Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Octavia 1.6 BFQ - Falujące obroty na zimnym silniku.

darecki85 21 Jul 2018 09:47 6237 7
    darecki85
    Level 10  
    Witam, mam taki problem: gdy silnik jest zimny zaraz po odpaleniu obroty są wysokie, jak trochę przygazuje to zatrzymują się i dopiero po jakimś czasie spadają. Po nagrzaniu problem powiedzmy ustępuje. Najlepiej będzie widać na filmie. Przepustnica była czyszczona i adaptowana.
    Natomiast gdy jest ciepły to obroty potrafią się zawieszać w okolicy 1500 i falować przez dłuższą chwilę, to jest na filmie drugim.
    Może ktoś ma pomysł co jest nie tak?

Film1:

Film2:

Wymieniłem:
    Filtr powietrza (jeden i drugi)
    Pompa paliwa + filtr paliwa
    świece i przewody (NGK)
    Sonda regulacyjna (druga również nowa)
    Uszczelki w kolektorze ssącym.
    Czujnik temperatury silnika.
    decybel91
    Level 42  
    Problem falujących obrotów w vag 1.6 to niekończąca się opowieść. Chyba nie udało się nikomu rozwiązać tego problemu.
    darecki85
    Level 10  
    przepraszam, filmy były niedostępne - teraz powinno być widać.
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    decybel91 wrote:
    Problem falujących obrotów w vag 1.6 to niekończąca się opowieść. Chyba nie udało się nikomu rozwiązać tego problemu.
    /A gdzie tam - zawsze jest jakaś przyczyna. BFQ to nadal SIMOS, tyle że z pompą powietrza wtórnego i sondą diagnostyczną.
    darecki85
    Level 10  
    robokop wrote:
    A gdzie tam - zawsze jest jakaś przyczyna.
    - zdecydowanie popieram takie podejście. Również uważam, że zawsze jest jakaś przyczyna.
    nsnsns
    Level 7  
    decybel91 wrote:

ja mam seata 1,6 16v bcb falowały mi obroty i udało się to naprawić więc mit obalony.
    darecki85
    Level 10  
    nsnsns wrote:
    decybel91 wrote:

ja mam seata 1,6 16v bcb falowały mi obroty i udało się to naprawić więc mit obalony.

...i co było przyczyną jeśli można wiedzieć?
    nsnsns
    Level 7  
    darecki85 wrote:
    nsnsns wrote:
    decybel91 wrote:

...i co było przyczyną jeśli można wiedzieć?

Poprzedni właściciel zaślepił egr. "Odślepiłem" go, wyczyściłem, zrobiłem adaptacje EGRu. (blok bodajże 074)

Nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić czy przyczyna falowania obrotów była jedna gdyż tak jak wszyscy grzebałem i wymieniałem części.
    Powiem jeszcze może co robiłem może komuś się przyda:
    - wymieniałem sonde lambda bo miałem błąd nie pamiętam jaki bo było to ze 1,5 roku temu
    - świece (po wymianie obroty przestały falować na jakieś dwa dni a potem znów zaczęły) NGK irydowe gdyż wyczytałem ze takie są zalecane.
    - czyszczenie przepustnicy z adaptacją,
    - podmianka przepustnicy z adaptacją
    - czujnik temperatury
    - mapsensor
    - zawór zwrotny między serwem a przepustnicą (w tym nie wiedziałem do końca o co chodzi, jak odepnie się zawór i odpali silnik to zaświeca się EPC)

Czytałem też ze można sprawdzić szczelność układu zatykając ręką przepustnicę. Samochód powinien zgasnąć. Jednak jak tak zrobiłem to zaświecił się check i epc, dodatkowo samochód po ponownym odpaleniu przez jakiś czas nie reagował na pedał gazu, więc chyba nie jest to za zdrowe.

Na internecie czytałem że często pomaga wymiana uszczelki pod przepustnicą i uszczelek kolektora miałem to zrobić w następnym kroku.

Podczas odpinania przepustnicy i egr należy zawsze zrobić adaptacje na 100% sama się nie robi.

Najlepiej mieć kabel i program bo ja podłączałem komputer ze 20 razy.