Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

alarm motocyklowy Al22805 - instalacja - Kawasaki vulcan 750

22 Jul 2018 11:14 408 4
  • Level 2  
    Proszę o pomoc przy instalacji alarmu AL22805 .
    Podłączyłem zasilanie +12V , masę (-) , Kierunkowskazy - przewody żółte pod tylne żarówki , lektor prawidłowo reaguje na komendy pilota, alarm uruchamia się. Brak jednak migania kierunkowskazów. Po odłączeniu kierunkowskazów sygnał na przewodach (żółtych) na mierniku prawidłowy.
    Pozdrawiam
    irwin111
  • Level 31  
    Sprawdź podłączenie przewodów do kierunkowskazów.
  • Level 35  
    Przeanalizuj, czy zgodnie z załączonym schematem podłączyłeś alarm. Może producent zaleca zastosowanie diod (pomiędzy centralką a kierunkami).
  • Level 2  
    ... do kierunkowskazów doprowadzenie żółtym kolorem ( każdy osobno). Sprawdzałem też na innych schematach w sieci i jest podobnie . Producent nie dołaczył ani nie wspomina o dodatkowych diodach w układzie. Instalacja motocykla jest ok, wszystko działa prawidłowo , kierunki właściwie świecą bez alarmu i z podłączonym alarmem . Jedynie nie odpalają jako alarm - przy włączeniu ( jeden błysk i dwa w druga stronę) Na mierniku alarm wysyła ten sygnał kiedy brak dopiętych migaczy, czyli alarm też sprawny. Są jeszcze trzy przewody , ale dotyczy to zdalnego uruchamiania i blokady silnika.
    Irek
  • Level 1  
    A możesz wrzucić schemat instalacji tego alarmu ? Bo mam taki i nie wiem nic o przewodach koloru : szary,niebieski, różowy i pomarańczowy. Może szybciej będzie SMS 791433887. Z góry dziękuję i browar za pomoc 😁