Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Re: Prawdziwa mocy RMS AMP2000 Ibiza i Jaki wzmacniacz pod kolumny 2x700rms 4ohm

komando1291 22 Lip 2018 23:58 1851 59
 • #31
  komando1291
  Poziom 6  
  Nie ale kiedyś ten miałem
 • Sklep ElwronSklep Elwron
 • #32
  398216 Usunięty
  Poziom 43  
  RNIC napisał:
  Ten twój jest podobny ?
  W pierwszym poście masz zdjęcia. Co prawda po trzy pary tranzystorów na kanał na większym radiatorze, i nieco większy transformator, ale idea podobna. Ma wyglądać.
 • #33
  komando1291
  Poziom 6  
  Może ktoś mi powiedzieć troszeczkę więcej o tej końcówce Peavey CS1400 ? - Jest warta zainteresowania i czy ta moc nie jest zawyżana ?

  Opcjonalne :
  Chyba , że polecicie inne końcówki obsługujące min. 2 Ohm ok. 600-700 W bo są w cenie 600-800 zł takie.
 • #35
  komando1291
  Poziom 6  
  sylweksylwina napisał:
  Peavey znana firma, raczej moc nie będzie zawyżona.


  Dziękuję za pomoc teraz już mam całkowitą pewność.
 • Sklep ElwronSklep Elwron
 • #36
  sylweksylwina
  Red. Komputery FAQ
  Tylko nie wiem czy podróbki robią, bo znalazłem w grafice coś takiego:
  Re: Prawdziwa mocy RMS AMP2000 Ibiza i Jaki wzmacniacz pod kolumny 2x700rms 4ohm
  Nie wygląda to na 2x700W :P

  Dodano po 14 [minuty]:

  Kontynuujmy rozmowę w wątku niż na PW.
  Oryginał ma wentylatory na tylnej ściance.

  Moderowany przez Mirek Z.:

  Link do aukcji usunąłem. https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.18.

 • #37
  komando1291
  Poziom 6  
  Nie wiem czy ktoś jeszcze czyta tutaj odpowiedzi i odpowiada ale mam pytanie ktoś na innym forum mi odpowiedział "Po co ci ta końcówka skoro masz tak słabe głośniki że i tak to nic nie da.Oczywiście słabe jakościowo.Przy takich mocach to można koncerty nagłaśnić." - Co miał na myśli mówiąc słaba jakość ? (Chodzi mu o te głośniki boschmann alx-102sp) mam je i grają dla mnie bardzo dobrze i bassowo też tego czego oczekiwałem spełnia moje wymagania.

  Pełna specyfikacja :

  Wysoka jakość wykonania
  Głośnik dla wymagających
  Dynamiczny i potężny bas
  dostępny już od 25Hz
  Nowoczesny i oryginalny design
  Wzmacniana karbonem membrana
  Gumowe zawieszenie membrany
  Wentylowana cewka głośnika
  Aluminiowy i lakierowany kosz
  Silny i duży magnes strontium
  Długa gwarancja

  Średnica głośnika : 25cm ( 10 cali )
  System : 1 drożny
  Ilość głośników w zestawie : 1
  Moc max : 600W
  Moc rms : 350W
  Pasmo akustyczne : 25Hz - 1KHz
  Dynamika audio : 89db
  Impedancja cewki : 4ohm
  Membrana : wzmacniana karbonem
  Zawieszenie membrany : gumowe
  Kosz głośnika : alumioniowy, lakierowany proszkowo
  Magnes : strontium
  Głębokość montażowa : 170mm
 • #38
  398216 Usunięty
  Poziom 43  
  komando1291 napisał:
  (Chodzi mu o te głośniki boschmann alx-102sp) mam je i grają dla mnie bardzo dobrze i bassowo też tego czego oczekiwałem spełnia moje wymagania.
  Sprawdzałeś w domu? Bo to jednak spora różnica czy w pokoju o powierzchni 20m2 czy na imprezie gdzie kubatura jest co najmniej 10x większa. 89dB efektywności (bo to o to chodzi w wypadku "Dynamika audio") to mniej więcej tyle ile ma przeciętny zestaw domowy. W estradzie używa się głośników/kolumn o efektywności znacznie większej - nawet do 102dB. Przy skali logarytmicznej jest to kilkukrotna różnica w głośności.
  komando1291 napisał:
  ktoś na innym forum mi odpowiedział "Po co ci ta końcówka skoro masz tak słabe głośniki że i tak to nic nie da.
  Tak więc - miał rację ten co tak napisał.
  Zresztą i ja o tym pisałem w 3 i 19 poście tego tematu.
 • Pomocny post
  #39
  DjMapet
  Poziom 43  
  @398216 Usunięty napisz w końcu (tak jak co niektórzy) coś, co spodoba się autorowi tematu, to może wreszcie i Tobie kliknie "pomógł". :wink:

  Pozdrawiam.
 • #40
  komando1291
  Poziom 6  
  DjMapet napisał:
  @398216 Usunięty napisz w końcu (tak jak co niektórzy) coś, co spodoba się autorowi tematu, to może wreszcie i Tobie kliknie "pomógł". :wink:

  Pozdrawiam.  Masz rację właśnie tego cały czas oczekuję ale słyszę jedynie zupełnie inne rzeczy końcówkę chciałem wymienić dlatego , że parametry mocy się zgadzały kolumna 600-700 zależy , które wartości głośnika są wiarygodne 300 rms czy 350 rms , druga sprawa ktoś poradził mi bym zastosował zwrotnice tonsila zeusy i kupić wysokotonowe głośniki tonsila : (Dlatego taka zmiana z powodu przepuszczania powietrza w wysokotonwym głośniku Tuba)
  http://www.skleptonsil.pl/zwrotnica-2-drozna-zeus,id430.html
  http://www.skleptonsil.pl/gdwt-12-19-150-fp-8-ohm-duzy-obwod,id7.html

  Po prostu chcę by mieć wszystko dobrze zrobione tak jak powinno być to co , że głośnik ma 89 DB ważne , że bass mają bardzo dobry i ładne zejścia.

  Trzecia rzecz to oporność kolumn czytałem , że bardziej opłaca się podłączyć równolegle głośniki gdyż zyskujemy sporo więcej DB jak głośniki pracują inaczej niż szeregowo połączone dam cytat odpowiedzi z innego forum objaśniający o co chodzi mi bardziej.

  Jak dla mnie łączenie szeregowe to wywalanie kasy w błoto. Właściwie ten drugi przetwornik (drugi i każdy następny) w szeregu nic pożytecznego nie wnosi. Wydaje mi się, że jeżeli ktoś daje dwa przetworniki to robi to w jakimś określonym celu i mając jako takie pojęcie o audio nietrudno ten cel odnaleźć - niestety połączenie szeregowe nijak się nie ma do tego celu . Pamiętać trzeba, że stosowanie 2 przetworników w jednym torze grających to samo pasmo na jednym filtrze i w jednej obudowie a często wspólnej komorze, niesie ze sobą ryzyko wystąpienia kilku niepożądanych zjawisk jak interferencja fal itp. Nie będę się nad tym rozpisywał bo raz, że mi się nie chce a dwa nie czyje się na siłach ale wydaje mi się, że na potrzeby tego tematu wystarczy stwierdzenie, iż przy stosowaniu przynajmniej 2 przetworników (czy szereg czy równolegle) narażamy się na wystąpienie zjawisk niepożądanych. Skoro tak to zysk z ich posiadania powinien być jakiś znaczny żeby narażanie się miało jakikolwiek sens.
  No to teraz przechodzimy do tego co nam daje stosowanie kolejnych przetworników?
  Na pewno dwa takie same nie zagrają jakościowo lepiej od jednego - można pokombinować z różnymi aplikacjami i w ten sposób poprawić brzmienie ale z samego połączenia bez specjalnych zabiegów lepiej nie będzie.
  Skoro tak to co zyskujemy? Ano w połączeniu równoległym dostajemy dodatkowe 3 decybele ze względu na podwojoną powierzchnię membran. W równoległym na pewno impedancja kolumny zmniejszy się o połowę i w związku z tym zmieni się obciążenie wzmacniacza co da nam kolejne 3 decybele - razem jest już 6 decybeli wzrostu efektywności. Do tego dochodzi wzrost mocy o kolejny przetwornik czyli możliwość wpompowania 2 x większej mocy i uzyskania kolejnych decybeli. Nazbierało się już 9 decybeli i jest to coś o co warto zawalczyć jak ktoś lubi głośno .
  A połączenie szeregowe jak się ma do tego? Ano nijak bo co z tego, że dołożymy drugi przetwornik i otrzymamy zysk 3 decybeli na powierzchni membran jak impedancja zestawu wzrośnie dwukrotnie i przydusi wzmacniacz dwukrotnie i zyskane 3 decybele zostaną zniwelowane. Oczywiście moc kolumny wzrośnie dwukrotnie i będzie można wpompować 2x więcej mocy i w ten sposób zyskać ale czy na pewno zyskać? W końcu wzmacniacz będzie potrzebny niemały a to jak wiadomo kosztuje. Może zamiast dwóch kupić jeden dwukrotnie droższy o lepszych walorach brzmieniowych – nie wspominam o większej skuteczności bo może mieć ale nie musi a dla mnie efektywność zestawu do domu ma drugorzędne znaczenie a liczą się wyłącznie walory brzmieniowe.
  Niektórzy dopatrują się zalet ze zwiększenia podwójnie impedancji i "wpasowania" pod wzmacniacz który np nie obsługuje niższej impedancji jaką miałby jeden. Można i tak ale... czy warto to już każdy musi sobie sam odpowiedzieć. Ja tam zmieniłbym wzmacniacz .
  Jeszcze jest jedna opcja jak już wyżej wspomniałem czyli różne aplikacje przetworników w obudowie tj oddzielne komory i np różne strojenia - jednym słowem zabiegi eksponujące jakieś części pasma i mające na celu poprawę brzmienia kolumny. Jak komuś się to uda, no to jest to argument za stosowaniem większej liczby przetworników - tak szeregowo jak i równolegle tyle, że zalety równoległego chyba przeważają .
  Poza tym wolę kupić jeden 2 krotnie droższy (oczywiście mam na myśli lepszy ale reguła że jak droższy to lepszy niestety nie zawsze się sprawdza) niż dwa połowę tańsze. Jeżeli już miałbym się decydować to wyłącznie łączone równolegle.

  Odpowiedź użytkownika do usuniętego :
  Niezupełnie jest to prawda. Głośniki estradowe często mają podawane skuteczności wyssane z palca. Szczególnie gdy są to dość tanie głośniki. Do tego te które maja mieć dużą skuteczność i w miarę chociaż przenosić bas muszą być dużo większe. Głośniki o wysokiej skuteczności i średnicy 25 cm estradowe wymagają zwykle osobnych modułów subniskotonowych z dużo większymi głośnikami. Do tego głośnik o wysokiej skuteczności zwykle nie może zbyt głośno grać w zakresie basu. To wynika z jego budowy. Myślę ze do tego do czego potrzebujesz kolumn to te głośniki są zupełnie ok.
 • #41
  398216 Usunięty
  Poziom 43  
  Soro Kolega Autor wie lepiej ("Głośniki estradowe często mają podawane skuteczności wyssane z palca. ") to ja tu nie mam nic do dodania.
  Może poza jednym...

  komando1291 napisał:
  Po prostu chcę by mieć wszystko dobrze zrobione tak jak powinno być to co , że głośnik ma 89 DB ważne , że bass mają bardzo dobry i ładne zejścia.
  W tym jednym zdaniu sam sobie zaprzeczasz.
  Skoro bowiem chcesz mieć "dobrze" to nie na głośnikach rodem z bazaru... Boschmann to firma słynąca z produkcji szajsu. Nawet w podanych przez Ciebie parametrach każdy kto chociaż trochę się orientuje, wyłapie wiele danych (jak Ty to powiedziałeś) wyssanych z palca.
  Nie sądzę byś chciał uz ywać tego zestawu wzmacniacza i kolumn w domu - z takimi mocami w nawet dużym pokoju to katorga - nie tylko ze względu na głośność, ale właśnie jakość.
  Ale.. jak pisałem w pierwszym zdaniu - skoro wiesz lepiej... na pierwszej imprezie sam się o tym przekonasz.
  DjMapet napisał:
  398216 Usunięty napisz w końcu (tak jak co niektórzy) coś, co spodoba się autorowi tematu, to może wreszcie i Tobie kliknie "pomógł".
  O "pomógł" nie zabiegam. A pisanie bzdur niezgodnych z prawdą, tylko po to, żeby spodobały się Autorowi, nie jest w moim stylu.
  Pozdrawiam.
 • #42
  komando1291
  Poziom 6  
  Ja to już kompletnie zostawiam bez komentarza.

  usunięty słucham w domu jakbyś był na zachodniopomorskim kiedyś to zapraszam do odsłuchu :)
 • Pomocny post
  #43
  398216 Usunięty
  Poziom 43  
  komando1291 napisał:
  to już kompletnie zostawiam bez komentarza.
  Ja też... jednak spróbuję Cię na-kierunkować...
  komando1291 napisał:
  Skoro tak to co zyskujemy? Ano w połączeniu równoległym dostajemy dodatkowe 3 decybele ze względu na podwojoną powierzchnię membran.
  komando1291 napisał:
  dla mnie łączenie szeregowe to wywalanie kasy w błoto. Właściwie ten drugi przetwornik (drugi i każdy następny) w szeregu nic pożytecznego nie wnosi.

  Rozumiem przez powyższe, że w szeregowo połączonych głośnikach nie sumuje się powierzchnia membran?
  komando1291 napisał:
  Pamiętać trzeba, że stosowanie 2 przetworników w jednym torze grających to samo pasmo na jednym filtrze i w jednej obudowie a często wspólnej komorze, niesie ze sobą ryzyko wystąpienia kilku niepożądanych zjawisk jak interferencja fal itp. Nie będę się nad tym rozpisywał bo raz, że mi się nie chce a dwa nie czyje się na siłach ale wydaje mi się, że na potrzeby tego tematu wystarczy stwierdzenie, iż przy stosowaniu przynajmniej 2 przetworników (czy szereg czy równolegle) narażamy się na wystąpienie zjawisk niepożądanych.
  Masz całkowitą rację - wydaje Ci się... Interferencje wystąpią, ale jakie? Jaka jest długość fali niskiej częstotliwości i jaka jest odległość od membran dwóch głośników niskotonowych?
  Nie ma żadnej różnicy czy głośniki niskotonowe są połączone szeregowo, równolegle czy mieszanie (patrz ostatni akapit). Zysk wynikający z podwojenia powierzchni jest taki sam, a że oporność większa? W Twoim wypadku to najlepsze wyjście - zyskujesz kolumny o typowej oporności (8 omów) i nie musisz szukać wzmacniacza mogącego pracować stabilnie (!) przy 2 omach.
  Poza tym wspólna obudowa dla dwóch lub więcej głośników niskotonowych daje tylko korzyść wynikającą z tego, że jeden głośnik niejako pilnuje drugiego. Dzięki temu pasmo jest bardziej wyrównane, a nierównomierne "piki" w nim zmniejszone znacznie.
  komando1291 napisał:
  co z tego, że dołożymy drugi przetwornik i otrzymamy zysk 3 decybeli na powierzchni membran jak impedancja zestawu wzrośnie dwukrotnie i przydusi wzmacniacz dwukrotnie i zyskane 3 decybele zostaną zniwelowane.
  I dlatego wzmacniacz ma oddawać moc = lub > od mocy kolumn dla oporności wypadkowej tak połączonych głośników.
  Podsumowując - butą i ignorancja nie zyskasz. Wiedzy nie posiadasz na temat w jakim usiłujesz się popisywać (post 40 idealnie pasuje... :) ), a tylko potwierdzasz moje zdanie w tym względzie.

  Poszukaj sobie może w sieci kolumn p.t. MOSQUITO. Estradowe kolumny f-my Dynacord gdzie zastosowano 8 (osiem!) głośników szerokopasmowych (MOSQUITO) lub nisko-średniotonowych (MOSQUITO S). Te kolumny były przeznaczone do odsłuchu lub nawet do nagłaśniania mniejszych imprez. Miałem okazję ich słuchać - zdziwiłbyś się jaką jakość sobą prezentowały.
 • #44
  komando1291
  Poziom 6  
  Dobrze oczywiście , że nie mam wiedzy i nie znam się jak najbardziej szanują twoją wypowiedź właśnie dzięki temu teraz mi bardzo pomogłeś i rozwiałeś moje wątpliwości.

  A powiesz mi jeszcze czy jak zastosuje zwrotnice od zeusa tonsil i głośniki wysokotonowe to takie połączenie nie sprawi mi problemów ? Bo dzisiaj chce zamówić 2 zwrotnice i jeden głośnik wysokotonowy. (Chcę tak zrobić ponieważ z mojego piezoelektrycznego tub wydostaje się powietrze i to przeszkadza strasznie)

  Nie wiem czy można linkować ale podam jakie dokładniej :
  http://www.skleptonsil.pl/zwrotnica-2-drozna-zeus,id430.html
  http://www.skleptonsil.pl/gdwt-12-19-150-fp-8-ohm-duzy-obwod,id7.html
 • #45
  398216 Usunięty
  Poziom 43  
  Linki do Allegro są tylko niedozwolone (i do innych aukcji mających charakter nietrwały).
  Zwrotnice dobiera się (oblicza...) do konkretnych głośników. W Twoim wypadku tylko jeden głośnik jest taki sam jak w Zeusach.
  Pisałeś, że chcesz dobrze... a skoro tak, to zastanów się w ogóle czy robienie kolumn na tych głośnikach naprawdę ma sens. Moim zdaniem nie ma. Powody podalem wyżej - pierwszy z nich to to, że głośniki tej firmy to najgorsze padło. Nawet wśród egzemplarzy tego samego typu nie ma żadnej pewności czy parametry będą porównywalne (dla kilku głośników). W takim wypadku obliczenie poprawnej obudowy, czy strojenia jest albo przypadkiem, albo zbyt trudne (bo każdy głośnik należałoby pomierzyć indywidualnie ; i nie mówię tu o pomiarze oporności, ale o parametrach TS niezbędnych do prawidłowego obliczenia obudowy.
  To, ze "mają ładny bas" nie znaczy, że naprawdę tak jest - bas nie polega na furkotaniu nogawek spodni stojącego przed kolumną klienta, ale faktycznym zejściu do określonej częstotliwości utrzymując przy tym określoną i równomierną efektywność .
  Ogólnie biorąc :
  Wzmacniacz z dolnej półki, kolumny (pisałem w pierwszym moim poście w tym temacie) nie lepsze. Żeby było "dobrze" musialbyś sprzedać /oddać to co masz i zastanowić się na poważnie nad lepszym sprzętem. Domowym najlepiej. Wierz mi - moc to nie wszystko...
 • #46
  komando1291
  Poziom 6  
  398216 Usunięty napisał:
  Linki do Allegro są tylko niedozwolone (i do innych aukcji mających charakter nietrwały).
  Zwrotnice dobiera się (oblicza...) do konkretnych głośników. W Twoim wypadku tylko jeden głośnik jest taki sam jak w Zeusach.
  Pisałeś, że chcesz dobrze... a skoro tak, to zastanów się w ogóle czy robienie kolumn na tych głośnikach naprawdę ma sens. Moim zdaniem nie ma. Powody podalem wyżej - pierwszy z nich to to, że głośniki tej firmy to najgorsze padło. Nawet wśród egzemplarzy tego samego typu nie ma żadnej pewności czy parametry będą porównywalne (dla kilku głośników). W takim wypadku obliczenie poprawnej obudowy, czy strojenia jest albo przypadkiem, albo zbyt trudne (bo każdy głośnik należałoby pomierzyć indywidualnie ; i nie mówię tu o pomiarze oporności, ale o parametrach TS niezbędnych do prawidłowego obliczenia obudowy.
  To, ze "mają ładny bas" nie znaczy, że naprawdę tak jest - bas nie polega na furkotaniu nogawek spodni stojącego przed kolumną klienta, ale faktycznym zejściu do określonej częstotliwości utrzymując przy tym określoną i równomierną efektywność .
  Ogólnie biorąc :
  Wzmacniacz z dolnej półki, kolumny (pisałem w pierwszym moim poście w tym temacie) nie lepsze. Żeby było "dobrze" musialbyś sprzedać /oddać to co masz i zastanowić się na poważnie nad lepszym sprzętem. Domowym najlepiej. Wierz mi - moc to nie wszystko...  Mi chodzi do mojej aktualnych kolumn ponieważ w głośnikach wysokotonowych piezoelektrycznych Tuba wydostaję się powietrze i jest nie szczelny i to bardzo przeszkadza bo słychać taki dmuch powietrza jak przy wiatrach.Dlatego planuję dać zwrotnicę i ten głośnik wysokotonowy żeby pozbyć się piezoelektrycznych tylko ten głośnik przenosi pasmo do 1k hz a wysokotonowy 4-20khz.

  Gdybym miał pieniądze nie bawiłbym się budżetowymi kolumnami i końcówkami nie każdego stać na sprzęt za 5-20k zł w tym największy problem.
 • #47
  398216 Usunięty
  Poziom 43  
  A próbowałeś uszczelnić ten piezo głośnik? Nie opłaca się pakować do tych Boschmannów lepszego głośnika, tym bardziej, że to spory wydatek. Cudów nie będzie, ale skoro tak Ci odpowiada... Zainwestuj w laskę - dwie termogluta i pistolet do tego (jak nie masz) - koszt niewielki a zawsze może się przydać.
 • #48
  komando1291
  Poziom 6  
  398216 Usunięty napisał:
  A próbowałeś uszczelnić ten piezo głośnik? Nie opłaca się pakować do tych Boschmannów lepszego głośnika, tym bardziej, że to spory wydatek. Cudów nie będzie, ale skoro tak Ci odpowiada... Zainwestuj w laskę - dwie termogluta i pistolet do tego (jak nie masz) - koszt niewielki a zawsze może się przydać.


  W sumie jedynie co mogę zrobić to po prostu wymienić piezo tuba na tuba z magnesem próbowałem uszczelnić od samej góry po sam kabel i dalej to samo powietrze wydostaje się przez membranę głośniczka.

  Mogę na to wymienić zamiast tweetera to ten :
  http://www.skleptonsil.pl/gdwt-9-100-fp-8-ohm,id687.html
 • #49
  398216 Usunięty
  Poziom 43  
  ....
  Każda wymiana głośnika piezo na "normalny" (z magnesem) niesie za sobą konieczność zastosowania zwrotnicy.
  komando1291 napisał:
  Mogę na to wymienić zamiast tweetera to ten :
  I co Ci to da? Pomijając juz to, co pisalem wyżej ten głośnik ma zbyt małą moc i spalisz go w tym zestawie bardzo szybko.
  komando1291 napisał:
  próbowałem uszczelnić od samej góry po sam kabel

  Akurat wiem jak są skonstruowane głośniki tego typu. Możliwości "przedmuchu" jest tam niewiele i wierz mi - każdą z nich można wyeliminować w prosty (podany wyżej) sposób.
  W ostateczności możesz wymienić ten głośnik na TAKI SAM (też piezo) z taką samą tubą - unikniesz w ten sposób konieczności kombinacji związanych z uszczelnieniem zbyt dużego otworu. O zwrotnicy pisałem...
  Do zdania na temat głośników dynamicznych (wysokotonowych jakie podałeś) dodam jeszcze jedno - różnica efektywności.Porównaj efektywność niskotonowych z efektywnościami proponowanych dynamicznych - bas i średnie zostaną zdominowane przez wysokie, a jedyna metoda by je zrównoważyć to kolejne koszty związane z dorobieniem wyliczonego tłumika.
  Moim zdaniem nie warto - jeśłi już to albo uszczelnić ten co jest (wystarczy się przyjrzeć konstrukcji by odkryć możliwości "przecieku"), albo wymienić na inny, ale taki sam.
  Pomijam już to, że wstawienie dynamicznego głośnika do TYCH niskotonowych to mniej więcej tak, jakbyś do Syrenki wstawił silnik Mercedesa - Przerost formy nad treścią.
 • #50
  komando1291
  Poziom 6  
  Wiesz jak zniechęcić człowieka :)

  Powiem Ci , że ja to zrobię kupiłem już 2 zwrotnice póki co wymieniam zwrotnice jutro , potem będę zastanawiał się co dalej.

  Narzekasz na efektywność a w tonsilach zeusach są głośniki 89DB i te tweetery wysokotonowe i jakoś nic się nie dzieje , jasne że można dać do syrenki silnik od mercedesa nawet do malucha i co ? Jeździ. - Co innego jak porównywać malucha do Ferrari to wtedy tak przerost treści nad formą :D

  Lepszym rozwiązaniem było powiedzenie na co mam uważać i jakie efekty mogą być takiego połączenia i świat byłby o wiele ciekawszy niż pisanie zupełnie co innego i zniechęcania jak cytowania swoich postów z racją.Co do wymiany piezo tak zrobiłem to kupiłem drugi i dalej to samo po prostu głośniki niskotonowe za dużo wytwarzają ciśnienie (Powietrza) o ile dobrze to formułuję i do tego muszę zwiększyć otwory ale póki co nie robię tego bo pole manewru jest bardzo małe i dopasowanie odpowiedniej i dużego BR jest problematyczne.Lecz dopiero w trochę dalszej przyszłości będę planować zrobić odpowiednie obudowy z BR do tych głośników coś na wzór zeusów dlaczego ? 125 w max 250 i takie budy ? Do tego 89 DB właśnie tego nie rozumiem ale póki co chcę tylko wymienić ten wysokotonowy oczywiście nie będę od razy poziom głośności na maksa wszystko tylko spokojnie i na kilka-naście minut testu.
 • #51
  398216 Usunięty
  Poziom 43  
  komando1291 napisał:
  Wiesz jak zniechęcić człowieka

  Wybacz.
  Na forum technicznym nie udziela się rad jak zrobić z kiepskich głośników zestaw HiFi, bo to niemożliwe - być może i ja dlatego tak nie potrafię.
 • #52
  komando1291
  Poziom 6  
  398216 Usunięty napisał:
  komando1291 napisał:
  Wiesz jak zniechęcić człowieka

  Wybacz.
  Na forum technicznym nie udziela się rad jak zrobić z kiepskich głośników zestaw HiFi, bo to niemożliwe - być może i ja dlatego tak nie potrafię.


  Nic nie szkodzi po prostu chcę dobrze nie chodzi mi o imprezy i nagłaśnianie nie wiadomo co tylko do trochę głośniejszego słuchania muzyki może i masz rację ale czasami jak coś jest głupim pomysłem okazuję się , że jednak czasami nie jest cieszę się jak wymieniłem te oryginalne głośniki na te z powodu tego czego oczekiwałem od głośnika niskotonowego i dzięki tym zmianą będę miał zwrotnice porządną w kolumnie i przynajmniej wysokotowny lepszy.Tak wiem nikt raczej chyba nie robił takiego połączenia ale będę pierwszy i jeżeli sprawdzi się to będę mógł komuś na przyszłość polecić lub odradzić czy nie lepiej czasami tak by było ?- Wiem pewnie nie którzy myślą sobie "Ej stary masz malucha a chcesz by jeździł jak ferrari ? " - yy tak wystarczy wymienić silnik ? Chyba mniej więcej w prosty sposób przekazałem o co chodzi mi.
 • #53
  sylweksylwina
  Red. Komputery FAQ
  Tylko twoje podejście jest do niczego, jak chcesz dobrze. I nikomu tego nie doradzaj, proszę.
  Zamiast kupić coś porządnego, kupujesz chińskie badziewie pseudoestradowe. Jak to widzimy to domyślamy się że chcesz tym imprezy nagłaśniać i robi się zamieszanie. Ja bym nie inwestował w te "kolumny" wsadzisz GDWT tonsila i jakąś losową zwrotnicę i myślisz że będzie dobry efekt. Nie będzie. Dlatego tak to krytykujemy bo z technicznego punktu widzenia jest to nieprawidłowe i już. Zmieniasz niskotonowe, obudowa niezestrojona (choć i tak to by było problemem bo głośniki pewnie nie trzymają parametrów), do tego jakaś zwrotnica od innego zestawu i inny głośnik wysokotonowy. To nie zagra dobrze. Dodatkowo pewnie niskotonowce (zaprojektowane pod car audio) będą grały średnicą.....

  Weź nic w to nie inwestuj pozbądź się tego i tak będzie najlepiej.

  Kupił byś do domu jakieś Tannoy M1 + jakiś używany wzmacniacz domowy z lat 90 i zagrało by to jak najbardziej prawidłowo. Głośniej też można posłuchać dobrej jakościowo muzyki i będzie to przyjemne odczucie ;)
 • #54
  komando1291
  Poziom 6  
  [quote="sylweksylwina"]Tylko twoje podejście jest do niczego, jak chcesz dobrze. I nikomu tego nie doradzaj, proszę.
  Zamiast kupić coś porządnego, kupujesz chińskie badziewie pseudoestradowe. Jak to widzimy to domyślamy się że chcesz tym imprezy nagłaśniać i robi się zamieszanie. Ja bym nie inwestował w te "kolumny" wsadzisz GDWT tonsila i jakąś losową zwrotnicę i myślisz że będzie dobry efekt. Nie będzie. Dlatego tak to krytykujemy bo z technicznego punktu widzenia jest to nieprawidłowe i już. Zmieniasz niskotonowe, obudowa niezestrojona (choć i tak to by było problemem bo głośniki pewnie nie trzymają parametrów), do tego jakaś zwrotnica od innego zestawu i inny głośnik wysokotonowy. To nie zagra dobrze. Dodatkowo pewnie niskotonowce (zaprojektowane pod car audio) będą grały średnicą.....


  Nie jakaś zwrotnica tylko Tonsil Zeus oryginalna.

  http://www.skleptonsil.pl/zwrotnica-2-drozna-zeus,id430.html

  Co do budy to wiem ale to na przyszłość zrobię porządne. Jakie imprezy ? Na co mi to ? tylko do domu....A co do głośników dla mega za*** grają lepiej od tych poprzednich co miałem .
 • #55
  sylweksylwina
  Red. Komputery FAQ
  To jest jakaś tam zwrotnica, która została zaprojektowana do zestawu tonsil zeus TYLKO pod głośniki jakie w nich zastosowano. czyli pod 2x GDN 30/120 8Ω i GDWT 12-19/150 8Ω
 • #56
  komando1291
  Poziom 6  
  PASMO AKUSTYCZNE : 25Hz - 1KHz (Głośnika)
 • #57
  398216 Usunięty
  Poziom 43  
  Wiesz co Kolego Autorze? Zrób jak sobie chcesz. Ponieważ racjonalne argumenty niewątpliwie bardzie doświadczonych Kolegów do Ciebie nie trafiają, to co i jak zrobisz będzie dla Ciebie (tylko dla Ciebie) najlepsze. Tylko - proszę - nie pisz potem że to gra dobrze, bo nie ma prawa.
  Chcesz czy nie kilka kolumn w swoim życiu projektowałem i TEŻ zaczynając zabawę próbowałem z podobnych (tanich i "parametrowo" dobrych) głośników. I też byłem zachwycony... bo w ogóle grało. Ale jak? Dopiero z wiekiem i doświadczeniem, czytając odpowiednią literaturę i inne opracowania doszedłem (na szczęście stosunkowo szybko) do wniosku, że można naprawdę lepiej, i że z g...na się nie da zrobić kryształu.
  Skoro jesteś z tych, co to nie uwierzy że parzy dopiero jak sam wsadzi łapę do wrzątku - trudno. Rób więc jak chcesz.
 • #58
  komando1291
  Poziom 6  
  Tylko zastanawiam mnie dlaczego napisałeś "Tylko - proszę - nie pisz potem że to gra dobrze, bo nie ma prawa" <--- Wcześniej pisałeś , że spale głośnik itp. teraz , że nie ma prawa grać nie rozumiem tego .. -Masz na myśli jak podłącze to nastanie cisza ? Zamiast muzyki będzie tylko cisza ?
 • #59
  DjMapet
  Poziom 43  
  Choć byś nie wiem jak absurdalnych argumentów używał, osoby mające jakiekolwiek pojęcie o akustyce, im nie przyklasną.
  Nie wiem, po co w ogóle zakładałeś ten wątek, jak już z góry byłeś przekonany o swoich racjach a racjonalne argumenty osób mających doświadczenie i wiedzę w temacie (w żadnym wypadku fanatyków!), traktujesz jak zło i atak na Twoją osobę.
  Zrób jak uważasz i nie zawracaj już głowy swoimi, zaśmiecającymi forum elaboratami.

  Pozdrawiam.
 • #60
  komando1291
  Poziom 6  
  Problem został rozwiązany.