Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Negatyw wyświetlacza klimatyzacji

Adamerio 21 Lip 2018 22:36 132 3
  • #1 21 Lip 2018 22:36
    Adamerio
    Poziom 3  

Witam, wczoraj zabrałem się za przerobienie wyświetlacza klimatyzacji, oryginalnie wyświetlał on czarne ikony na jasnym tle jak na zdjęciu poniżej:
    W nocy jasne tło trochę przeszkadzało więc postanowiłem zrobić negatyw wyświetlacza(białe znaki na ciemnym tle), poszperałem w necie i wyczytałem że wystarczy wymiana folii polaryzacyjnej. Kupiłem więc takową i przystąpiłem do wymiany:
    Sciągnąłem delikatnie górną folię, oraz wyczyściłem z resztek kleju:
    Następnie dociąłem nowy arkusz z zakupionej folii, po odklejeniu warstw zabezpieczających zorientowałem się że nowa folia nie posiada kleju, użyłem więc w tym celu uniwersalnego kleju w spary'u, nakleiłem folię oraz złożyłem całość z takim efektem:
    Co poszło nie tak lub co zrobiłem źle? Czy może jest to niewykonalne i znaleziony w internecie sposób okazał się błędny? Czy jest szansa naprawienia tego czy czeka mnie kupno nowego wyświetlacza? :|

0 3
  • #2 22 Lip 2018 06:54
    Radiokiller
    Poziom 28  

Nie potrzebnie pozbywałeś się oryginalnej folii, wystarczyło obrócić analizator lub polaryzator.
    Jeżeli masz jeszcze resztki tej kupionej folii to nałóż na siebie dwa kawałki i patrząc przez nie zmieniaj ich położenie względem siebie, zobaczysz jak to działa.
    Myślę, że to co brałeś za folię ochronną wcale nią nie było.
    Tu masz trochę o dwójłomności i polaryzacji światła.
    http://fizyka.net.pl/ciekawostki/ciekawostki_wn7.html
    Na razie nie panikuj tylko spróbuj usunąć to co nakleiłeś w samochodzie, potem rozwal jakiś chiński kalkulator za 2 zł i tam popróbuj jak to działa.

0
  • #4 26 Lip 2018 15:21
    Adamerio
    Poziom 3  

zdemontowałem raz jeszcze ten wyswietlacz... Czy klej, który użyłem był dobrym wyborem - po zdjęciu folii ukazało się coś takiego:
    na opakowaniu po foliach pisze aby przed użyciem oderwać owe folie:
    Więc teraz już nie wiem czym to ponownie kleić oraz czy zostawiać te folie czy je zrywać..

0