Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Samsung RB31FDJNDBC - Na wyswietlaczu miga 3 dla chłodziarki.

Bartek Pytanie 22 Lip 2018 00:56 129 5
  • #1 22 Lip 2018 00:56
    Bartek Pytanie
    Poziom 2  

Witam,

Jako że serwis mogę wezwać dopiero w poniedziałek zastanawiałem się czy mogę coś zrobić w tym czasie z migającą 3 na wyswietlaczu chłodziarki.
    Lodówka oprócz wyżej przedstawionego symptomu przestała chłodzić w chłodziarce i przestała mrozić w zamrażarce.
    Przeczesałrm wcześniejsze posty i Wasze odpowiedzi, i już mogę przypuszczać że to problem z inwerterem.
    Jednak nie znalazłem żadnej informacji jak się upewnić że to właśnie to. Czy mógłby mi ktoś pomóc? Może ma jakieś wskazówki co należy zrobić żeby się upewnić?

Z góry dziękuję za pomoc!
    Pozdrawiam

0 5
  • Pomocny post
    #2 22 Lip 2018 10:21
    Budrick
    Poziom 12  

Faktycznie jest to błąd wysterowania sprężarki. W tym wypadku należy sprawdzić ile razy miga dioda kontrolna na inwerterze aby bliżej określić czy to sam sterownik czy sprężarka ( w niektórych przypadkach obydwie części)

0
  • #3 22 Lip 2018 10:45
    Bartek Pytanie
    Poziom 2  

Dioda miga cały czas, sygnał jest jednostajny.

0
  • Pomocny post
    #4 22 Lip 2018 10:56
    zibi1971
    Specjalista AGD

Witam
    Masz prawdopodobnie uszkodzony kompresor na który masz zapewne 10 lat gwarancji. Musisz wezwać autoryzowany serwis zakładając że masz 10 lat gwarancji na kompresor

0
  • Pomocny post
    #5 22 Lip 2018 13:39
    Budrick
    Poziom 12  

Mówiłem o diodzie kontrolnej na falowniku. Mruga w konkretnych sekwencjach

0
  • #6 06 Sie 2018 08:21
    Bartek Pytanie
    Poziom 2  

Witam,

płytka PCB odpowiedzialna za poprawne działanie kompresora została wymieniona i lodówka znowu działa.

Dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam,

Bartek

0