Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS X550VC - Problem po podłączeniu zasilania, migają diody nic się nie dzieje

ryhawa 20 Lip 2018 21:34 90 3
  • #1 20 Lip 2018 21:34
    ryhawa
    Poziom 10  

Witam
    Na warsztacie aktualnie ma ASUS X550VC (płyta główna REV. 3.0). Komputer się nie odpala, ani na baterii ani na zasilaczu. Po podłączeniu zasilacza bateria się nie ładuje, jednak dzieje się coś innego. Mianowicie diody sygnalizujące (zasilanie, bateria, wifi itp) migają a raczej można to opisać jako efekt pływających diod. Oprócz tego w okolicach gniazda CPU słychać wyraźne cykanie które jest zgrane z miganiem diod. Nie jestem wstanie dokładnie określić w którym to dokładnie miejscu (na zdjęciu przybliżony obszar gdzie to słychać). Całość sprawdzana przy odłączeniu wszystkich podzespołach poza procesorem.

Od razu zaznaczę że do tej naprawy sprzętu które robiłem to głównie wymiany gotowych podzespołów, wymiana podzespołów które było widać że są uszkodzone czy proste pomiary. Jak do tej pory udało mi się sporo sprzętów naprawić. Jednak w tym przypadku nie wiem od czego dokładnie zacząć diagnozę. Jak na razie doczytałem że powinienem się zaopatrzyć w zasilacz laboratoryjny. Jak możecie doradzić który zakupić będę wdzięczny, zastanawiałem się nad modelem WEP PS305D (mam lutownice tej marki i jestem zadowolony).

Oprócz tego jeżeli ktoś by miał instrukcję serwisową do tego laptopa i by mi udostępnił był bym wdzięczny.

Na koniec jeżeli ktoś wie jak sobie z tym poradzić to proszę o wskazówki (na jednym forum był opisany ten sam problem ale nie było odpowiedzi). Jeżeli będzie z tym problem to prosił bym o informację od czego zacząć diagnozę komputera.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc. Z góry dzięki.

ASUS X550VC - Problem po podłączeniu zasilania, migają diody nic się nie dzieje

0 3
  • #2 20 Lip 2018 22:43
    sk1977
    Spec od komputerów

Wyjmij procesor i sprawdź czy sytuacja się zmieni.
    Jeśli nie - pomiar rezystancji na cewkach przetwornic.

0
  • #3 21 Lip 2018 22:41
    ryhawa
    Poziom 10  

Ok, dzięki. Jutro to sprawdzę i dam znać jak poszło.

0
  • #4 22 Lip 2018 23:23
    lisek
    Spec od monitorów

Coś zasilaniem cpu.
    Nie ma SM, jest boardview i Repair Guide X550VC (Modele: Asus X55C X550V X550VC)
    *chyba był na forum
    Link

0