Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera cofania nie działa

kris1991Rybnik 19 Lip 2018 21:50 6216 0
 • #1
  kris1991Rybnik
  Poziom 2  
  Kamera cofania nie działaWitam zakupiłem radio Karmax 2 din
  do tego kamera która była w komplecie Gdy wrzucam wsteczny to nic się nie zmienia w radio, muszę ręcznie wejść w menu główne i wybrać P.camera - wtedy mam obraz z kamery,

  Kamerę podłączyłem prosto pod wsteczny, minus i plus z tylnych świateł mijania,kabel cinch wpiąłem do przedłużki kabla pociągnąłem pod radio podłączyłem cinch do wejścia F.camera w radiu a kabelek czerwony podpiąłem pod reverse-car i jak wbijam wsteczny to nic dopiero po manualnym wejściu ,
  jak wkładam do wejścia Camera nie pokazuje ekranu ale diody z kamery świecą,
  robię coś nie tak? Kamera popsuta czy wejście camera z radia popsuta?
  wysyłam wam zdjęcie schematu na radiu i zdjęcie tej kamery cofania
  Kamera cofania nie działa

  Dodano po 30 [minuty]:

  temat do zamknięcia . zrobione
  U mnie podłączenie zestawu kamera plus chińskie radio 7018b wyglada następująco: kamerę podłączamy do rca, a dodatkowy czerwony kabelek mostkujemy z czerwonym do zasilania i podłączamy do wtyczki światła cofania. Czarny do masy.
  Po stronie radia rca do odpowiedniego gniazda kamery cofania u mnie (nie aux), czerwony kabelek z rca podłączam w dołączonej wtyczce zasilającej do różowego kabelka oznaczonego jako parking sensor control.

  Jeżeli nie podłączymy do różowego kabelka zasilania ze światła wstecznego, nie bedzie działać automatyczne przełączanie w momencie włączenia wstecznego biegu.