Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik Lombardini - Montaż czujnika temperatury wody.

21 Lip 2018 20:26 504 2
 • Poziom 4  
  Czy czujnik temperatury wody jest zamontowany w dobrym miejscu?
  Silnik Lombardini - Montaż czujnika temperatury wody.Silnik Lombardini - Montaż czujnika temperatury wody.Silnik Lombardini - Montaż czujnika temperatury wody.

  Czujnik jest zamontowany na wężu, na dużym obiegu możliwie najbliżej termostatu. Wężem tym płyn wraca z silnika do chłodnicy.
  Czy gdy temperatura cieczy wzrasta do granicznej górnej wartości termostat otwiera maksymalnie przepływ dużego obiegu i zamyka jednocześnie przepływ małego obiegu i dlatego założenie takiego czujnika temperatury na wężu małego obiegu było by błędem? Wiem że pytanie jest może trochę dziwne ale chciałbym dokładnie poznać w jaki sposób działa układ chłodzenia.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 40  
  To jest raczej włącznik wentylatora chłodnicy. Czujnik na zegar musi siedzieć w głowicy silnika.
 • Poziom 4  
  To jest dodatkowy czujnik, który wskazuje temperaturę płynu w stopniach. Sam go zamontowałem ponieważ fabrycznie nie jest taki montowany. Zapewne najlepiej by było założyć go w głowicy ale jeśli głowica nie jest do tego przystosowana to raczej się nie da. Czujnik wentylatora jest w chłodnicy. Fabrycznie jest tylko czujnik który uruchamia kontrolkę w momencie gdy silnik zaczyna się przegrzewać.