Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio chorus 2din - źle odbiera radio i nie działa GALA

bogluc 20 Lip 2018 18:29 204 7
  • #1 20 Lip 2018 18:29
    bogluc
    Poziom 7  

Witam
    Spotkał mnie niecodzienny problem. Włączyłem radio przyciskiem bez włączonej stacyjki i pojawił się napis SAFE. Ponieważ radio nie ma pinu, przycisnąłem drugi raz i się włączyło. Ale radio słabo odbiera i przestała działać gala. Przedtem wszystko super śmigało. Później się okazało że mam bardzo słabiutki akumulator. Wydaje mi się że komputer źle oczytał ze sterownika i dlatego pojawił się napis SAFE, bo u mnie informacja idzie po CAN, nie traci pamięci po odłączeniu aku. Trzy lata tak się męczę i nikt nie może mi pomóc i nie wie o co chodzi. Napisałem ponieważ może znajdzie się ktoś mi pomoże .

0 7
  • #3 22 Lip 2018 23:45
    bogluc
    Poziom 7  

Anteny są sprawne. Komputer nie pokazuje błędów.

0
  • #4 23 Lip 2018 01:50
    Grzegorz740
    Poziom 29  

Przewód łączący antenę z radiem nie ma uszkodzeń, nie ma przerwy? Połączenie przewód antena jest dobre, nie ma słabego styku.

0
  • #5 24 Lip 2018 20:37
    bogluc
    Poziom 7  

Nie ma żadnych uszkodzeń. instalacja już sprawdzana kilkakrotnie. Wszystko w porządku. Do tej pory wszyscy skupiają się na antenach i nic nie mogą znaleźć. A ja myślę, że problem tkwi w komputerze tylko że VCDS nic nie pokazuje. Gala nie ma nic wspólnego z odbiorem radia i też przestała działać. Dopóki na wyświetlaczu nie było SAFE radio super grało.

0
  • #6 26 Lip 2018 02:35
    Grzegorz740
    Poziom 29  

Mogło się coś uszkodzić w torze wejściowym radia czyli od wejścia antenowego do dalszych obwodów radia.

Bez rozkręcenia radia i oględzin, pomiarów trudno cokolwiek więcej powiedzieć.

Komputer czy magistrala CAN steruje pracą radia a nie odbiorem radia ( jakością odbioru ).

0
  • #7 27 Lip 2018 22:15
    bogluc
    Poziom 7  

Dobrze wiem, że komputer i CAN nie ma nic wspólnego z jakością radia. Od tamtej pory naście razy odłączałem akumulator i ani razu nie pojawił się napis SAFE. Właśnie kupiłem Concerta na Alegro, podłączyłem do samochodu i te same usterki. Po wpisaniu kodu radio źle odbiera no i nie działa gala ?

0
  • #8 28 Lip 2018 02:15
    Grzegorz740
    Poziom 29  

Co to znaczy radio źle odbiera? Czy nie znajduje stacji, czy jest zły odbiór znalezionych stacji , czy są szumy?

Jak kupiłeś drugie radio i też ono źle odbiera to albo coś zakłóca odbiór stacji albo masz coś z instalacja albo z anteną masz problemy.

Jest to nie możliwe aby zakupione radio było uszkodzone. No chyba ,że jest uszkodzone.

0
  Szukaj w 5mln produktów