Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Samuns Galaxy S9 - Telefon Zablokowany

kubhnsw 21 Lip 2018 06:57 888 8
  • #1 21 Lip 2018 06:57
    kubhnsw
    Poziom 2  

Witam. Nie znalazłem takiego tematu nigdzie, więc zakładam nowy. Dzisiaj rano obudziłem się, patrze... i?
    Wyświetla mi się komunikat "Telefon Zablokowany. Ten telefon jest utracony"
    Nie wiem co się dzieje, ponieważ jestem pewny że w nocy nikt telefonu nie ruszał. Dodatkowo dodam, że telefon został kupiony w komisie jakieś 2 miesiące temu. Możliwe jest, że jest to kradziony telefon?

Proszę o rady.

Pozdrawiam serdecznie.

0 8
  • #3 21 Lip 2018 07:06
    DiZMar
    Poziom 43  

kubhnsw napisał:
    ...
    Wyświetla mi się komunikat "Telefon Zablokowany. Ten telefon jest utracony"
    ... Możliwe jest, że jest to kradziony telefon?
    ...

Lub zgubiony. Ktoś mając do niego "papiery" zgłosił kradzież lub zgubienie operatorowi a ten go zablokował telefon. Podejrzewam, że będziesz miał wizytę "smutnych panów" i będziesz gęsto tłumaczył się z wejścia w jego posiadanie. Tak to jest jak kupuje się okazyjnie bez dokumentów. Nie te czasy kolego.

0
  • #4 21 Lip 2018 07:29
    kubhnsw
    Poziom 2  

No właśnie telefon był kupiony w komisie, mam fakturę za zakup telefonu i oryginalne pudełko.

0
  • #5 21 Lip 2018 08:46
    tino2003
    Admin grupy GSM

DiZMar napisał:
    Tak to jest jak kupuje się okazyjnie bez dokumentów. Nie te czasy kolego

Z takimi tezami to proszę się na przyszłość powstrzymać!

kubhnsw napisał:
    telefon był kupiony w komisie, mam fakturę za zakup telefonu i oryginalne pudełko.

Prawdopodobnie ktoś przestał spłacać ten telefon i dlatego został zablokowany.
    Udaj się teraz do miejsca gdzie kupiłeś i zgłoś im zaistniałą sytuację. Jeżeli rozwiążą problem to OK a jak nie to trzeba będzie podjąć kolejne kroki.

0
  • #6 21 Lip 2018 09:15
    DiZMar
    Poziom 43  

tino2003 napisał:
    DiZMar napisał:
    Tak to jest jak kupuje się okazyjnie bez dokumentów. Nie te czasy kolego

Z takimi tezami to proszę się na przyszłość powstrzymać!

kubhnsw napisał:
    telefon był kupiony w komisie, mam fakturę za zakup telefonu i oryginalne pudełko.

Prawdopodobnie ktoś przestał spłacać ten telefon i dlatego został zablokowany.
    ...

To jest przypadek z linku podanego przez @Dziarski Hank a raty mogły być dalej spłacane tylko operator stwierdził (nie jest to trudne do sprawdzenia przez operatora), że nabywca sprzedał telefon osobie trzeciej wbrew umowie i go zablokował chociaż niekoniecznie takie działanie jest legalne legalnie.

0
  • Pomocny post
    #7 21 Lip 2018 09:30
    tino2003
    Admin grupy GSM

Nie ważne o jaki przypadek chodzi to nie można kogoś oskarżać, że świadomie kupił trefny telefon w komisie bo gdyby nawet tak się stało to nie po jego stronie leży wina.
    Komis teraz powinien z tego wyjść z twarzą w stosunku do osoby której taki telefon sprzedali, ale sami też są pokrzywdzeni i powinni swoich praw dochodzić od osoby która im ten telefon sprzedała.

DiZMar napisał:
    że nabywca sprzedał telefon osobie trzeciej wbrew umowie

Masz gdzieś taką umowę, z takim punktem?

Praktykami stosowanymi przez Polkomtel oraz T-Mobile interesuje się już UOKiK.

0
  • Pomocny post
    #8 21 Lip 2018 09:47
    DiZMar
    Poziom 43  

tino2003 napisał:
    ...

DiZMar napisał:
    że nabywca sprzedał telefon osobie trzeciej wbrew umowie

Masz gdzieś taką umowę, z takim punktem?

...

Ja otrzymuję wiele faktur z terminem płatności na których jest napisana uwaga, że do momentu zapłaty właścicielem towaru jest sprzedający. Uważam zapis za bzdurny i sprzedaję ten towar dalej mimo, że jeszcze nie zapłaciłem dostawcy. Czy taki zapis jest legalny i jakby coś czy jest skuteczny nie wnikałem. Czy w umowach z operatorem podobny zapis jest nie wiem. Jeżeli go stosują to zapewne jest. Druga sprawa czy jest on zgodny z prawem.
    tino2003 napisał:
    ...
    Praktykami stosowanymi przez Polkomtel oraz T-Mobile interesuje się już UOKiK.

Przecież napisałem:
    DiZMar napisał:
    ... i go zablokował chociaż niekoniecznie takie działanie jest legalne.

0
  • #9 21 Lip 2018 11:25
    kubhnsw
    Poziom 2  

W takim razie będę działać pod tym kątem, dziękuję wszystkim za pomoc

0