Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka Royal RPM 51 S OHV - Dymi na czarno na wysokich obrotach i lecą iskry z

19 Lip 2018 21:05 426 6
  • Poziom 12  
    Witam. Kupiłem sobie kosiarkę spalinowa
    Royal RPM 51 S OHV, używana uszkodzona, na znanym portalu ogłoszeń lokalnych za bagatela aż 50zl, kompletna z silnikiem, napedem, raczej z przeznaczeniem na części (głównie chodzi mi o podwozie ale nie w tym rzecz). Silnik nie chciał odpalać - brak iskry - zardzewiałe kolo magnesowe i cewka, po wyczyszczeniu jest iskrą i odpala. Na wolnych obrotach silnik pracuje w miarę ok, ale jak wezmę podkręcę obroty na max to potrafi zadymić na czarno i lecą iskry z wydechu.
    Nie znam historii tego sprzętu więc nie wiem jak był użytkowany ale zastanawia mnie co może być przyczyną takich objawów i czy da sie to naprawić?
    Oczywiste jest to że za takie pieniądze nie ma co sie spodziewać że cokolwiek będzie działać ale chętnie sobie pogrzebę przy tym silniku. I tak planuje finalnie przełożyć silnik z mojej starej kosiarki w której mam pęknięta obudowę (plastikową).
    Byłbym wdzięczny za sugestie.
  • Poziom 25  
    Przecież każdy silnik czterosuwowy od kosiarki ma ograniczone obroty (najczęściej ok.3000 obr/min) i utrzymywane na tym poziomie przez regulator obrotów a traktowanie go w taki sposób (gaz do końca) doprowadzi do rozwalenia go. Plucie iskrami przy skrajnych obrotach nie musi o niczym świadczyć.
  • Poziom 35  
    Przypuszczam, że przy rozrządzie nikt nie grzebał. Może silnik wymaga remontu, więc na początek sprawdź ciśnienie w cylindrze. W przypadku zbyt niskiego zdemontuj głowicę, sprawdź szczelność zaworów, usuń nagar z gniazd zaworowych i z głowicy, ewentualnie sprawdź luzy zaworowe.
    Na forach znajdziesz pomocne informacje.
  • Poziom 17  
    czarny dym świadczy o zbyt bogatej mieszance paliwowo powietrznej sprawdź gaźnik ,pytanie ,czy dymi na czarno cały czas czy tylko w momencie gwałtownego dodania gazu bo wtedy może być to normalny objaw
  • Poziom 12  
    Problem ze strzeleniem z wydechu i kopceniem rozwiązany, winowajcą była świeca _ została wymieniona, a także silnik zalany nowym olejem i teraz pracuje prawidłowo i równo.

Mam za to problem z napędem a raczej jego brakiem. Tzn napęd nie do końca działa jak należy, bo podczas naciśnięcia dźwigni napędu czuć jakby kosiarka chciała ruszyć do przodu a nie może, jak uniose wtedy tylne koła do góry to się obracają. Po zdjęciu okienka rewizyjnego z tyłu kosiarki słychać lekkie popiskiwania. Po krótkiej pracy po dotknięciu paska czuć że jest ciepły. Naciągnięcie paska nic nie daję.
    Co może być przyczyną? Czy to wina paska i należy go wymienić, czy może w przekładni napędu coś może być uszkodzone?
  • Poziom 35  
    Proszę sprawdzić, czy założono właściwy pasek i czy nie jest on za wąski. Wąski pasek pracuje tylko "stopką" przez co się ślizga i brak efektu pracy sprzętu. Pasek klinowy powinien pracować bokami. Jeśli na kole napędowym lub napędzanym widoczny jest ślad ślizgania się paska ( błyszczący kolor "dna" koła pasowego), to należy bezwzględnie wymienić pasek na właściwy, o wymiarze podanym przez producenta.