Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hot spot z telefonu a zdalny pulpit

20 Lip 2018 13:35 309 3
 • Poziom 9  
  Witam,

  Sytuacja wygląda tak, że mam stworzone połączenie zdalnego pulpitu, które działa bez problemów kiedy jestem podłączony do sieci WiFi w firmie lub w domu. Problem z połączeniem do zdalnego pulpitu pojawia się w momencie kiedy potrzebuję się zalogować w innym miejscu wykorzystując do tego hotspot z telefonu.

  Podejrzewam, że chodzi o bezpieczeństwo połączenia, ale czy istnieje możliwość konfiguracji hotspotu? Jedyna opcja to zaznaczenie WPA2 PSK ale dalej nic to nie poprawia.

  Chyba że istnieje inna możliwość stworzenia bezpiecznego połączenia z internetem.


  pozdrawiam
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Specjalista Sieci, Internet
  To nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem, skąd taki pomysł? Łączysz się z tym zdalnym pulpitem jak? Bezpośrednio, czy przez VPN?
 • Poziom 9  
  Pomysł z tego powodu, że jak się podłączę do jakiejkolwiek otwartej sieci bez zabezpieczeń to jest ten sam problem- nie można połączyć się ze zdalnym pulpitem.

  Nie wiem jak sprawdzić czy łączę się przez VPN...
 • Specjalista Sieci, Internet
  Zapytaj administratora sieci w Twojej firmie o politykę bezpieczeństwa.
  Natomiast normalną rzeczą jest, że zdalny dostęp do zasobów firmowych jest kontrolowany i ograniczany. Często połączenie nawiązać można tylko z sieci, które administrator uznał za bezpieczne. Normalną sytuacją jest też ograniczanie uprawnień i dostępu do zasobów na komputerze, który służy do połączeń zdalnych.