Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak cisnienia Karcher HDS 558C

xl. 20 Jul 2018 00:22 2871 11
    xl.
    Level 9  
    Witam

Proszę o pomoc w naprawie myjki wysoko ciśnieniowej .Problem polega na tym ze w zeszłym roku myjka pracowała poprawnie nie było żadnych
    problemów .Po zimie uruchomiłem myjkę i zdziwienie myjka pracowała ale nie robiła ciśnienia .
    Rozebrałem pompę stwierdziłem uszkodzenie tłoka był pokryty rdzą .Zakupiłem zestaw naprawczy do karchera HDS 558C +jeden tłok.
    Złożyłem na nowych częściach pompę i myślałem że problemu nie będzie ale radość była krótka po uruchomieniu dalej to samo brak ciśnienia .
    Zrobiłem jeszcze jedna próbę i podłączyłem wodę bezpośrednio do pompy a potem włączyłem i szok myjka zaczęła robić ciśnienie pracować normalnie . Ponownie podłączyłem wodę do zbiornika zasilającego pompę i zero efektu ( brak ciśnienia ) . Proszę pomóżcie w tym problemie .

Pozdrawiam : :not:
    madamsz1
    Level 37  
    Jeżeli bezpośrednio masz ciśnienie a przez zbiornik nie to ... trzeba szukać w zbiorniku albo na połączeniu pomiędzy. Może po prostu zapchany jest odpływ ze zbiornika. Z czasem osad potrafi się oderwać i coś przytka. A zawór pływakowy otwiera się i woda napełnia do zbiornika ?
    xl.
    Level 9  
    Witam .

Woda do zbiornika wlewa się prawidłowo .Zbiornik połączyłem wężem przezroczystym z pompa widzę czy woda dopływa do pompy czy nie .
    Przekrój węża 100% wypełniony wodą i brak jakich pęcherzyków powietrza w wężu. Proszę o dalsze podpowiedzi

Pozdrawiam
    madamsz1
    Level 37  
    Do głowicy podajesz ciśnieniem wodę z węża i w tedy myjka daje ciśnienie ? A jak woda samoistnie napływa ze zbiornika to nic się nie dzieje ? Jeżeli tak to pewnie głowica przepuszcza na zaworkach. (wężyki od dodatków są pozakładane normalnie - można na próbę zaślepić )
    xl.
    Level 9  
    Witam
    Zgadzam się z tym co napisałeś ale dlaczego taka sytuacja istnieje skoro zaworki wszystkie zostały wymienione na nowe .
    O-ringi również wymieniłem . Zastanawiam się nad pierścieniami mosiężnymi do których się wkłada uszczelnienie niskiego ciśnienia
    tam są kanaliki nie wiem jak powinny być ustawione w stosunku do kanalików znajdujących się w głowicy pompy i do czego one służą .
    Szukałem odp. na rysunku technicznym głowicy ale niestety nie ma tam tego .Zastanawiam się również nad zaworem regulacji ciśnienia czy on ma wpływ na to że myjka nie podaje ciśnienia na dysze lancy .Są momenty że zaskoczy i wtedy manometr pokazuje gdzieś około 80 psi/bar. czy to poprawne ciśnienie pracy ? Tego nie wiem .
    Po zwolnieniu spustu na lancy to wyłączenie następuje po uzyskaniu 150 psi/bar. myślę że to jest prawidłowe . Co o tym sadzisz ?

Pozdrawiam
    madamsz1
    Level 37  
    Zobacz na service manual jest budowa i opis głowicy. Oglądnij ja dokładnie czy nie jest gdzieś pęknięta bo miałem kiedyś problem z HDSem, a okazało się że na zimę zostało trochę wody w głowicy. A może coś przy składaniu źle się ułożyło.
    xl.
    Level 9  
    Witam

Pęknięcie głowicy wykluczam bo myjka stała w garażu a tam temperatura była dodatnia. Przeglądałem serwisówkę i tak nie znalazłem jak ułożyć tuleje mosiężną z kanalikami i uszczelnieniem niskiego ciśnienia w stosunku do głowicy i jej kanalików .Ponieważ jeden rysunek pokazuje: ułożenie osiowe kanalików a w drugim przesunięte o180 stopni względem siebie i nie wiem która opcja tyczy się mojej myjki.
    Spróbuję nagrać prace karchera i zamieszczę może to pomoże znalezć usterkę . Serwisówka zawiera dużo info. tylko że jest problem brak znajomości języka .

pozdrawiam
    xl.
    Level 9  
    Witam
    Dziś rozebrałem kolejny raz pompę i zastanowił mnie jeden fakt ze o-ringi uszczelniające tuleje w które wkłada się uszczelnienia niskiego ciśnienia
    wydaje mi się zbyt cienkie i może one nie uszczelniają dobrze . Może kolega ma rysunek tej strony pompy i rozpiskę części wraz z numerami katalogowymi. Myślę ze tam mogą być podane wymiary . Czy to może mieć wpływ na prace ?. Przepraszam ze ciągle męczę ten temat ale wiesz jak to dołuje gdy sprzęt nie działa a jest potrzebny. Mam jeszcze pytanie odnośnie zaworków czy jest jakaś różnica w zaworkach ciśnienia a ssącymi
    bo zaworek chemii jest mniejszy i nie ma możliwości go pomylić z pozostałymi.

Pozdrawiam
    madamsz1
    Level 37  
    Popatrz od strony nr 14 jest cała głowica a na następnych stronach wykaz części - to nie jest dokładnie do twojego modelu, ale prawie wszystkie HDS są podobne. Twój jest chyba na rynek UK - nie mam do niego serwisówki.
    xl.
    Level 9  
    Witam .
    Chce bardzo podziękować za okazaną pomoc w naprawie karchera .Materiały które podesłałeś były bardzo pomocne jak również wymiana spostrzeżeń dała pozytywny efekt . Jeszcze jest jeden problem gdyż na dyszy dającej strumień manometr wskazuje 111 psi/bar a gdy przejdę na dysze która robi wachlarz rozprasza strumień wody to manometr pokazuje 80 -90 psi /bar czy to jest prawidłowe działanie tego nie wiem może Ty wiesz jak to prawidłowo ma wyglądać. Jeszcze raz dziękuję czy możesz podać swój adres e-mail na moja pocztę grafi3(malpa)onet.pl

Pozdrawiam :)
  • Helpful post
    madamsz1
    Level 37  
    Ciśnienie też może być różne zależnie od otworu dyszy - jak chodzi to super. Jeżeli coś jeszcze potrzebujesz to możesz pisać "prywatna wiadomość" na elektrodzie .