Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kosiarka Royal RPM 51 S OHV - Dymi na czarno na wysokich obrotach i lecą iskry z

Mr_Z 19 Jul 2018 21:05 1224 6
    Mr_Z
    Level 12  
    Witam. Kupiłem sobie kosiarkę spalinowa
    Royal RPM 51 S OHV, używana uszkodzona, na znanym portalu ogłoszeń lokalnych za bagatela aż 50zl, kompletna z silnikiem, napedem, raczej z przeznaczeniem na części (głównie chodzi mi o podwozie ale nie w tym rzecz). Silnik nie chciał odpalać - brak iskry - zardzewiałe kolo magnesowe i cewka, po wyczyszczeniu jest iskrą i odpala. Na wolnych obrotach silnik pracuje w miarę ok, ale jak wezmę podkręcę obroty na max to potrafi zadymić na czarno i lecą iskry z wydechu.
    Nie znam historii tego sprzętu więc nie wiem jak był użytkowany ale zastanawia mnie co może być przyczyną takich objawów i czy da sie to naprawić?
    Oczywiste jest to że za takie pieniądze nie ma co sie spodziewać że cokolwiek będzie działać ale chętnie sobie pogrzebę przy tym silniku. I tak planuje finalnie przełożyć silnik z mojej starej kosiarki w której mam pęknięta obudowę (plastikową).
    Byłbym wdzięczny za sugestie.
    hevet2
    Level 31  
    Przecież każdy silnik czterosuwowy od kosiarki ma ograniczone obroty (najczęściej ok.3000 obr/min) i utrzymywane na tym poziomie przez regulator obrotów a traktowanie go w taki sposób (gaz do końca) doprowadzi do rozwalenia go. Plucie iskrami przy skrajnych obrotach nie musi o niczym świadczyć.
    Staszek49
    Level 35  
    Przypuszczam, że przy rozrządzie nikt nie grzebał. Może silnik wymaga remontu, więc na początek sprawdź ciśnienie w cylindrze. W przypadku zbyt niskiego zdemontuj głowicę, sprawdź szczelność zaworów, usuń nagar z gniazd zaworowych i z głowicy, ewentualnie sprawdź luzy zaworowe.
    Na forach znajdziesz pomocne informacje.
    stan2300
    Level 17  
    czarny dym świadczy o zbyt bogatej mieszance paliwowo powietrznej sprawdź gaźnik ,pytanie ,czy dymi na czarno cały czas czy tylko w momencie gwałtownego dodania gazu bo wtedy może być to normalny objaw
    Mr_Z
    Level 12  
    Problem ze strzeleniem z wydechu i kopceniem rozwiązany, winowajcą była świeca _ została wymieniona, a także silnik zalany nowym olejem i teraz pracuje prawidłowo i równo.

Mam za to problem z napędem a raczej jego brakiem. Tzn napęd nie do końca działa jak należy, bo podczas naciśnięcia dźwigni napędu czuć jakby kosiarka chciała ruszyć do przodu a nie może, jak uniose wtedy tylne koła do góry to się obracają. Po zdjęciu okienka rewizyjnego z tyłu kosiarki słychać lekkie popiskiwania. Po krótkiej pracy po dotknięciu paska czuć że jest ciepły. Naciągnięcie paska nic nie daję.
    Co może być przyczyną? Czy to wina paska i należy go wymienić, czy może w przekładni napędu coś może być uszkodzone?
    Staszek49
    Level 35  
    Proszę sprawdzić, czy założono właściwy pasek i czy nie jest on za wąski. Wąski pasek pracuje tylko "stopką" przez co się ślizga i brak efektu pracy sprzętu. Pasek klinowy powinien pracować bokami. Jeśli na kole napędowym lub napędzanym widoczny jest ślad ślizgania się paska ( błyszczący kolor "dna" koła pasowego), to należy bezwzględnie wymienić pasek na właściwy, o wymiarze podanym przez producenta.