Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Etesia Hydro 80 - Po wlaniu paliwa do prawie pustego baku - po chwili dławi przy

jamai1 21 Lip 2018 19:57 60 1
  • #1 21 Lip 2018 19:57
    jamai1
    Poziom 1  

Witam Wszystkich

Mam traktorek Etesia Hydro 80, silnik Kawasaki 16 koni, 2 cylindry

Zauważyłem już drugi raz pewien problem w tych samych okolicznościach. Po wlaniu paliwa do prawie pustego baku - po chwili dławi przy wyższych obrotach, nie zależnie czy mam załączony nóż do koszenia czy tylko jadę do przodu, dodając gazu, dławi , podjadę kawałek ale muszę spuścić gaz bo inaczej gaśnie silnik.

Świece sprawne i sprawdzone, filtr oleju i olej wykluczam- sprawdzone. Czy przyczyna może leżeć w poniższym?

- zabrudzony gaźnik i iglica przestawiona przez brudne paliwo które przeszło przez pompkę gdy dolewając do prawie pustego baku, który zakładam możę być brudny i to co jest na jego spodzie przechodzi i zatyka gaźnik?

Czy szukać inną przyczynę?

Jak wspomniałem - mam już drugą taką samą sytuacje przy zalaniu 5 litrów paliwa do baku który ma pojemność 12 litrów ,gdy jest jego na spodzie mało paliwa i po przejechaniu kilkudziesięciu metrów, zaczął dławić przy dodawaniu gazu a potem już jak się domyślacie, gaśnie i po paru kręceniach rozrusznikiem pozostaje mi ładowanie akumulatora :) Za pierwszym razem, skończyło się na czyszczeniu gaźnika i regulacji igicy pływaka i problem zniknął. Teraz zatankowalem na prawie pusty bak i znów to samo. Czy przyczynę szukać w brudnym baku i lepiej zlać całość paliwa z baku i go wyczyścić?

pozdrawiam wszystkich
    Adam

0 1
  • #2 23 Lip 2018 12:05
    PICIA
    Poziom 33  

zbiera ci syf z baku przytyka

0