napis stop albo całkiem gasły , jedno ze złącz na którym były zimne luty zaznaczone strzałką . Najczęściej zimne luty w liczniku robią się w miejscu gdzie są wlutowane w płytkę gniazda wtyczek , po za tym luty bezołowiowe tez dokładają do tego swoje pięć groszy . Oczywiście naprawa się udała i zegary działają , jeśli ktoś nie ma wprawy w lutowaniu to nie polecam się bawić bo może uszkodzić zegary jeszcze gorzej .
  • Poziom 2  
    Dziękuję za wskazówkę. Odpisze jakie efekty.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Przyłącza polutowane. Zegary działają prawidłowo.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Hej
    Podepne się pod temat, u mnie szwankuje wskaźnik obrotów silinika( Volvo FH 2008 r), nie zawsze ale zdaża mu się przywiesić, za chwilę się odwiesi,zazwyczaj po zgaszeniu silnika mu przechodzi,czasami zacznie zawyżać obroty silnika o jakies 200-500 obr/min
    Ktoś przerabiał? podpowie coś ?
    Dzięki z góry