Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Negatyw wyświetlacza klimatyzacji

Adamerio 21 Jul 2018 22:36 933 3
    Adamerio
    Level 5  
    Witam, wczoraj zabrałem się za przerobienie wyświetlacza klimatyzacji, oryginalnie wyświetlał on czarne ikony na jasnym tle jak na zdjęciu poniżej:
    W nocy jasne tło trochę przeszkadzało więc postanowiłem zrobić negatyw wyświetlacza(białe znaki na ciemnym tle), poszperałem w necie i wyczytałem że wystarczy wymiana folii polaryzacyjnej. Kupiłem więc takową i przystąpiłem do wymiany:
    Sciągnąłem delikatnie górną folię, oraz wyczyściłem z resztek kleju:
    Następnie dociąłem nowy arkusz z zakupionej folii, po odklejeniu warstw zabezpieczających zorientowałem się że nowa folia nie posiada kleju, użyłem więc w tym celu uniwersalnego kleju w spary'u, nakleiłem folię oraz złożyłem całość z takim efektem:
    Co poszło nie tak lub co zrobiłem źle? Czy może jest to niewykonalne i znaleziony w internecie sposób okazał się błędny? Czy jest szansa naprawienia tego czy czeka mnie kupno nowego wyświetlacza? :|
    Radiokiller
    Level 30  
    Nie potrzebnie pozbywałeś się oryginalnej folii, wystarczyło obrócić analizator lub polaryzator.
    Jeżeli masz jeszcze resztki tej kupionej folii to nałóż na siebie dwa kawałki i patrząc przez nie zmieniaj ich położenie względem siebie, zobaczysz jak to działa.
    Myślę, że to co brałeś za folię ochronną wcale nią nie było.
    Tu masz trochę o dwójłomności i polaryzacji światła.
    http://fizyka.net.pl/ciekawostki/ciekawostki_wn7.html
    Na razie nie panikuj tylko spróbuj usunąć to co nakleiłeś w samochodzie, potem rozwal jakiś chiński kalkulator za 2 zł i tam popróbuj jak to działa.
    Adamerio
    Level 5  
    zdemontowałem raz jeszcze ten wyswietlacz... Czy klej, który użyłem był dobrym wyborem - po zdjęciu folii ukazało się coś takiego:
    na opakowaniu po foliach pisze aby przed użyciem oderwać owe folie:
    Więc teraz już nie wiem czym to ponownie kleić oraz czy zostawiać te folie czy je zrywać..